Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, adjak vagy sem?...

Mit tegyek, adjak vagy sem? Tesóm pénzt kért tőlem kölcsön és nem tudom h adjak e belőle vagy sem.

Figyelt kérdés

Hajón dolgoztam egy évet,most jöttem haza,és tesóm egy elég nagy összeget akar tőlem kérni. Azt mondja kölcsön,és majd 5000FT/hóval törleszti.

Annak idején mikor kimentem ő adott nekem 100.000.-ot. Ez azért kellett,mert a hajó indulásáig el kellett végeznem egy tanfolyamot,ami egy másik városban volt és kellett a tanfolyam ideje alatt vhol laknom és élnem.

1200 eurót kerestem havonta,amiből ugy irtuk a szerződést h 300 eurót tesóm számlája utalnak. Én úgy érzem h segítettem őt,és ezzel vissza is adtam az ő kölcsönét. Egy éven kapott 300 eurót. Az elág szép pénz szerintem.

Mondtam h nekem is kell a pénz,most szeretnék kicsit pihenni vhol a balatonon,meg félre tenni,lekötni a pénz nagyrészét.

A rokonok már pedzegetik nekem h miért nem adok,hisz amikor nekem kellett ő adott,és h én mennyire irigy vagyok. és tesóm is már kezd flegmázni h inkább elk*rom a pénzt a balcsin mint h neki adjam.

Keményem megdolgoztam azért a pénzért,most jól esne a pihenés.

A pénz egyébként elmaradott számlákra kellene a tesómnak. Legalábbis ezt mondta.


2010. júl. 23. 19:49
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Havonta 300 euró,és még többet akar?

Normális?!

2010. szept. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
72%
A tesód béna? Vagy mozgássérült? Ő is el tudna menni melózni, ha akarna. Ha 100 rugóért visszaadtál neki 800 ezret, akkor üsd pofán!
2010. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
nem adtam tesómnak pénzt,hanem vett fel kölcsönt és azt segítem neki fizetni. de nem fizeti és mivel én vagyok a kezes tőlem akarják a behajtani! Most mit csináljak?
2010. szept. 29. 00:17
 34/35 anonim ***** válasza:
73%
ügyvédtöl kellene megkérdezni hogy milyen kérvényt kellene írnod hogy ne neked kelljen kifizetned(az én családomban is volt hasonló szitu és így meg tudtuk oldani)el kellene mondanod majd azt is hogy tesód felelőtlen,megbízhatatlan veled akarja eltartatni magát.egy próbát megér. ha nem jön össze akkor nem tehetsz mást mint kifizeted és ügyvéd jelenlétében írtok egy megállapodást miszerint minden hónapban köteles fizetni x összeget(amennyit gondolsz),ha nem,akkor jön a buli. amúgy bocsi de a tesód egy szemét(sztem a 100at is csak azért adta hogy aztán kamatostul visszakapja és még van pár hasonló oka de a lényeg hogy puszta számításból tette,legalábbis nekem ez jön le)
2010. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
nem is akartam én neki adni amikor kért,de a rokonok anynira mondták h a testvérem és szeretni meg segíteni kell(főleg nagyszüleim mondtak el mindennek h milyen irigy rosszindulatú vagyok,meg amikor nekem volt szükségem segítségre akkor tesóm mellém állt... azt nem nézik h mennyit adtam vissza helyette,simán tehetett volna félre pénzt tesóm :S),így belementem ebbe a hiteles megoldásba.
2010. szept. 29. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!