Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek rendetlensége a...

A gyerek rendetlensége a szülőkön múlik?

Figyelt kérdés

"közvélemény - kutatás" :D

Szerintem igen, mert kezdetektől fogva a rendre kell őket szoktatni ( pl mosogasson el maga után, vigye le a szemetet stb. )


2010. júl. 22. 21:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
az is igaz, hogy pl aki nagyon makacs, annál nem ér el sokat a szülő azzal, ha veszekszik, ha rendetlenség van a gyerek szobályában.
2010. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

*szobájában

tejóisten, nem szoktam így elírni valamit:D

2010. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Megint én: hogy van ez akkor egypetéjű ikreknél? Helyre hozható még felnőttkorában a rendetlennél?
2010. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

A szobámon kívül mindenhol rendet tartok. Nálam sincs mindig kupi, de hajlamos vagyok felhalmozni magam körül a könyveket, rajzokat, fényképeket, vizespalackokat, és vannak olyan kacatjaim, amiktől csak olyankor tudok megválni, amikor mérges vagyok, de akkor tényleg mindent kidobok :D


Az apám próbált rendre nevelni, de túl későn kezdte el, így nem sok sikerrel járt. Anyum sokszor megkért, hogy segítsek neki mosogatni, ezért a mai napig én rakok rendet a szobámon kívüli helyiségekben.


(A szemétről jut eszembe: a nagyapám panelházban lakott, és egyszer engem kért meg, hogy vigyem le a szemetet. Lementem, a tök sötétben nagy nehezen megtaláltam a kukát (ami mellesleg nagyobb volt, mint én, alig bírtam felemelni a tetejét), aztán meghallottam, hogy valami gurul felém. Ezután lecsapódott valamelyik kukának a teteje, és úgy megijedtem, hogy sírva rohantam fel az emeletre :D)

2010. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Ha az egyik szülő rendetlen, akkor lehet, hogy kényelmesebb a gyereknek azt követni. Ilyenkor igen csak meg kell dolgozni a másiknak, hogy eredményt érjen el a gyereknél. Főleg, ha a rendetlen szülő bort iszik... S ez kamaszkorban csak rosszabb!
2010. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Próbáltak arra nevelni, de valahogy nem megy a mai napig sem. Kosz nincs, csak kupi.

20/L

2010. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én rendetlenségem anyámék hibája, mert mindig rámerőltették, hogy pakoljak,meg veszekedtek emiatt, és csak azért raktam rendet, mert nem akartam hallgatni őket, a belső késztetésem meg nem alakult ki. Mióta meg nem tudnak befolyásolni, mert elköltöztem, azóta nincs miért rendet rakjak, mert nem cseszeget senki én meg elvagyok a kupiban. Mostanában kezd kialakulni az igényem a rendre.
2010. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nekem a szüleim iszonyú rendetlenek, én mégis mindig mindent élére állítok, holott - tudom, furcsa - nem tetszik nekik. Amikor anyukám meglátogatott az új lakásomban, az volt az első reakciója, hogy "úristen, itt minden élére van állítva!"
2010. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!