Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kell békülni?

Miért nekem kell békülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 éves lány vagyok, de biztos, hogy nehezebb az életem, mint némelyik felnőtté..

Szüleim 5 éves koromban elváltak, azóta apukámmal élek. Mondhatni, hogy mindenem megvan, bár nem valami jó az anyagi helyzetünk. Édesanyámmal gyakran találkozunk, kéthetente szombattól vasárnapig vele vagyok. Eddig semmi bajom nem volt, szívesen mentem, de mióta felszedett egy felfuvalkodott pulykát, azóta nem olyan szívesen megyek, mivel az ő lakásában élnek. ( Nem kell elhordani azért mert így hívom, megvan rá a jogom mivel nagyon megsértett és elhordott mindenek, előzmények nélkül, és mielőtt azt mondjátok, hogy örüljek, hogy az anyám boldog hangsúlyozom, hogy NEM az. Gyakran panaszkodik, hogy a pasi önző fa*z, hogy amióta együtt élnek semmire nem tud költeni, mert az összes elmegy a rezsire) Hát most hétvégén pont mennék, de egyáltalán nincs kedvem. Anyumat az előbb felhívtam, hogy megkérdezzek tőle valamit, de áttért erre a témára, hogy most akkor mi lesz hétvégén, hívjam fel a pasit, ÉN aki nem mondtam semmit, ő vetette a szememre a lelki problémáit amit én okozok. Aztán mondtam, hogy én nem hívom föl, inkább nem megyek, de erre mondta anyám , hogy nagyon jó, hogy alig láttuk egymást és most sem megyek... Mit csináljak?


2010. júl. 22. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! És ha anyukád menne hozzátok? Azért nem feltétlenül kell a hapsival is találkoznod, ha anyukáddal szeretnél lenni. Hívd el cukrászdába vagy hozzátok (apukáddal azért jóban vannak?), szóval létezik más megoldás is :)
2010. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Első!

Szia! Először is köszönöm a válaszod!:)

Hát... nincsenek jóba apum utalja, mert mióta elváltak nem nagyon foglalkozott velem csak az utóbbi időben ( legalábbis szerinte...) És ha jóba lennének, sem lenne megoldható mert egy egy szobás lakásban élünk... :S

De azért köszi, megy a zöld kéz :))

2010. júl. 22. 10:37
 3/14 anonim ***** válasza:
Huhh, hát akkor nehezebb a helyzet. Nagyszülők? Oda is elmehetne anyukád :) Ha ennyire nem jössz ki a pasival akkor szerintem egy ilyen köztes megoldás a legjobb. Esetleg anyukád szüleinél ha tudnátok találkozni, a mamák is biztosan örülnének :) Vagy ha ez nem megoldható, akkor nyilvános helyen, cukrászda, mozi, színház, és akkor mégis találkoztok :)
2010. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Aranyos vagy, ezzel az elején , hogy "nehezebb az életem, mint bármelyik felnőtté". Nem nehezbb, csak most nem tudod hova tenni magadat, mert nincs tulképp családod.

Akkor nem találkozhatsz anyukáddal, ha pulyka-kakas nincs otthon pl.?

Mert akkor tudnátok beszélgetni, dumcsizni.

(Mondjuk anyukádat sem értem, miért van akkor ezzel a pasival, ha nem boldog?? Csak a lakás miatt? Már bocs, ez nem az én dolgom, de azért írom mert rajtad csattan így az a bizonyos ostor...)

2010. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként ezen a pulyka kakason hatalmasat röhögtem :DDDD
2010. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát majd mamával megbeszélem. Van rá más jelzöm is csak a moderátorok miatt nem akartam kiírni :D Így valami elfogadható nevet próbáltam kitalálni. Ja és sajnos mindig otthon mereszgeti a pi*sáját, és büdös a munka. Igen anyám már a múltkor mondta, hogy ha lenne lakása úgy elhúzna onnan, hogy a lába sem érni a földet...
2010. júl. 22. 10:48
 7/14 anonim ***** válasza:

10:42: Nem barmelyik, hanem nemelyik! Van kulonbseg, es ez meg realis is.


A kerdezonek: Probalj meg nem tudomast venni rola. Ha hozzad szolj, valaszolj tomondatokban, ha beszol, ne reagalj, nezz at rajta. Legyel te az okosabb:) Anyukadat meg hivd el mondjuk fagyizni, kettesben, es csak aludni jarj hozzajuk "haza".

2010. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi :)

Megpróbálok rajta átnézni, bár nehéz lsz mert 35 éves férfi létére ha nem figyelünk rá, akkor beáll elénk... :s

2010. júl. 22. 13:02
 9/14 anonim ***** válasza:

35?

Ráadásul még iszonyú fiatal is. Mármint úgy értem férfiként fiatal, férfiben még annak számít. Nem tudom mi visz rá egy ilyen fiatal embert, hogy ezt csinálja :S

2010. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hajaj, két kezem összetenném, ha ilyen "nehéz életem" lenne ahelyett, amit most élek.

Nem kigúnyolni akarlak, de felejtsd el ezt a nehéz az életed dolgot, mert amíg így gondolod, sokkal nehezebb megoldani a helyzetet is, hisz mártírnak érzed magad. Nem, a te életed nem nehéz, csupán annyi kellene, hogy egy kicsit felül emelkedj a sértettségeden és tanulj egy kis kompromisszumkötést:)


Egyszerűen kérdezd meg a pasitól, hogy mi a baja vagy mondd el édesanyádnak, hogy neked mi okoz problémát ebben a helyzetben. Egy kicsit tegyél a javulásért, ez még nem olyan tragikus családi élet, inkább afféle Mónika-show feelingje van... bocs, nem megbántani akarlak, de te rontod el ott, hogy ezt az eégszet valami egetrengető világproblémának tartod. Az életben nagyobb nehézségekkel találod szemben magad...

2010. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!