Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az apám ver?

Mit csináljak ha az apám ver?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy kihez kéne fordulnom, anyukám nem igazán csinál semmit, ha pedig a család többi tagjának szólok akkor is kapnék.

16L


2010. júl. 24. 08:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
ezért kell megtanulnia megvédeni magát!!!
2010. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
11:29-nek a pszihológus egyáltalán nem ciki, kicsit félreértettél(szándékosan?) éppen hogy ha sikerülne megoldani a problémát, elkerülhető a pszihológus, mert ha az ember odakerül, az már lelki sérülés miatt van.De mi szüksége is lenne egy tininek lelki sérülésre? Semmi.Ki mondta hogy túl lennék rajta? Pont ezért próbálnám azt mondani, hogy mindenképp cselekedj kedves író, és ne hallgass el semmit, kérj segítséget! Ehhez sok sikert kívánok neked!
2010. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét szülő kemény alkesz volt(apám már hajléktalanná is vált), és nagyon vertek engem is.Volt olyan, hogy ájulásig, volt, hogy leöntött petróleummal, hogy meggyújthasson.Szóvalezt te egyedül nem tudod megoldani, ahogy én sem tudtam, és a legdurvább az egészben, hogy anyám a gyermekjóléti szolgálatnál dolgozott, tehát oda nem mehettem, de te talán isgen.Próbáltam tanárnak mondani, de az csak állandóan behivatta a szüleimet, hogy nem szabad, és kész.Csak úgy fog menni, ha kiszakadsz a környezetedből, én is elkerültem, de a mai napig fáj, most is remegő kézzel írok, tegyél valamit, jelentsd fel, vagy valami, mert bele fogsz egy életre rokkanni!!!!!!!
2010. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
6%
Még annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy ha egy szülő élvezettel veri a gyerekét, ok nélkül, nem használ a küzdősport!Belenéz a gyerek a szülő szemébe, és látja az élvezetet, már attól összetörik, eszébe sem fog jutni lerúgni a szülei fejét.Ez hülyeség!
2010. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

17:55-nek :

ahogy olvasom a válszod, szerintem nem igazán értjük egymást. épp ez az, hogy egy 16-évesnek nem kéne lelki probléma az első szakításon kívül, vagy ami ilyenkor szokott lenni, de neki már van! hisz őt is bántalmazza a családja, ez elég nagy trauma szerintem lelki-fizikai,-és szellemi értelemben is. kineziológusnak tanulok, tehát tudom miről beszélek, még a fogantatásod napján is érhet trauma (úgynevezett energiablokk), a test sejtjei MINDENRE emlékeznek, minden egyes másodpercre az életedből. és szerencsére engem nem bántottak a szüleim, soha. csak segíteni próbáltam, a lánynak is(mert a férfi, illetve az apa szerepe egy lány életében nagyon nagy szerepet tölt be), és neked is(tudom, hogy már rég volt). csak gondoltam megosztom tanulmányaimat, engem is többször oldottak, de korántsem ilyen súlyos problémákkal,és jó érzés volt `megtisztulni` a gondoktól.

Sajnálom, ha ezzel felzaklattalak.

2010. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

18:56-nak:


Nincs semmi gond, végül is a kérdező a lényeg, neki kell segíteni:-)remélem sikerül! Feldühítenek az ilyen vadállatok, meg a másik szülő is, aki mindezt végig nézi. Szerintem mindig van megoldás.

2010. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Aki úgy ad tanácsot, hogy közben megkérdezi, miért ver, az fel se fogja, milyen típusú az ilyen ember (mert szerencsére nem ismer ilyet), itt nincsenek miértek, egy bántalmazó szemétről van szó és ennyi.
2010. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy ilyenkor, nevelési tanácsadó, vagy családsegítő vagy iskolai dolgozó tud segíteni, mert mint itt az egyik kedves válaszoló is írta, hogy az ő anyja is ilyen helyen dolgozott, miközben otthon kőalkeszként bántotta a gyerekét. Egyik barátom anyukája pszichiáterként dolgozik, miközben a lányát kékre-zöldre verte amiért nem mosogatott el akkor, amikor otthon sem volt, meg satöbbi.
2010. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nahat, akkor megis igaz, hogy a pszihiaterek is pszihiaterekhez jarnak?
2010. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos itt tartunk, hogy egy gyermek akit folyamatosan vernek, nem mer vagy nem is tud segítségért fordulni, valahogy túléli a gyermekkort,aztán nagykorára majd nem tud beilleszkedni a társadalomba, mert anyu és apu nem gondolta át hogy biztos lesz-e türelme a gyermekéhez? Sajnos kedves kérdező csak annyit tudok mondani, indítsd el a lavinát és igen is kérj segítséget, ne hagyd magad verni, mert ha elhallgatod csak egyre rosszabb lesz. Talán tényleg olyan családban élsz ahol téged hibáztatnak mindenért, de biztos vagyok benne, hogy semmi rosszat nem tettél, és ne is hidd el hogy az vagy, te csak egy gyerek vagy akinek MOST segítség kell!
2010. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!