Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja mamámnak?...

Mi lehet a baja mamámnak? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Mamám 74 éves és élete során már 3 féle műtéten átesett. Egyszer a húgyhólyagját műtötték meg, pár évvel később egy mandula nagyságú epekőt szedtek ki belőle, 3 éve pedig átesett egy vesekő műtéten mert veseköve volt. Ugyanis azelőtt mindig nagyon fájt a hasa, és utána jobb lett neki...egy darabig. Ugyanis tavaly szeptember óta nincs nagyon jól. :( Mindig fájdogált a hasa, olyakor olykor orvost kellett hozzá kihívatni, aki nem csinált vele semmit..étvágya is lecsökkent azóta...szépen folyamatosan..pedig régen farkasétvágya volt. Kb. 3 héttel ezelőtt fordult tragikusabbra a dolog, reggel bejött hozzánk és mondta, hogy rögtön hívassuk ki az ügyeletes orvost mert ő nincs jól..fáj a hasa, reszket, megy a hasa...egyszerűen el sem tudja mondani pontosan mi baja. De az orvos sem csinált vele semmit. Aztán elmentek anyával egy magánrendelésre, ahol beutalót kapott egy kivizsgálásokra (amiket már 1-2 évvel ezelőtt elvégeztek és nem találtak semmit) Elküldték vérvételre, hasi ultrahangra, gyomor és béltükrözésre..megviselte. És NEM TALÁLTAK SEMMIT. Nem tudják az orvosok se, miért nem hajlandó enni..úgy eszik h rossz nézni mert nekem is elmegy az étvágyam...az orvos semmi különöset nem mondott csak azt, hogy lehet h az idegességtől nem tud enni. Nekem tegnapelőtt jött egy boríték a behívóval, hogy mikor fognak engem műteni..engem is műteni kell mert gerincferdülésem van..:S és azóta meg a jobb mellkasába szúr 2 napja..lehet ez is megviseli nemtudom..de ez így nem mehet tovább, szeptemberben 65kg volt, mostmár csak 55...és mondjuk neki, h egyen, mert legyengül, és akkor sem eszik pár falatnál többet..mit kéne tenni, nem akarom elveszíteni a mamám :'(
2010. júl. 21. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Veletek él ezek szerint. Mióta? mert lehet a környezet változás is megviseli, a meleg stb..illetve bocs hogy ezt mondom de lehet készül elmenni. Nem tudatosan.
2010. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
16 éve lakunk együtt...jaj ilyet ne mondj h készül elmenni mert mindjárt rosszul leszek :S
2010. júl. 21. 21:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Jó gyerek vagy, szívbéli érzelmekkel. Elég nagy baj, hogy műteni kell téged is. Nézd, én hívő vagyok, csak ezt tudom tovább adni: "Bízd az Úrra a dolgaidat, majd ő elrendezi." Küldök egy dalszöveget:

[link]

2010. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia! Az én nagymamámmal is ez van most. Az egész egy rosszulléttel kezdődött, amit magas vérnyomás okozott. Félrebeszélt, egy kislányt keresett. Aztán bevitték a kórházba. Egy hétig ott volt, egyfolytában kapta az infúziót, meg a gyógyszereket, de egyre jobban lett és az étvágya is javult. Aztán kiengedték és nem tudom hogy mitől, de elkezdett megint nem enni. A legdurvább az volt hogy nem is ivott. Egy nap kb. 3 dl víz volt, amit bele lehetett erőltetni. Egyfolytában a gyomrára panaszkodott, hogy fáj neki meg minden. Sava lett a gyógyszerektől. Kb. 3 hét volt, amig helyrejött. Azalatt anyu főzött neki, mert családilag megtiltottuk neki, hogy bármit is csináljon otthon, addig a papa végezte a házimunkát. Nem mondanám, hogy a legjobban van, de azért javult. ja és társaságban egész jó volt az étvágya, szóval szerintem próbáljátok meg azt, hogy együtt esztek vele és kedvesen próbáljátok evésre ösztökélni. :) Ja, amugy szerintem most érte őt utol mégjobban az öregedés, azért van rosszabbul.

