Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó, hogy van testvéred?...

Miért jó, hogy van testvéred? Miben érzed6érezted előnyként?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat:))
2010. júl. 22. 08:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem Nekem szól a kérdés,mert nincs testvérem,de le szeretném írni,hogy szerintem miért lenne jó:

ha családi problémád van,akkor pl ő az egyetlen,aki át tudja érezni,mert ő is benne van,számíthattok egymásra.Nekem ilyen téren nagy szükségem lenne egy testvérre,mert kívülállóknak hiába mesélem el,csak bólogatnak az ilyesmire,de nem értik.Jó lenne érezni,hogy nem vagyok egyedül,hanem van egy olyan ember,aki hozzám tartozik és bármi történjen,mindig mellettem áll és én is mellette.Persze ez csak a jó testvér kategória.Én nagyon sajnálom,hogy nincs testvérem,gyakran képzelem el,hogy de jó lenne,mert sajnos a szüleimre nem számíthatok :( Nekem biztos,hogy 2 gyerekem lesz.

21/L

2010. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%

8.21 vagyok, a szerető család valóban nem távolodik el, csak felnőttként már nem szerethetsz valakit CSKA AZÉRT, mert a testvéred. Az már ehhez kevés.

Az én testvérem UTÁLJA a családját, engem és a szülőket is, mert ő semmire se vitte, folyamatosan hülyeségeket csinált, hiába próbáltuk lebeszélni róla, mi ne szóljunk bele az életébe.

Irigy és féltékeny ezért ránk, mert mi jól, békességben és jómódban élünk és ha elmegyek tőle 1 méterre, nem is köszön...

Szóval CSAK A VÉR nem tart össze senkit.

2010. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen ismertem meg a nővérem. A nevelőszüleimen kívül nem volt senki az életemben, akinél éreztem volna, hogy bármi is történjen, bármilyen is legyek, mindig tartozni fogok valakihez, aki szeret. A barátok sajnos jönnek, mennek. Életem egyik legszebb pillanata volt, amikor megvehettem neki szülinapjára a "Legjobb Testvér" feliratú bögrét. Szeretem és viszont is igaz. Mióta tudtunk egymás létezéséről, próbáltuk megtalálni egymást és nagyon örülök, hogy sikerült!
2010. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Vannak testvéreim, de nem éreztem előnyét, azon kívül, hogy megtanultam, hogy legyek tekintettel másokra, nem csak nekem áll a világ és nem lettem egy elkényeztetett egyke. De azért jó lett volna az lenni:)
2010. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
72%

15 éves vagyok (lány), a nővéreim 25 és 23. A korkülönbség elég nagy, de nem zavar. :)

Hátránya, hogy (főleg az idősebbik tesóm) anyás fajta és a úgy érzi, mert sokkal idősebb anyáskodhat felettem. Meg anya elenged valahova és akkor már jön, hogy Nekik ez ennyi idős korba nem volt megengedve.

De ezek nem annyira zavaróak, el sem tudom képzelni, mi lenne, ha nem lennének nekem.

Előnye, hogyha szeretnék egy felnőtt és tényleg érett véleményt, de nem szeretném elmondani anyunak, akkor nekik elmondhatom. Megbízunk egymásban meghallgatjuk egymás bajait, nem mondjuk el senkinek és sokat megyünk el együtt ide-oda. :)

Nagyon szeretem Őket (ez kölcsönös minden irányba), azzal viszont nem értek egyet, hogy lesz külön családjuk, akkor eltávolodunk. Nagyon családcentrikus családban nőttünk fel és tudom, hogy rájuk mindig tudok számítani, legyen nekik már családja akit szeretnek, mi is mindig szeretni fogjuk egymást. :)

2010. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
2,5 évvel idősebb nővérem van. Sosem volt sajnos nagyon közvetlen a viszonyunk, de persze gyerekként nagyon jó volt, hogy van kivel játszani, nekem biztonságot jelentett, hogy a suliban ott van ő is. Most felnőtt fejjel látom, hogy a kapcsolatunk nagyrészt a szüleim nevelésén múlt és lehetne jobb is. Mindegyikünknek külön családja van, de tartjuk a kapcsolatot, és nagyon jó érzés, hogy ő van, és a gyerekemnek is szeretnék min. 1-2 testvért, hogy legyen valaki a világban rajtunk kívül, akire majd mindig számíthatnak.
2010. júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

az én testvérem 11 ill 13 évvel idősebbek nálam. sosem volt tetsvér féltékenység pont a nagy korkulonbseg miatt. kiskoromban is nagyon sokat figyeltek rám ha szülőknek volt esteleg más dolga. Ha valami baj van bármikor számithatok rájuk. Bátyám mai napig készen áll ha valami gond lenne és olyan mintha a 2. apám lenne. Nővérem kevésbé anyáskodó de ráis bármikor számíthatok. Bármi olyat meglehet velük beszélni amit esetleg szülőkkel és nagyon jól ellehet velük hülyéskedni. Szerintem nagyon jó, hogy vannak. Kistestvért egyébként sose szerettem volna és örülök, hogy nincs.


21 L

2010. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
*testvéreim
2010. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
nekem van egy 11 éves hugom és hát naponta veszekszünk,verekedünk de azért még szeretem 14/F
2010. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
nekem egy öcsém van és sajnálom hogy nincs több testvérem :)hogy miért jó ? gyerekkorunkban sokat játszottunk együtt(bár 3 évvel fiatalabb én pedig lány vagyok). egy testvér mellett megtanulja az ember , hogy nem csak ő van a világon, alkalmazkodni kell, osztozni kell, kell a másikra is gondolni. most felnőtt korunkban meg azért jó mert van valaki akire számíthatsz, aki segít a bajban. na meg néha csak jó vele beszélgetni. elég jól ismerjük a másikat és megmondjuk az őszintét még ha az a másiknak nem is tetszik. ha igazán őszinte véleményt akarok akkor a testvéremet kérdezem :)
2010. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!