Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, adjak vagy sem?...

Mit tegyek, adjak vagy sem? Tesóm pénzt kért tőlem kölcsön és nem tudom h adjak e belőle vagy sem.

Figyelt kérdés

Hajón dolgoztam egy évet,most jöttem haza,és tesóm egy elég nagy összeget akar tőlem kérni. Azt mondja kölcsön,és majd 5000FT/hóval törleszti.

Annak idején mikor kimentem ő adott nekem 100.000.-ot. Ez azért kellett,mert a hajó indulásáig el kellett végeznem egy tanfolyamot,ami egy másik városban volt és kellett a tanfolyam ideje alatt vhol laknom és élnem.

1200 eurót kerestem havonta,amiből ugy irtuk a szerződést h 300 eurót tesóm számlája utalnak. Én úgy érzem h segítettem őt,és ezzel vissza is adtam az ő kölcsönét. Egy éven kapott 300 eurót. Az elág szép pénz szerintem.

Mondtam h nekem is kell a pénz,most szeretnék kicsit pihenni vhol a balatonon,meg félre tenni,lekötni a pénz nagyrészét.

A rokonok már pedzegetik nekem h miért nem adok,hisz amikor nekem kellett ő adott,és h én mennyire irigy vagyok. és tesóm is már kezd flegmázni h inkább elk*rom a pénzt a balcsin mint h neki adjam.

Keményem megdolgoztam azért a pénzért,most jól esne a pihenés.

A pénz egyébként elmaradott számlákra kellene a tesómnak. Legalábbis ezt mondta.


2010. júl. 23. 19:49
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
9%
Most akkor mennyit adtál a tesódnak? Egyszer 300 eur-t?
2010. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
88%
Adtál neki éppen eleget.
2010. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
86%
hát ha télleg ilyen sokat adtál eddigis,akkor már ne adj! ez pofátlanság! kis összeget adhatsz,bevásárolni,ilyesmi oké,de nem kellene neki pénzt adni szerintem.
2010. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
80%
adtál már neki eleget. mit csinált azzal? ha ennyire nem tud bánni a pénzzel akkor sajnálom én biztos nem adnám neki oda még a maradék pénzem is,és a hitelét sem fizetném.oldja meg.már visszaadtad amivel tartoztál és ezen felül is segítettél.nekem itt pont lenne a mondat végén
2010. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

havonta,szóval 12szer adtam neki 300 eurót.

Az ő kölcsönét ezzel letudtam. Ám nem is hiszem el h elmaradt számlákra kell neki a pénz.

Én most nyáron a balcsin akarok pihenni,télen meg vhol külföldön,és majd tavaszsal megint elmennék egy útra. ha megint el megyek akkor megint segíteném a tesómat,de lehet nem annyival mint most

2010. júl. 23. 20:13
 16/35 anonim ***** válasza:
73%

Akkor te duplán letudtad 3600 euró egy évre 972 000 Froncsi az majdnem egy milla! bőven jóval többet adtál vissza.

Én nem adnék neki annyi pénzt, csak keveset.

az a te pénzed, te kerested

2010. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%
milliós tartozásai vannak a tesódnak számlákban??? tőlem egy fillért nem kapna
2010. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
85%
az ilyen testvér egy feneketlen kút...szerintem eleget adtál neki.....ennyi!
2010. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%
mért nem megy el dolgozni mért akar téged lehuzni sztem ne adj neki az a te pénzed te dolgoztál meg érte és az meg már télleg pofátlanság hogy az egészet el kérné te meg élj ugy ahogy akarsz. én biztos nem adnék neki max segitenék neki kaját vásárolnék meg az alap dolgokat a többit olda meg ne akarjon a te nyakadon élni hiába a testvéred.
2010. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%
én nem adnék! Ha meg a rokonok ilyen tisztán átlátják a helyzetet,adjanak neki ők. Mennyit kér amúgy?
2010. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!