Jó egészséget a mamádnak! Puszi

2010. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az ok pszichés lehet, ha nem találtak semmit. Az én mamám is ilyen, megműtötték epekővel, vesekővel, méhtestrákkal (ami kialakulófélben volt, tehát hála istennek nem okozott problémákat) és jelenleg is erős fájdalmakra panaszkodik, ő sem eszik, állítása szerint soha nem éhes. 20 éve ezt csinálja így már mi is rájöttünk, hogy valószínűleg pszichés oka van a tüneteinek, hiszen egyetlen orvos sem talál semmit, volt pszichológusnál is, elolvastam a leletét, amelyben az állt, hogy morbusra fókuszált (betegségre fókuszált), és ennek lelki okai vannak nála, nem hajlandó kimozdulni a házból, pedig régen nagyon életvidám volt és észrevettem azt is, hogy amikor ott van valaki akkor mindig eltúlozva meséli el mennyire beteg, de hála a jó istennek semmi baja.

Elképzelhető, hogy mamádnál is hasonló, ez esetben azt mondom nyugodj meg, mert hidd el, ez ezerszer jobb, mintha ténylegesen lenne valami baj.

A helyedben természetgyógyászt keresnék fel, ők nagyon nagyon jók, sokan azt hiszik semmirevaló szakma, pedig hatalmasat tévednek, a legszebb gyógyulási eredmények nagy része természetgyógyászati munka.

Mielőbbi felépülést kívánok!

2010. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ja és persze ez nem azt jelenti, hogy mamádnál is tuti pszichés oka van a tüneteknek, csak leírtam, hátha hasonló. Az én mamámnál valószínűleg az első veseműtét váltotta ezt ki, nem volt képes belenyugodni, hogy sikeresen meggyógyult, állandóan újabb betegségeket keresett magán, de ez tényleg nem azt jelenti, hogy nálatok is ez van, hiszen ezer oka lehet a dolognak.


Mesélek valamit, ami talán kicsit megnyugtat és jobb kedvre derít. Dédimamám szívbeteg, 40 éve azt mondták az orvosok a családnak, hogy akármikor meghalhat, készüljünk fel, nincs sok neki hátra. Ez 40 éve volt, és a mai napig tökéletesen van :) Pedig én már felnőtt nő vagyok :) Nem sokan mondhatják el magukról az én koromban, hogy van dédszülőjük még.

2010. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
én azt tanácsolom, h ha kell kenjétek meg a dokit, h valamivel utalja be megfelelő osztályra ahol mindenre (lelki részére is) kiterjedő kivizsgálással végére járhattok.( nekem is mindenféle vizsgálat után hónapok múlva egy ct-n derült ki, mi az igazi bajom, amit én kértem,addig mindig elküldtek, h nincs semmi baj. hát van). kapna infúziót, megerősödne, persze amikor lehet látogassátok, apró meglepik, ilyesmi. ha tényleg -csak- pszichés baj derül ki, az is betegség, amire van gyógyszer, plusz akkor erejéhez mérten közös programot csinálhattok, kérd meg tanítson meg valamire (süti, kötés, bármi amiben profi), és vond be amibe csak lehet.
2010. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy ezt mondom de mamád pánik beteg vagy hipokonder.
2010. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ha pánikbeteg vagy hipochonder akkor is beteg, a pszichés eredetű fájdalom is fájdalom, amit gyógyítani kell.
2010. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
bocsi azt lehagytam, h ha nem eszik szinte semmit ilyen hosszú ideje, és rohamosan fogy, akkor már ezért is végére kell járni, mert ha majd 40kilósan menni nem lesz ereje, és a legyengülés vonzza a többi gondot már nehezebb lesz segíteni
2010. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!