Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS, mi a baja a mamámnak?...

SOS, mi a baja a mamámnak? Hogy segíthetnék? Mi lenne jó neki? nagyon rossz most neki!

Figyelt kérdés

mamám 65 éves:) és fáj nagyon a torka,de annyira hogy nem bír enni,mert nem bírja lenyelni,elment orvoshoz ,adott neki gyógyszert,de nem bírja lenyelni a gyógyszert se,ma voltam nála,azt mondta a reggelit amit nehezen evett meg,még most is a mellkasánál érzi,és nagyon fáj neki,a levest is ott hagyta ,mert egyszerűen annyira fáj neki,hogy nem bír enni,se inni. és a gyógyszert se,hiába vágja össze,nem tudja lenyelni,eszik szopogatós cukorkát,de nem használ,kb tegnap óta van neki ez,de ma nagyon fáj neki,és azt mondta "egész a mellkasomnál is fáj nyeléskor" nem tudom mi lehet,de ilyenkor mit tegyen? nagyon sajnálom,mert nagyon rossz lehet neki:(

segítsetek légyszi:( köszönöm 13/L


2010. júl. 13. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ügyelet? Szurka?
2010. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát legjobb volna ügyeletre menni, mert ha a vizet se tudja lenyelni az nagyon veszélyes ebben a melegben. Szólj a szüleidnek is és menjetek orvoshoz.
2010. júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy összetörtem totál porrá a gyógyszert és édes teába raktam majd elkortyolgattam.De ennek is szuri lett a vége.Vigyétek el ügyeletre.
2010. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de nem akar menni:( és csak fekszik egész nap, miután megfőzött,mert fáj neki nagyon..de elég makacs,hiába mondtam énis,csak ide orvoshoz volt hajlandó menni,de ő gyógyszert adott és ennyi,megpróbálta összetörni,nembírta meginni:( köszi
2010. júl. 13. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet ez pl. egy torokgyulladás. Az nagyon fájdalmas lehet, de elmúlik. A gyógyszert be kell szedni, bármennyire fáj ez.


"ma nagyon fáj neki,és azt mondta "egész a mellkasomnál is fáj nyeléskor""


Ezt az orvosnak feltétlenül el kell mondani, mert inkább nyelőcsőproblémára utal, pl. achalasia, nyelőcsőgörcsök stb.

2010. júl. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Torokgyulladás. Ne pánikolj. Gargalizáljon sós vízzel, gyakran. Max. 1-2 nap, és jobban lesz, ha megfelelő antibiotikumot kapott. Próbáljátok hideg vagy meleg vizes ruhával borogatni a torkát, attól függően, melyikkel érzi magát jobban. Ne beszéljen, ha lehet.


Nagyon fontos, hogy sem hideget, sem forrót nem ihat, nem ehet. Az, hogy erre jó a forró tea, az nagyon nagy tévhit. Énekes vagyok, tudom.


Próbáljon mézet enni magában, úgy nyelje le, hogy lassan, és próbálja szétkenni a nyelvével a torkán. Utána egy ideig ne igyon. Ez is sokat javíthat.

2010. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megyóyult a mamád?
2010. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!