Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a párod nem...

Mit tennél ha a párod nem lenne hajlandó tudomásulvenni, hogy véget akarsz vetni a kapcsolatotoknak?

Figyelt kérdés
Három éve tart, van közös gyerek. Albérletben lakunk, nincs hova mennem, nincs hova mennie. Ő a gyerekre való hivatkozással nem akar véget vetni a kapcsolatnak bár ő azt állítja szeret is. Mindenki véleménye érdekel, előre is köszönöm.
2010. júl. 22. 11:08
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Ha elmennék utánam jönne és irodalmi nyelven szólva a fejemet a s.eggembe dugná. Miért? Csak.
2010. júl. 22. 13:29
 22/30 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy költözz a nyakukra. De költözhetnél a közelükbe albérletbe, hogy nagyobb biztonságban érezd magad. Erőszakos a férjed és félsz tőle. De ha elköltözöl mit tud csinálni? Rád töri az ajtót? Akkor kihívod a rendőrséget! Minek maradnál egy ilyen kapcsolatban?
2010. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
sztem pár hónapra költözz a Lea anyaotthonba,aztán vegyél ki egy albit,vagy csak egy szobát az 25ezer havonta.nem sok
2010. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

A rendőrség nem tesz semmit. Utánajártam. Nem a férjem. Ha rámtöri az ajtót odajössz és megvédesz?

Köszönök minden választ, a bírálókat is. Mindenben van igazság.

2010. júl. 22. 13:35
 25/30 anonim ***** válasza:
NANE, asszem ez a neve annak segélyszervezetnek, ami a bántalmazott nőknek próbál segíteni, kimászni a rosszból. Az tény, és igaza van a többi válaszolónak, hogy mindenképpen lépned kell, mert ez így nem jó: sem neked, sem a gyereknek, és a fickónak sem, akivel élsz. Mondjuk én nem látok bele a kapcsolatba, de nem lehetne megpróbálni helyre hozni? Hisz a párod még szeret, állítólag. Ha meg te annyira elhidegültél tőle, (amit nagyjából meg is értek), akkor tényleg LÉPNED KELL! Mi lesz, ha nem körülötted töri össze a dolgokat, hanem téged, vagy a gyereket? Márpedig előbb utóbb az is eljön... Légy bátor, költözz el az ország másik végére, vagy nem tudom. Egyébként meg ha a barátaid igazi barátok, akkor szerintem 1-2 hónapra be tudnak fogadni, hiszen te csak egy rossz helyzetből menekülsz, és ez a legelérhetőbb megoldás... De te tudod. Sok sikert, de mondom, költözés minél hamarabb. És ne érdekeljen a fenyegetőzés. Olyan helyre menj, ahol nem talál meg (egyhamar).
2010. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

13:04 vagyok

tisztul a kép, csak talán túl büszke vagy túl parás lehettél, hogy nem ezzel kezdted. Jó, hogy nem a férjed, mert így sokkal kevesebbért fel lehet jelenteni. Keress egy jogászt/ügyvédet is, a rendőrök vmit félreérthettek. Házasságban valóban csak akkor tehetnek bármit is, ha már vér folyik.

2010. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

De igenis fogd meg magad és költözz el. Mi az, hogy utánad menne?

Fogod magad és szépen eltűnsz egy nap, utána pedig már csak telefonon beszélsz vele, azt se fogja tudni, hogy hol laksz. Beadod a válópert, és még aznap elmész a bíróságra, hogy tudod, hogy az apának láthatási joga van, de te félsz odainni a kicsit, nehogy valamit tegyen veletek.

Akkor az apát ellenőrzött láthatásra kötelezik, ti biztonságban lesztek, a válás szépen el lehet rendezni.

Azért mondod, hogy nics hova menned, mert valójában akaratgyenge ember vagy. Ha a helyzet nem jó, akkor igenis légy erős, nem magadért, hanem elsősorban a gyermeked miatt.

2010. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
De tényleg. Honnan tudná meg hová mész? Főleg ha nagyobb városban laktok. Olyan nincs hogy ne tudj megszabadulni tőle.
2010. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mint minden ilyen naiv védtelen nő, mint te, természetesen kifogtál egy pszichopatát!

Aki rajtad élősködik és teljesen kiéli rajtad a birtoklási vágyát és egyéb fogyatékait!


Amit tehetsz:

-kezdj el titokban munkát keresni!

-kérdezz meg ismerőst hogy nincs-e jó albi

-vagy barátnőt, akihez mehetnél

-ha van munkád, mehetsz is el, de titokban!

-ha van fiúbarátod, akkor ő megtud védeni téged!

A pszichopatáktól menekülj!!!


Lehetőleg az ország másik felére !

2010. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Még valami Kedves 42/F megnéznélek ahogy nekivágsz a vakvilágnak karodon egy kisgyerekkel."


Megértem, hogy keserű vagy. Vagdalkozol. Kifogásokat keresel, hogy miért nem lehet jobb. Ettől nem lesz jobb.


Ez egy ismert játszma, a tranzakció analízis egyik elsőként feldolgozott játszmája. Valaki feldob egy kérdést, de nem azért, mert valójában meg akarja oldani, hanem mert figyelmet akar kizsarolni a környezetéből. Ezek után persze minden reális és jó megoldásra is azt a választ kell adnia, hogy az valamiért nem lehetséges. Hiszen ha elfogadná valamelyik választ, akkor a kérdés megoldódna, és ő kikerülne a figyelem középpontjából.


Másik része a válaszomnak: attól még, hogy én nem tettem ilyet, a dolog létezik. Én nem tettem, de már láttam. Közelről. Az igazság az, hogy most is egy olyan nővel élek együtt, akinek mástól van gyereke, és a gyerek apja hasonlókkal fenyegette őt, mint a párod téged. Ennek 3 éve. Ma a fickó ugyan nem áll még szóba velem, de rendszeresen elviszi a lányát, aki egyébként velünk él, apjaként viselkedik, időre visszahozza, megbeszélik a nevelési kérdéseket a párommal. Szó nincs már arról, amiről megismerkedésünkkor, hogy elrabolná a gyereket, és bántaná a páromat.


Sok munkám van ebben. Ennek ellenére, ha gondolod, oktass csak ki újra! Csakhogy ez nem fog előrébb vinni téged. Ha nem kérsz a valódi segítségből, nekem mindegy. Játszmázhatsz tovább is. AZ a te életed. EZ meg az enyém.

2010. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!