Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak velem történik ez? (25/F)

Csak velem történik ez? (25/F)

Figyelt kérdés

Az életem egy káosz. A szüleimnél élek egy viszonylag kulturált, biztonságos helyen. 10 éve építettünk egy számunkra kényelmes lakrészt. A 23 éves hugom egy képzelt világban él ahol neki jogában áll mindent megkapni és másoknak megmondani, hogy mit és hogyan csináljanak. Elég nagy elvárásai vannak az életvitelére nézve, magyarul speciálisak az igényei. Középiskolában kezdődött az egész bonyodalom. Elkezdett romolni az anyagi helyzetünk, ezért a 10. osztály után átmentem szakmát tanulni (1 hét gyakorlat - 1 hét elmélet), mellette heti 2-3 napban diákmunkát végeztem de szórakozásra is jutott pénzem és időm is. Így be tudtam segíteni a költségekbe, nem maradtam le a bulikról se. A vizsga után szinte azonnal el tudtam helyezkedni. Munka mellett szereztem még 1 szakmát és egy tanfolyamos oklevelet is bezsebeltem. Hugom, aki a a szakorientált érettségire járt majd utána 1 technikumot és 1 tanfolyamot végzett el, mindezt a szüleim és az én pénzemből, mivel az ő érettségis évei alatt én már főállásban dolgoztam. Diákmunkát soha nem vállalt viszont eljárt nyelvtanárhoz és korrepetálásra is. Technikum alatt nyáriszünetben egy nagyon könnyű tárgy miatt pótvizsgáznia kellett, számomra ekkor vált világossá hogy mi fogjuk őt eltartani. Középiskolás kora óta rendszeresen nagy összegeket kért a szüleimtől, ugyanis ő nem hajlandó 3 hónapnál tovább hordani egy-egy ruhadarabot. Egyszerre kb. 3-4 váltás cipője van, 14-16 nadrágja és szoknyája együtt véve, egy nagy halom felsőruházat és rengeteg kiegészítő és ékszer. A párja egy tőlünk kocsival kb 25-30 percre lévő városban él, de a környéken dolgozik, túlnyomó részt nálunk alszanak, ritkábban a srác apjánál és a nevelő anyjánál. Véleményem szerint neki is illene legalább a hugom cigijét megvenni meg hétvégente 1-2x leitatnia, ha már az itthoni költségekbe nem száll be önként. A hugom rendszeresen kiabál anyámmal a pénz miatt, ugyanis szerinte nincsenek kielégítve az igényei. Az apám általában késő délután ér haza a munkából ezért nem tud rászólni. Ha én próbálom csillapítani a kiabálását akkor azzal támad, hogy én semmire se fogom vinni érettségi nélkül. Neki van érettségije de még soha nem dolgozott és több mint 1 éve nem is tanul, munkát nem nagyon keres.

Most 25 évesen lenne lehetőségem arra hogy vállalkozásba kezdjek a főállásom mellett, ennek egyetlen akadálya van: a hugom. Ugyanis ha nem húzná le ennyire a szüleimet pénzzel és esetleg felesbe segítenénk be a háztartásba akkor jutna pénz is a vállalkozásomba így viszont csak parragon áll már 2 éve az ötlet. Pedig a haverjaim szerint lenne hozzá ambicióm és tehetségem is. Fogalmam nincs mit kéne lépnem: ha albérletbe költöznék még több lenne kicsivel a kiadásom és nem tudnám segíteni pénzzel a szüleimet.

Kinek mi a véleménye? Hogyan tudnék kikerülni szerintetek ebből a helyzetből?


2010. júl. 22. 02:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Beszélj a szüleiddel, és a hugoddal is, hogy állítson magán. Mond meg édesanyádnak, hogy a hugodnak ne vegyen meg minden sz*rt, ha kell neki mennyen dolgozni, és vegye meg magának.De ha a szüleid ennyire a hugodat védik, akkor lehet, hogy jobb lesz ha elmész albérletbe, és nem segíted a szüleidet, segítse őket a hugod. Remélem megoldódik a problémád, sok sikert. :)

