Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák akiknek kamasz gyerekü...

Anyukák akiknek kamasz gyerekük van! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves lány vagyok. Itthon a házimunka úgy van beosztva hogy enyém a mosogatás, vasalás, kiteregetés, hétvégén a takarításban segítek és ha kell akkor a főzésben is besegítek amit tudok. Az a helyzet hogy ezeket rendeszerint megcsinálom, sosem felejtem el mégis tegnap anya leordította szó szerint a fejem hogy nem igaz hogy én itt pihenek a nyári szünetben és nem csinálok semmit. Mi az hogy semmit?? Ami rám van osztva azt mindig megcsinálom, sőt néha többet is a bátyám meg bezzeg semmit és mégsem ordít vele. Mindig próbálok rendet tartani a lakásban mert ő reggeltől estig dolgozik és tudom hogy fáradtan ér haza. Ma is csak hogy véletlenül se kiabáljon velem valamiért kitakarítottam az egész lakást..Mit várhat még tőlem?? Miért ilyen? Ennél többet már nem tudok tenni...
2010. júl. 23. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem anyukád frusztrál, a munkája miatt, és mivel a báttyád felnőtt (ha te 17 vagy gondolom ő már felnőtt),ezért vele nem nagyon tud mit kezdeni, meg különben is férfiból van.Kitartás,már csak 1 év:) Értsed meg anyudat is!
2010. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy anyukád csak ideges volt valamiért, és sajnos pont rajtad vezette le. Egyébként szerintem nem is várhat tőled ennél többet, így is elegendőt segítesz, vegye azért figyelembe, hogy 17 éves vagy, nyár van, persze, segíts neki amiben tudsz, de azért igenis hogy pihenj, szórakozz, hiszen egyszer vagy fiatal! Igazad van, igazságtalanság, hogy a bátyád semmit sem csinál, próbáltál már anyukáddal erről beszélni? Neki is ki kellene venni a részét a házimunkából!
2010. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg neked van igazad (és ezt négy kamasz gyerekkel mondom). Anyukádnak nem veled van baja, szerintem egyszerüen csak ideges. Amikor hazajön a munkából, akkor valószinüleg azt látja, hogy te ÉPPEN AKKOR nem csinaslz semmit, ö meg hullafáradt - és ezért reagál ilyen furcsán.

A szünetben neked is több idöd van, mint iskola alatt, ezért még feltünöbb a dolog. Viszont ha estére megpróbálnál valami egyszerü dolgot fözni, mire hazaér (és természetesen rendbe rakni a konyhát), az valószinüleg jól esne neki.

Amikor nyugodt - nem munka után, hanem valamikor hétvégén - esetleg megpróbálhats beszélni arról, hogy neked miért nem esik jó, ha kiabál veled, pedig te igyekszel segiteni neki, és miért esik az rosszul, ha a bátyádnak elnézi, hogy csak ül otthon, és nem csinál semmit sem (vagy lehet, hogy csak te érzed igy?) - de figyelj arra, hogy ne veszekedösen mondjad, hanem szép nyugodtan (ami tudom, hogy nem könnyü).


Tudod, ha valaki fáradt meg frusztrált a munkahelye miatt, akkor sokszor reagál máshogy, mint ahogy kellene.

2010. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló volt a helyzet (már nem lakok otthon, szerencsére), én vagyok az öregebb

tasómat láthatóan jobban szerette anyu, és állandóan kivételezett vele. be volt osztva, kinek mit kell csinálni, de hugom sose csinálta meg a saját részét, és én lettem miatta leszidva. ha szóvá tettem, csak annyit mondott anya, hogy én őt nem szeretem, mert ha szeretném, nem vitatkoznék (nem is volt vita), hanem mennék és megcsinálnám... ha valami eltört, elromlott engem szidott 3 percig, pedig semmit nem tudott a dologról. Ilyenekben főleg hugom volt a ludas, mikor végighallgattam a monológot, mondtam anyának, hogy tesóm tette tönkre/rontotta el. Már mindjárt nem is volt akkora baj, fel se hozta neki... Én úgy voltam vele, majd el kerülök innen egyszer, és egyedül marad a kis kedvencével, úgy is lett! Anyának plusz munkát kellett vállani, mert hugom igényeit már képtelen kielégíteni. Van hogy 12-14 órát dolgozik, és vár rá otthon minden. 20 éves a tesóm, de annyit nem tesz meg, hogy kimegy, ha pl. csönget a postás... Próbálna rávenni, hogy költözzek haza, van elég hely, ne fizessem a drága albérletet (=kellene valaki aki elvégzi a házimunkát)


Szerintem a bátyád is ilyen kivételes lehet. Biztos sose kért tőle anyud semmit, hozzászokott, most meg már bolond lenne megcsinálni.

2010. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyuka vagyok, de nem gondolom, hogy mert szünet van, mindent a gyerekeim csináljanak. Bolondok a szülők, ha rossz a kedvük a gyerekeiken verik el a port, ezt nem is értem? Éppen a lányom barátnője van ilyen helyzetben. Ha az anyja rossz kedvű (mert sokat dolgozik), akkor a lányát bünteti. Nem engedi sehová, otthon ülteti.Én nem értem, ezért nem is tudok mit mondani erre!
2010. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
te meg dolgozol otthon, csak téged lehet elővenni, és értékelni a munkád miatt. Ha esetleg továbbtanulsz, és kolis leszel, ritkán jársz majd haza, értekelni fogja anyukád, amit korábban tettél érte...(bocs, ez lemaradt)
2010. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat :)

amúgy volt hogy próbáltam vele beszélni erről is és másról is de mindig az lett a vége hogy én felfújom a dolgokat és elkezdett kiabálni..az a baj hogy sosincs olyan nap mikor nyugodt lenne mert még hétvégén is délutánig dolgozik és mindig fáradt ezáltal meg ideges is..csak mindig velem kiabál :S bár régebben ez nem volt agy csak amióta betöltöttem a 17-et, körülbelül azóta megy ez a kiabálós dolog..

2010. júl. 23. 17:09
 8/8 anonim válasza:
sajnos átérzem a helyzeted. én is mindenben segítek itthon amiben csak tudok, mégis mindig rajtam csattan az ostor. még a férfimunkákat is megcsinálom pedig az igazán nem az én dolgom lenne 17 évesen. a bátyám 19 ő semmit nem segít ítthon. eddig be lett tudva annak hogy ' szegényke most érettségizik ne piszkáljuk ilyenekkel, tanulnia kell' . csakhogy előtte se, utána se segített soha semmit. tegnap véletlen nem dobtam ki a jégkrémespapírt, majd anyukám fennhangon közölte hogy soha semmit nem segítek. nem vagyok vitatkozós típus, mindig lenyelem a dühömet talán ez is a baj hogy nem mondom meg a véleményemet. szerintem az lenne a legjobb megoldás ha illedelmesen, megmondanád neki hogy ennél többet nem tudsz tenni,viszont van 1 tesód aki még semmit nem segített. eddig én is csak azért nem mondtam mert ha vitatkozás közbe mondanám meg neki biztos hogy olyat is mondanék amit megbánnék később.
2010. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!