Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó, hogy van testvéred?...

Miért jó, hogy van testvéred? Miben érzed6érezted előnyként?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat:))
2010. júl. 22. 08:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsi voltam (4-5 éves), akkor úgy voltam vele - mint minden velem egykorú - hogy a tesómmal MINDENEN osztozni kell, és azt az ilyen kicsik nem szeretnek.

Most hogy felnőttem, örülök hogy van kire támaszkodnom (lelkileg), van akire számíthatok és szerethetem. :)

2010. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
46%

Kicsi gyerekként rossz a testvérféltékenység miatt. Közepes gyerekként (mondjuk 6-14 év közt) jó, lehet együtt játszani, van társ az unalmas nyári szünetekben.

Onnantól jön a pasizás-csajozás, senkit nem érdekel a saját tesója, esetleg lehet együtt menni bulizni.

Utána lesz saját család, eltávolodnak, mindenki éli az életét.

Röviden ennyi.

2010. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem megállás nélkül szekált, és még most is ezt csinálja, pedig már kinőhette volna... de én úgy tekintek rá, mint aki felkészített az életre. Sajnos el kell fogadnom, hogy sokszor lesz olyan, ami nekem nem tetsző dolog, de mégsem tehetek ellene semmit...

15/F

2010. júl. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól kezdve,hogy hazahoztak a kórházból nővérem szinte mindig velem volt.Simogatott,babusgatott,fürdetéskor is ott volt.Aztán játszottunk (vagyis inkább ő odadobta a labdát nekem én meg mosolyogtam rá).Aztán jött velünk a játszótérre,együtt játszottunk...Persze már ekkor is voltak csínyek (beleharaptam a lábujjába,a lapockájába).Aztán ő is jött értem az oviba mamával,suliba együtt mentünk.S innentől egyre több konfliktusunk volt.Mostmár normalizálódott a helyzet!

Nagyon szeretem:)


Szerintem azért jó a testvér,mert mikor kicsi a gyerek és anya főz,mos,takarít akkor a tesó játszik vele.Későbbiekben tud segíteni a kistesónak,vigyázni rá,ha anyuéknak el kell menni stb.

15/L

2010. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
off: attól, hogy az embernek van saját családja, nem kell (helyesbítek: nem szabad) a saját családját elfelejtenie/hanyagolnia.
2010. júl. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

csak mert jó!

a nővérem 8 évvel idősebb nálam, a nagy korkülönbség miatt nem voltak igazán vitáink (kivéve amikor tini volt én meg kisiskolás és kutakodtam a cuccai között:D)


Öcsém 8 évvel fiatalabb,

szerintem a korkülönbség sem számít, én fiatalabb koromban is jól elvoltam a nővérem baráti körével, az öcsém is jól elvolt az én baráti körömmel.


azért jó, mert a tesóddal sokkal több mindent megbeszélhetsz, mint a barátokkal, mert az örökre szóló barátság, mert összeköt már maga a tudat, hogy testvérek vagytok.

segíthettek megoldani kisebb-nagyobb családi problémákat, mert egy család vagytok.


gyerekkorban a nagyobb testvér felelősséget tanul, büszke rá, hogy ő a "nagy", és sok mindenre megtaníthatja a kisebb testvérét, pl büszke lehet rá, hogy segít neki megoldani a házifeladatot. a kicsi sokat tanulhat a nagytól, és lesz benne egy olyan érzés, hogy a nagyobb testvére mindig megvédi.


szóval jó, és kész :-)

2010. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

08:21

ez elég szomorú :-(

a szüleitől is eltávolodik az ember, mert kirepül a családi fészekből, mégsem távolodnak el lelkileg (jó esetben).


a szerető család meg az igaz barátok megmaradnak, nem számít, hogy mekkora a fizikai távolság. a lelki távolságért mindkét fél felelős!!! én biztos nem hagynám hogy eltávolodjunk egymástól!!!!

2010. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 bátyám és 1 ikertesóm (fiú)


Előny : volt kivel játszani, nem voltam egyedül, matekba segítséget kaptam tőlük.

Hátrány : 13 éves koromig folyton vert az ikertesóm.


Most meg szinte semmit nem tudunk egymásról, mióta különszobánk van (ez csak 14-15 éves koromtól adatott meg) nem nagyon beszélgetünk már, mert mindegyikünk elvan a szobájában.

2010. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van egy 18 éves húgom. Picikorunkban szerettük egymást, jól tudtunk játszani egymással, sosem voltunk magányosak:) mindent egyformán kaptunk ezért ilyenek miatt nem veszekedtünk.

Jött a gyerekkorszak, akkor ki nem állhattam, gyülöltem, sokat verekedtünk, csúnyán beszéltünk egymással, mindennap elmondtam, hogy ö milyen ronda (mert rám ragadtak a pasik, ö meg még kifejletlen volt szegénykém:()...

Aztán ez is elmúlt, kb. 2 éve nagyon jóban vagyunk, szeretem a társaságát, jó vele megosztani a dolgaimat, sokmindent jobban megért mint a barátok, mindig mond valami vicces dolgot, megnevettet, segít a bajban(oda-vissza igaz), egyelöre ennyi jut eszembe:) mindenesetre nagyon szeretem öt!!!

22/L

2010. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 13 éves, a nővérem 8 évvel idősebb nálam. Mivel nem egy korcsoportba tartozunk, így kicsiként sem éreztem olyat, hogy testvérféltékenység. Nagyon szerettem akkor is, bár ha az Ő helyébe képzelem magam, akkor biztos rosszul esett neki az ha összetörtem 1-2 cuccát, de hát kicsi voltam, persze ettől ugyanúgy szeretett. Most, hogy már én is nagyobb vagyok és érettebb, nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást, mindenhova visz magával, vásárolni, mozizni. Ha Ő nem lenne, nem is tudom mi lenne velem... Nagyon szeretem és örülök neki, hogy van testvérem!
2010. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!