Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az apám ver?

Mit csináljak ha az apám ver?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy kihez kéne fordulnom, anyukám nem igazán csinál semmit, ha pedig a család többi tagjának szólok akkor is kapnék.

16L


2010. júl. 24. 08:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Szép család.

Költözz rokonhoz.


Látlelet orvosnál, rendőrségen feljelentés.

2010. júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%

Nevelési tanácsadó?

Mindenesetre sajnálom hogy ilyen családban vagy.Én tuti elmennék otthonról! De mért bánt az apukád?

2010. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek veled. Sajnos engem is vert apám. Nem tudom, téged mennyire brutálisan ver, velem elég brutális volt az én apám. Sajnos nekem nem volt kihez fordulni. Utoljára kábé a te korodban vert meg, aztán valahogy csak annyit mondott, hogy már túl öreg vagyok hozzá. Aztán már "csak" lelki terror ment. Mihelyt a saját lábamra tudtam állni elhúztam otthonról a csíkot. Remélem a lelked egyszer majd megnyugszik, és ha kilépsz majd apád házának ajtaján, felejtsd el az egészet, zárd el magadban, mert csak így lehetsz normális ember.
2010. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeres, és/vagy kimondottan durva, akkor iskolában akiben megbízol, felnőtt(!)

Gyámhivatal

addig is tanulj meg gyorsan futni előle (nem vicc)

kerüld a vele való találkozást

amint lehet, költözz.

Ha egy-két nevelő célzatú fülesről van szó, akkor sajna, a legtöbb családban ez belefér.

2010. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj úgy szólni a család többi tagjának hogy apád ne tudja meg! Gyám hivatal meg nevelési tanácsadóhoz ne fordulj mert még te kerülnél bajban! Nevelési intézménybe kerülnél és 18 éves korodra jöhetnél ki onnan!

Egyébként nagyon sajnálom engem is sokszor meg vert az apám!

L

2010. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%
Azt irod, anyukadhoz nem fordulsz, mert nem csinal semmit. Talan ot is veri apad, es testvereidet(?) is. Szornyu dolog ilyen kontrolalt viszonyokban elni. Iskolaban beszelj tanaroddal akivel jol kijossz es bizol benne. Ez nem szegyen, senki nem erdemli meg hogy ilyen viszonyban, rettegesben eljen. Meg lehet hogy tobbi csalodtagokat is kisegiten segitsegert fordulasoddal. Fel a fejjel, tanulj jol, csak tudassal, kesobb jo munkaval tudsz kitorni ebbol a diszfunkcialo csaladbol.
2010. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Július végén mondjátok neki, hogy az iskolában ha bízik vkiben... nyár van...


Bármelyik rokonhoz költözz el aki befogad.

2010. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy hülyén hangzik, de én most megpróbálok egy teljesen újszerű megoldást leírni, ami szembe megy az eddigi (szólj felnőttnek/költözz el) metódusokkal.

Az egyik: én a helyedben megtanulnék valami önvédelmi vagy küzdősportot. Ezek pont arra jók, hogy nem a tiszta erőről szólnak, hanem a gyorsaságról, ügyességről. És igenis kimondom: ha valaki tettlegesen bánt, meg kell tudni védened magad. Ha apád mondjuk két hónap múlva megüt és te felugrásból jól nyakonrúgod, vagy a közeledő karját elkapva leteríted, akkor lehet, hogy nem próbálkozik többet a fizikai erőszakkal.

A másik verzió meg az lenne, hogy nagydarab kopasz "kötschög" csávókat kellene beszervezni, akik egy olyan alkalom után, hogy megvert a fater, jól megraknák őt.

Utána már lehet, hogy elég lenne csak a kulcsmondat - "szóljak a haverjaimnak?" - ahhoz, hogy békén hagyjon. Tudom, hogy brutál módszer, de lehet, hogy lenne tekintélyed a család előtt.

2010. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak van igaza...

én elmentem kickboxolni és a kis 48kilómmal pár hónap után simán leütöttem a fazont aki megtámadott éjszaka... annyira elég volt hogy nagyon csodálkozott, meg el is dőlt, és volt idő elszaladni (a megállóba a többi emebrhez aki b..tt segíteni csak bámultak).


azért, mert önbizalmat ad!! akkor is, ha nem vagy erős, én nem lettem profi még cak övem se lett fehér se nemhogy fekete. mégis hasznosnak éreztem.


én valami durvára járnék ilyen szituban pl krav maga vagy akármilyne önvédelem.... van direkt önvédelmi tanfolyam is.


tökön rúgod, amikor legörnyed akkor meg elkapod a nyakát és a fejét rávered a térdedre és betörik az orra... ilyen gyors, egyszerű dolgokat jó lenne ha megtanulhatnál valakitől, hogyna kell szakszerűen, gyorsan, reflexszerűen... elég lenne egyszer utána nem merne hozzád nyúlni


ahogy emlékszem suliból, volt aki visszaütött az anyjának aki verte...az volt az utolsó hogy megpróbálták bántani.


vagy felbérelni valakit,de az pénz. és bízni kell benne, hogy tényleg ne verje agyon..de attól még a kérdező védtelen marad, jó az az önvédelmi sport mindenképp.

2010. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a Nane-hoz. [link] itt tényleg vannak olyan segítők akik tényleg tudnak segíteni. és olvasd a Mérgező szülők c könyvet, és a Szavakkal vervét. Ezekben is sok okos info van.
2010. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!