Már kezd veszélyes lenni. Kicsit félek. Mi lesz ebből?
Figyelt kérdés
Igen már írtam ki róla kérdést, most ezt hanyagoljuk.
22 éves a bátyám aki volt Afganisztánban mert katona. Hazajött és mindent furán csinált, bezárkózott meg ilyen más lett. Nagynehezen sikerült elérni hogy orvoshoz menjen és kiderült hogy valami poszttraumás stressz izé baja van (ha nem ez a neve javítsatok :D). Már olyanokért is kiabált velem elég durván amiről azt se tudtam mi az meg semmi közöm hozzá. Olyan is volt hogy mondott valamit (nem értettem) utána meg gyorsan beszaladt a szobájába és sokáig nem jött ki. Valamelyik nap kiáltott egy elég nagyot és beleütött a falba. Hát...kicsit nagyon megijesztett. Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Segíteni szeretnék neki de kezdek félni tőle. Ilyenkor mit lehet csinálni? Vagy hagyni kell? Vagy valaki segíthetne.
Te, 14 évesen nem sokat tudsz tenni. Fogalmad/fogalmunk sincs, mit élhetett ott át csórikám. Elmondva nem ugyanaz, mint átélve.
Hagyd a szüleidre.
2011. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 A kérdező kommentje:
De a szüleim se tudnak semmit csinálni. Nagyon zavar hogy senki semmit nem tud. Mi lesz így belőle?
2011. júl. 12. 22:24
6/12 ava87 válasza:
Igazából kezeltetnie kéne magát, mert nem biztos, hogy ezt egyedül fel tudja dolgozni.
2011. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Ha a bátyád hivatásos katonaként szolgált Afganisztánban, -márpedig másként nem nagyon lehetett - kell lennie felettesének, szerződésének, a HM-mel, vagy más, velük szerződésben álló kiküldő szervnek. Én első nekifutásra őket keresném meg. Az "élesben" szolgáló katonáknál nem ritka, a munkájukból adódó pszichés zavar. Épp emiatt, a katonaságnál, erre felkészült, jó szakemberek vannak. Akik nem a "civil" megoldásokat keresik, mert ismerik ennek a munkának a specialitásait. Hozzájuk kellene eljutnotok, eljutnod. Ha másként nem megy, hívd a HM közönségszolgálatát, vagy sajtóosztályát. Mondd el nyugodtan, hogy nem szeretnéd, ha egy "civil" pszichológus kezébe kerülne a bátyád. Segíteni fognak, légy nyugodt...
2011. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Küldjétek vissza Afganisztánba. Komolyan mondom, nem vicc, vagy gúny. Volt egy unokabátyám, aki a Jugoszláv háborúban harcolt. Hazajött, de nem érezte jól magát. Mikor visszament/mehetett, semmi baja nem volt. De mikor itthon volt, tisztára olyan volt, mint amiket itt irtál. Tehetetlennek érezte magát tudva, hogy ott mik történnek, és nem tudott ismét beilleszkedni. A végén ott is halt meg. De talán neki jobb is igy. Soha nem lett volna ugyanaz az ember. A háború testileg, vagy lelkileg, esetleg mindkét módon, de mindenképpen taccsra teszi az embert.
2011. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Párom katona, ebből kifolyólag rengeteg embert ismerek, akik voltak kint Afganisztánban/ Irakban/ Boszniában /Koszovóban, és senkinek, ismételem SENKINEK nem lett pszichés problémája. Az a baj hogy túl laza a pszichikai alkalmassági, és olyan emberek is átcsusszannak a rostán, akik alkalmatlanok katonának. Ez tipikusan az az eset amikor az okostojást felveszik az orvosira, és ott derül ki hogy elájul ha vért lát. A honvédség pszichológusa biztos segíteni fog, de megkérdőjelezném ezek után hogy alkalmas-e a bátyád katonának.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!