Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek rendetlensége a...

A gyerek rendetlensége a szülőkön múlik?

Figyelt kérdés

"közvélemény - kutatás" :D

Szerintem igen, mert kezdetektől fogva a rendre kell őket szoktatni ( pl mosogasson el maga után, vigye le a szemetet stb. )


2010. júl. 22. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Anyu mindig arra tanított hogy rendet hagyjak magam után, szóval nem hiszem hogy az ő hiábja lenne hogy most rendetlen vagyok.
2010. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
az én szobámon kivül mindig mindenhol rend van. nem emléxem már de sztem próbáltak ugy nevelni h pakoljak el magam után mindig.. hát nem jött be egy idö után. állandóan azon veszekszik anyukám h takaritsak már ki.. ök megpróbálták.. de lusta vok..cbocs , egyszter majd csak rájövök
2010. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

szia!

az anyukám mindig elpakolt utánam,van 3 tesóm elég sokat otthon volt velünk,meg rendmániás.én valahogy megszoktam h amit eldobtam,felkapta utanam,ez maradt felnött koromra is,széthagyok mindent,rendetlen vagyok.és a lányom is ilyen,most én pakolok ő utána.

2010. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem teljes mértékben rajtuk múlik.
2010. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Részben igen, részben nem. Anyukám eléggé rendmániás (hozzám képest), én mégis rendetlen vagyok. Ezzel szemben a fiam még nincs három éves, és jobban rendet tart mint én :)

Mondjuk ha azt veszem, én valószínűleg azért nem lettem valami tipp-topp rendes, mert anyukám inkább mindent megcsinált helyettem/helyettünk, mert nem volt ideje megvárni, amíg én csinálom. Ezért inkább megcsinálta ő, aztán velem veszekedett, hogy miért neki kell. Azért mostmár próbálok rendet tartani, és a fiamat is bevonni ebbe, de őt nem is kell nagyon noszogatni.

2010. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
91%
Nem! Nem és Nem! Fiú ikreim vannak. Egyformán neveltem őket, u.azt követeltem mindegyiktől. Kb. 18-20 éves korukra alakult ki a sajnos már véglegesnek tűnő állapot. Az egyik majdnem rendmániásabb mint én. A másik: ... Inkább nem ragozom. És egypetéjüek! Fiatalon azt hittem, hogy neveléssel, példamutatással sok mindent el lehet érni. Szerencsére a tehetségben egyformák a génjeik.
2010. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Valóban a szülőn múlik. Ha kiskorban megszokják a rendet ( és a szülő sem rendetlen),akkor ez természetes lesz számukra.

Kamaszkorban kezdtek rendetlenek lenni,mert "nem értek rá" a rendrakásra. Soha nem raktam helyettük rendet. Egyszer-kétszer rájuk szóltam. Ha nem használt, a soronkövetkező takarításnál a széthagyott cuccokat szemeteszsákba tettem és vagy kidobtam,ami olyan volt,vagy csak eltettem. Legfeljebb kétszer kellett megtennem,azután volt idejük rendet tartani. Persze az eltűnt holmik helyett nem kaptak újat.

Felnőtt korukban is rendesek maradtak.

2010. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szülőktől függ, de a nevelés sokfajta képpen kihathat.

Például:

- a szülők rendetlenek, ezért lett a gyerek is az,

- szülő mindig megcsinálta helyette, ezért nem tanult meg rendet pakolni magától

- a szülők rendre tanították, folyton piszkálták, hogy pakoljon el, és ezt már annyira unta, hogy megfogadta, ő sosem lesz ilyen rendmániás


:-))) xD

2010. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Biztos függ a szülőktől is. De, ha mindent széthagy maga után a gyerek, akkor az passzív agresszív magatartás jele, ami kamaszkorban normális. Ennek örülni kellene, mert így vezeti le a feszültségét, sokkal könnyebb együtt élni egy rendetlen gyerekkel, mint olyannal, aki mondjuk radikálisabb módon fejezi ki az agresszióját. De a kamaszkor vége felé - általában - elmúlik.
2010. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem dettó ugyan ez, mint a 2. válaszolónál:D
2010. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!