24/L

2010. júl. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En is 23 eves vagyok, mint a hugod es a szuleim nagyon jol allnak anyagilag, de en mar kulon elek a sajat gyerekemmel, ferjemmel, akivel szinten jol allunk anyagilag, mert teszunk erte. Mit akarok mindezzel mondani? Hogy meg ugy, hogy anyagilag jol allunk sincs 16 nadragom, nem cigizem, italra meg nem is gondolok. Talan 2 eve vettem magamnak utoljara nadragot. Nagyok az igenyei, de magat kellene mar eltartania. Ha nem is teljesen, de reszlegesen mindenkeppen. Nem ertekel titeket, mert el van kenyeztetve, es termeszetesnek veszi, hogy neki minden jar. Ezen csak ugy lehet segiteni, hogy visszazokkentitek a valosagba. Leultok szepen 4-en es ti 3-an mind elmondjatok a sajat szemszogetekbol, hogy mennyit kell a penzert dolgozni, ti mit engedtek meg magatoknak hozza kepest es hogy 23 evesen, mivel csak szakmat tanult, illene par eve keresgetni es rakosgatni a penzt. Mondjatok meg neki, hogyha nem all ra a sajat penzenek gyujtesere, ti mar nem fogtok ruhara, italra, cigire adni. Ennyi. Akkor majd megkeresi a sajat penzet es csak igy fogja megtanulni. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a cigi, pia eleve luxuscikk, es nem arra kellene kolteni a penzt, hanem, ami marad, ha marad, max. arra kolteni, nem pedig ezeknek adni prioritast. Ezt meg lehet neki mondani. De o neked hogy tud visszavagni? Te mar evek ota dolgozol, nem tudja mondani, hogy erettsegi nelkul nem viszed semmire. Mondhatod neki, hogy neki hiaba van erettsegije, ha budos a munka...amugy egy sima erettsegi kanyarban sincs egy keresett szakmahoz kepest. Es ezt ugy mondom, hogy nekem diplomam van, szoval nem azert mondom, hogy a szakmaval rendelkezoket vedjem, de ez az igazsag. Ha nem ert a szep szobol, olyannal kell megbeszelnie, akire hallgat...pl. apukatokra nem figyelne jobban? Ki kell allnotok mindannyiotoknak kemenyen. En nem koltoznek a helyedben alberletbe, mert az elvinne meg tobb penzt es ugymond csak felesleges kiadas lenne, mert a szuleid sem es te sem latnal tobbet a penzbol ugy. El kell zarni a hugod penzcsapjat es akkor egybol rajon, hogyha oltozkodni akar, muszaj lesz elmenni munkat keresni. Hagyni kell kicsit szenvedni, kulonben nem fog semmit tanulni ebbol.
2010. júl. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hali,megértelek és nagyon sajnállak, figy egyszeű:vágd pofán a hugod,keményíts be...csak így érheted el hogy a "kisasszony" kilépjen a mesevilágból...legyél kemény vele
2010. júl. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezen semmilyen beszélgetés nem segít. A húgod 23 éves, felnőtt, elvileg tanult, felelősségteljes nő. Menjen dolgozni, keressen pénzt, tartsa el magát. Sem te, sem a szüleid nem vagytok kötelesek eltartani őt, pláne, "kielégíteni az igényeit". Ha igényei vannak, elégítse ki ő, ne te. Még 40-50 éves korában is ti fogjátok pénzelni, mert ő lusta???? Mi lesz, ha neked is feleséged, gyermekeid lesznek? Elveszel tőlük, hogy a húgodnak legyen egy újabb felsője? Drasztikus lennék, ha nem dolgozol, nem is eszel alapon csinálnám ezentúl.

Te már bebizonyítottad, hogy talpraesett, okos, dolgozni tudó ember vagy, ne hagyd, hogy visszarántson.

2010. júl. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En is a beszelgetesre szavazok; de ha nem erti meg a helyzetet magatol, akkor bizony en nem adnek neki semmit, maximum enni, abbol is azt, amit mindenki mas is kap. Igy jart..
2010. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 év korkülönbség van köztetek, így a húgod sem gyerek. Neki ugyanúgy bele kell szállnia a háztartás költségeibe, ahogy azt te teszed. Én a helyedben közölném a szüleimmel, hogy: eddig adtam, (teszem fel) 40ezer forintot a költségekbe, a húgom semmit, tehát én álltam az ő részét is.

Mostantól más lesz és nem állom az ő részét, mert terveim vannak az életemet és a jövőmet illetően, és én ezért küzdök, dolgozom, talán nem nagy elvárás.


