Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, adjak vagy sem?...

Mit tegyek, adjak vagy sem? Tesóm pénzt kért tőlem kölcsön és nem tudom h adjak e belőle vagy sem.

Figyelt kérdés

Hajón dolgoztam egy évet,most jöttem haza,és tesóm egy elég nagy összeget akar tőlem kérni. Azt mondja kölcsön,és majd 5000FT/hóval törleszti.

Annak idején mikor kimentem ő adott nekem 100.000.-ot. Ez azért kellett,mert a hajó indulásáig el kellett végeznem egy tanfolyamot,ami egy másik városban volt és kellett a tanfolyam ideje alatt vhol laknom és élnem.

1200 eurót kerestem havonta,amiből ugy irtuk a szerződést h 300 eurót tesóm számlája utalnak. Én úgy érzem h segítettem őt,és ezzel vissza is adtam az ő kölcsönét. Egy éven kapott 300 eurót. Az elág szép pénz szerintem.

Mondtam h nekem is kell a pénz,most szeretnék kicsit pihenni vhol a balatonon,meg félre tenni,lekötni a pénz nagyrészét.

A rokonok már pedzegetik nekem h miért nem adok,hisz amikor nekem kellett ő adott,és h én mennyire irigy vagyok. és tesóm is már kezd flegmázni h inkább elk*rom a pénzt a balcsin mint h neki adjam.

Keményem megdolgoztam azért a pénzért,most jól esne a pihenés.

A pénz egyébként elmaradott számlákra kellene a tesómnak. Legalábbis ezt mondta.


2010. júl. 23. 19:49
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
96%

Nehogy adj neki valamit is! Már kapott majdnem egy milliót! Még ez is sok szerintem

Ha meg megszól ezért a család: Füled mellett gyalogút!

2010. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
95%
MIÉRT KELLENE SEGÍTENED A TESTVÉREDET? Álljon a saját talpára! Szerintem már kapott eleget, ne utalgass neki!
2010. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
83%
Az én számlámra is utálhatnál havonta 300 eurót...
2010. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
95%
De most komolyan, Te kértél 100 ezret, visszaadtál 1 millát és még ő követelőzik???
2010. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
95%
Majdnem 10x annyit adtál vissza, mint amennyit kölcsön kért. Bocsi, de ez rengeteg pénz, gondolom akkor kezdett el ilyen felelőtlen lenni amikor látta mennyit adsz neki. Én nem adnék a helyedben.
2010. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
90%
A helyedben felrúgnám a tesódat. Mi a f@aszt képzel magáról?
2010. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen NEM!

Több okból is

1, te 100.000ezret kaptál s 1milkóval(sacper kbmajdnem) törlesztetted itt szúrtad el s lett neki természetes

2, felajánlottál egy másik lehetőséget is, hogy bankihitelt segítesz neki álni. neki nem tetszett

3, aki olyan nagy bajban van az nemfog visszautasítani kevesebb pénzt sem!

4, pofátlanúl követel s rokonokkal is dobálózik mikor szépen megkéne húznia magát mert annyi pénzt kapott.

5, nem vagy te pénzesbödön, hogy osztogasd amit barominehezen s szinte kizsákmámyoló munkahelyen szereztél.


Ha ezt nem érti meg kezd el mondani a szüleiteknek s főleg neki, ha nem érti miért nem kap akkor menjen veled dolgozni a hajóra legközelebb s meglátjuk megérti-e milyen értéke van a pénznek.

2010. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
95%
100 E-t kértél és 1 M-t adtál vissza? Jó nagy hülye vagy már bocs. Mire föl adtál neki csak úgy 900 E ft-t ? Mert jótét lélek vagy ? Folytasd csak az adományozást, sosem szabadulsz meg tőle. A kedves rokonságod tudja, hogy a pénz tízszeresét kapta tőled ?
2010. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
24%

Mért vetted elő ezt a 3-éves témát?

Feltételezhetően már nem aktuális.

2010. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
29%
milyen három éveset?
2010. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!