Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a párod nem...

Mit tennél ha a párod nem lenne hajlandó tudomásulvenni, hogy véget akarsz vetni a kapcsolatotoknak?

Figyelt kérdés
Három éve tart, van közös gyerek. Albérletben lakunk, nincs hova mennem, nincs hova mennie. Ő a gyerekre való hivatkozással nem akar véget vetni a kapcsolatnak bár ő azt állítja szeret is. Mindenki véleménye érdekel, előre is köszönöm.
2010. júl. 22. 11:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
17%
így én se vennélek komolyan. A) Miért akarsz véget vetni a kapcsolatnak? B) Jót teszel-e ezzel vajon a gyereknek? C) Mégis hogy legyen vége a kapcsinak? Fogja magát és költözzön a híd alá? Miért nincs tervetek, hogy hova mentek, mit csináltok utána?
2010. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Miért is nem vennél komolyan?

A) Mert helyrehozhatatlanul tönkrement, mert már nem szeretem, mert jobb lenne nélküle

B) Igen. Nem hiszek abban, hogy kizárólag a gyerek kedvéért benne kéne maradni valamiben ami nem működik, ez neki se jó.

C) Erre nincs ötletem. Kíváncsi lennék, hogy más mit tesz/tett ilyen vagy ilyesmi helyzetben.

2010. júl. 22. 11:23
 3/30 anonim ***** válasza:
én megkérném h költözzön haza,vagy én költöznék haza aztán keresnék egy albérletet,vagy ha egyik sem megy akkor külön szobába költöznék tőle és többé semmiféle kontaktust nem tartanék vele.nem főznék, mosnék rá, ha házas vagy elválnék tőle a gyerektartáson és számlák felén kívül másra nem kérnék pénzt és max csak köszönnék neki. hátha egyszer csak elköltözik vagy neked akad valahol vmi új.
2010. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nincs hova költöznöm neki még csak csak lenne, de nem akar. Amikor azt mondom neki, hogy fejezzük már be egyszerűen mintha meg se hallaná. Volt már olyan próbálkozásom amit írtál balhé lett belőle. Nagy. A lakás amiben lakunk egyszobás. Nem akar elengedni.
2010. júl. 22. 12:01
 5/30 anonim ***** válasza:
hogy érted h balhé lett belőle? ordibált meg ilyenek? had ordítson!ha nem tetszik el lehet menni ezt meg is mondanám neki....én nem zavartatnám magam,majd megunja.
2010. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem mész el fizikailag, akkor nincs miről beszélni.

Az nem érv, hogy nincs hova menned.

Aki annyira akar menni, az megy bele a vak világba is akár.


Te (még?) nem tartasz itt. Valamin biztosan változtatni szeretnél, de vajon tudod azt is, hogy mi az? Mármint reálisan. Mert olyan nincs, hogy minden megoldódik magától hirtelen. Mindennek megvan a maga ára, még a lottóötösnek is. Ha tényleg véget akarsz vetni neki, akkor azon éppen úgy dolgoznod kell, mintha fenn akarod tartani. "Ingyen leves nincs!"


Kereshetsz olyan új állást, ahol megoldott a lakhatásod. Megpróbálhatsz segítséget kérni másoktól. Fordulhatsz rokonokhoz, ha vannak. Stb. Valamit tenned kell, az nem elég, hogy ismételgeted a szavakat.


Így látom.


42/F

2010. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van a 42/F-nek. Ez így egyszerűen komolytalan. Eleve alap, hogy úgy nem vállalok gyereket, hogy nem tudok gondoskodni róla, nem tudom eltartani. Márpedig ez a helyzet, hiszen nem boldogulsz egyedül a gyerekkel segítség nélkül. Soha nem szabad ennyire kiszolgáltatni magad egy férfinek akkor sem, ha halálosan szerelmes vagy. Patt helyzetben vagy és ezt ő is tudja. Az lenne a meglepő, hogy ha tudomásul venné a döntésedet, mivel nem vagy döntési pozícióban.


Tessék keresni másodállást vagy egy jobban fizető állást, amiből tudod biztosítani a gyerek és a saját lakhatásodat, megélhetésedet. Majd ha ez megvan, akkor lehet fenyegetőzni, akkor lesz igazán súlya a szavadnak.

2010. júl. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem függök tőle anyagilag, el tudom magunkat tartani. A gond az, hogy nem enged elmenni, ha megtenném utánam jönne. Nincs rokonom, nincs senkim. Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 22. 12:29
 9/30 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond nincsen, ha nem függsz tőle. Kiveszel egy albérletet (lehetőleg a város másik végében) és amíg dolgozik, átcuccoltok a gyerekkel. Nem kell neki megmondani, hogy hova költöztök.
2010. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Még valami Kedves 42/F megnéznélek ahogy nekivágsz a vakvilágnak karodon egy kisgyerekkel.
2010. júl. 22. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!