Így hajlandó vagyok 20 ezer forintot beleadni részemről a háztartásba, a húgom részét adja bele a húgom, vagy pótoljátok ki neki kedves szüleim, amíg tanul.

2010. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tegyétek ki a hugodat az utcára.Mondjátok neki hogy ettől fogva a saját lábán kell megállnia.Vagy ne adjatok neki egyáltalán pénzt.
2010. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A beszélgetés nem segít mert amint arra terelődne a szó, hogy kezdenie kéne valamit magával, ő azonnal besértődik, hisztizik hogy milyen szemetek vele a szüleim. Azt állítja nincs munkahely, nem tud elhelyezkedni. A válságra hivatkozik. Tegnap este rákerestem a google-ben vajon mennyi munka van a környéken. Csak 1 álláshirdetős portált néztem meg a találatok közül és kb 20 álláshirdetés volt fenn, ebből 4-5 olyan volt ami nem igényel nagy szaktudást. Mindegyik sportbolt, vagy ruhabolt hirdetése. Neki ideális lenne és jól is fizet. Asszem meg fogom mutatni a szüleimnek hogy ilyen állások vannak.
2010. júl. 22. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyebkent a sztoridrol eszembe jutott egy nagyon hasonlo eset, ami az egyik ismerosommel tortent meg. Adott egy csalad, 1 fiu, 2 lany. A 2 lany(most ez nemtol fuggetlen) soha egy forintot nem adott be, a szulok vegulis ezt nem vartak el, mindig a fiuhoz fordultak. A fiu 28 eves koraban unta meg, hogy mindig le kell adni a fizetese nagy reszet, igy egyrol a kettore sosem tudott jutni. Elment alberletbe, de ott is tengodik, mert igy masra megy el a penz. Sok eve ott el, a terveibol semmi sem valosult meg meg. En abban latnam a megoldast, ha egyszeruen nem adnatok penzt. Miert vagytok ti kotelesek eltartani? Nem adtok a hulyesegre es kesz. Kajalni kajalhat, de semmi mas. Igy nem mondhatja, hogy a legalapvetobb dologra nincs, nem fog ehezni. Mehet is munkat keresni. Miert kell ezt tulkombinalni? Hagyni kell, hogy kihisztizze magat, par nap mulva megy majd munkat keresni. Ugy kell beallitani, hogy nincs neki mas lehetosege, soha tobbe nem fog penzt kapni a hulyesegeire, ne adjatok meg magatokat, akarmit is vag hozzatok. A szuleid azert biztos nagyon elszurtak valamit nala. Te sem vagy koteles eltartani meg a szuleidet sem. Gondolom, ket epkezlab emberrol van szo, te meg eppen elkezdened a sajat eletedet. Toluk sem fair, hogy toled elveszik a penzt, a lanyuktol meg ezt nem varjak el. Talan neked elo kellene allni a terveiddel, hogy te is szeretnel elni vegre. Mert hogy nem varjak el a tesveredtol ugyanezt, az nyilvanvalo, mert igy szokta meg, hogy nem kell adni, es ezert nem ad, csak elvesz. A szuleidnek mutasd meg az itteni irasokat, hatha nem keso meg es ok is kapcsolnak. Lehet, hogy egy atyai pofon mindent helyre tenne (nem vagyok a verekedes hive, de itt talan segitene). Semmikepp sem toled, mert az mas, teged csak bemartana, de az apjatol talan mashogy venne. Majd ird meg, hogy mi lett. Tessek lepni valamit minel elobb.
2010. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem most az az ötlet jutott eszembe, hogy lehetne ezt így is csinálni:

Leülnél a szüleiddel beszélgetni, és elmesélnéd a terveidet, elmondanád, hogy mennyi pénz kell hozzá, stb. Aztán megkérdeznéd, hogy ők mit gondolnak, hogyan tudnád ezt megvalósítani. Elmondják majd, hogy ők hogyan gondolják. Aztán kilyukadsz arra, hogy ezt úgy tudnád megvalósítani, ha nem várnák el, hogy csak te fizess a háztartásba, mit gondolnak erről?

Talán azt mondják, hogy jól van fiam, megoldjuk, hogy ne kelljen a húgod részét fizetned, szólunk neki, hogy most már nem élhet olyan nagy lábon, fékeznie kell az igényeit.

Tehát a húgodtól függetlenül tálalni a dolgot, és megmondani, hogy ennél már csak kevesebbet tudsz a kasszába dobni.

2010. júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!