Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, adjak vagy sem?...

Mit tegyek, adjak vagy sem? Tesóm pénzt kért tőlem kölcsön és nem tudom h adjak e belőle vagy sem.

Figyelt kérdés

Hajón dolgoztam egy évet,most jöttem haza,és tesóm egy elég nagy összeget akar tőlem kérni. Azt mondja kölcsön,és majd 5000FT/hóval törleszti.

Annak idején mikor kimentem ő adott nekem 100.000.-ot. Ez azért kellett,mert a hajó indulásáig el kellett végeznem egy tanfolyamot,ami egy másik városban volt és kellett a tanfolyam ideje alatt vhol laknom és élnem.

1200 eurót kerestem havonta,amiből ugy irtuk a szerződést h 300 eurót tesóm számlája utalnak. Én úgy érzem h segítettem őt,és ezzel vissza is adtam az ő kölcsönét. Egy éven kapott 300 eurót. Az elág szép pénz szerintem.

Mondtam h nekem is kell a pénz,most szeretnék kicsit pihenni vhol a balatonon,meg félre tenni,lekötni a pénz nagyrészét.

A rokonok már pedzegetik nekem h miért nem adok,hisz amikor nekem kellett ő adott,és h én mennyire irigy vagyok. és tesóm is már kezd flegmázni h inkább elk*rom a pénzt a balcsin mint h neki adjam.

Keményem megdolgoztam azért a pénzért,most jól esne a pihenés.

A pénz egyébként elmaradott számlákra kellene a tesómnak. Legalábbis ezt mondta.


2010. júl. 23. 19:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
25%
Ne add oda mind!De vmennyit adhatnal neki ugy ha visszaadja.Elso a csalad!
2010. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
19%
Én értem amit mondasz, és veled vagyok, de szerintem adj a tesódnak, mert így legalább nem kell azt hallgatnod hogy milyen rossz és irigy testvér vagy. Max. nem egy hétre hanem 3 napra mész a Balatonra.
2010. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
44%
mennyit kért a tesód? hát nem tudom.nehéz ügy...ha nem olyan nagy összeget én adnék de nem azért mert ő is adott hanem mert a testvérem.Mondjuk azon is múlik milyen szoros viszony van köztetek. Viszont ha adsz akkor csak annyit adj ami nem megy a Te rovásodra. Tehát amire neked kell meg amennyit le akarsz kötni stb. ahhoz szerintem ne nyúlj esetleg ha van egy kis felesleged. De tényleg te tudod milyen viszonyban vagytok,visszafogja-e adni ahogy megígérte stb. Kellemes pigűhenést kívánok,nagyon kellemes most a Balcsi,jó szórakozást :)
2010. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%
és mi van azzal a havi300euroval amit kapott az nem volt elég neki az elmaradott számlákra??
2010. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
65%

mi, 3600 eurót adtál már neki és még kér? és te kb 400euróval lógtál neki, sokszorosan is visszaadtad!!!


és 5000ft/hó, (durván 20-25euró?) szeretné törlesztenu, akármennyit is kér, nyugdíjas leszel, mire visszaadja :I


modd meg hogy lekötötted a bankban és nem lehet hozzá nyúlni.

2010. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%

Ha havonta kapott 300 eurót, akkor ne adj neki. Ha még igy is elmaradt a számlákkal, akkor nem megbizható.


Ha 1x kapott 300 eurót, akkor meg adj :)

2010. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%
Ő is segített,te is kéne segítsd.
2010. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
elg nagy összegről ban szó,majdhnem az egészről. nekem alig maradna vmim. És ok,h 5000FT.osával törlesztené,de én havi 5 rongy nem leszek kisegítve. Mondtam h kevesebbet tudok adni de az nem jó. Azt is monstam h vegyen fel banktól hitelt,aminek a törlesztője mondjuk 25000Ft.ban megáll(forint alapon),és akkor havi 10.ezerrel beszállok a kölcsönbe. de azt is ugy adom oda h ő fizeti rendesen ,én meg év végén adok neki 120.000 Ft.ot
2010. júl. 23. 19:59
 9/35 anonim ***** válasza:
59%
ha jol értem akk 300(eur)x270(huf)x12(hó)=972000.- adtál neki? vagy összesen csak 300at,mert az télleg kevés.
2010. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

havonta utalták neki a 300 eurót. direkt igy lett megirva a szerződés.h egy magyar bankszámlaszámra utaljanak 300 eurót,a többit meg nekem készpénzben adják.

Egy éven keresztül kapta csak ugy ezt az összeget. Én így adtam neki vissza azt a pénzt amit még ő adott nekem. kamatostul adtam neki vissza

2010. júl. 23. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!