Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám igazságos szerintetek?

Apám igazságos szerintetek?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja részegen ellökte anyukám ami miatt korházba került mert eltőrt a csípője. Nemrég haza került, de apum folyamatosan engem cseszeget. Bemegyek a fürdőbe anyum zuhanyzik [mert már ráálhat némileg a lábára.]erre apum elkezd ordibálni, hogy mértnem viszem ki a szemetem meg nem szellőztetem ki az ágyam.. Meg se szólalok de ordít, káronkodik..és aztmondja, hogy segíthetnék anyumnak nemcsak egésznap gépeznem..1. Nem egésznap gépezem.. csak mostanában kicsit többet, mivel nemmegyek sehova a barátnőimmel. Segítek anyunak ha kéri..Nemtudom mibaja van.. Azt mondja, hogy kib**sz a házból éshogy ne kérjem soha semmire meg őt.. Nem hoz nekem kaját.. Könyörgöm! Ki kéri erre? Szerintem nekem sokkal több jogom van itt lakni mint neki.. Anyummal mindig összevesznek.. de rengeteget. Kisebb koromban elis törte anyukám középső ujját, ami még ma is ferde neki. Apum, amíg anya nemvolt itthon rengetegszer jött részegen haza és eléggé későn szokszor..Szerintem anyut is csalja.. Jogosan cseszeget engem?
2010. júl. 21. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Az élet bonyolult. Valami ok miatt az Anyukád nem mer, nem tud kimozdulni ebből a kapcsolatból. Inkább tűr, szenved. Van ilyen.

Amit csak tudsz segíts neki, ne szólj a vitáikba, Apukáddal próbálj türelmes nyugodt lenni. Kitartást kívánok, erőt nyugalmat.

2010. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Annyira bírom, ha valakinek nem volt rossz gyerekkora, akkor el se tudja képzelni, hogy milyen lehet egy terrorizáló szülővel élni, és rögtön minden tini, vagy idősebb gyerek hülye és lusta és a szülőnek van igaza...
2010. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Te is tudod hogy nem...

de ez nem igazságosság kérdése hanem betegség... alkoholista és ezzel valahova el kell menni. Valami terápiára vagy nemtom, de szerintem mindenképp elkéne költöznötök ha ez lehetséges mert szerintem bármire képes főleg ha be van rúgva, ez így nem állapot.

2010. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Könnyebb úgy megjátszani a törődést, hogy téged szid.
2010. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért van szabadlábon ez a részeges cserépedény?Anyád ha magát nem is védi meg, a te védelmedben le kellett volna csukatni a sz.rjankót súlyos testi sértésért.Milyen anya az, aki eltűri a gyereke terrorizálását?

Ha nem teszi és egy követ fúj vele, akkor nagyon leszerepelt mint anya.

Az egyik válaszoló írta, hogy segíts többet anyádnak, amíg meg nem gyógyul. Nem annak kellene segíteni, aki eltörte a csípőjét?Reggeltől estig azt kellene lesnie, hogy hol segíthet.

Apád nem hogy nem igazságos,de még csak nem is ember, legalább is felénk nem. Aki részegeskedik, otthon pedig oktatja a családot, az egy semmit érő, hulladék.

2010. júl. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mindenki érzelemből érvel, ami pedig nem jó, holott valaki már megjegyezte, hogy az alkoholizmus betegség. Nos, én tudok róla egy-két dolgot, mert én is az vagyok, csak éppen 4 éve absztinens, azaz nem iszom egy kortyot sem, mert abbahagytam. De belerokkantam egyrészt, másrészt teljesen életmódot kellett váltanom. Ezt csak azért mondom, hogy teljes legyen a kép.


Az alkoholizmus (és egyéb szenvedélybetegségek) mögött mindig valamilyen probléma áll a háttérben. Amíg ezt a problémát fel nem tárják, és meg nem szüntetik, esélye sincs az alkoholistának arra, hogy kilábaljon a szenvedélyéből. Az esetek túlnyomó többségében pedig az alkoholbeteg szűk környezete (családja) tehet a betegségéről. Természetesen nem úgy, hogy az asszony biztatja az urát az ivásra, de a családon belül konfliktusok vannak, amelyet az alkoholista nem tud, az asszony pedig nem akar megoldani, mert fel sem ismeri, hogy a probléma forrása az ő viselkedése lehet.


Én így voltam. Csak akkor tudtam abbahagyni, miután elváltam. Amíg együtt éltünk az pokoli volt. Miután elváltunk én képes voltam megváltozni. Nem volt nehéz, mert alapjában véve sem vagyok sem bunkó, sem rosszindulatú ember. Tehát csak ki kellett kalapálni a horpadásokat.


Nem fogok mindent a tinikre, és nem állítom, hogy a felnőttnek mindig igaza van, de az eset nem kerek. Az apa a problémának csak az egyik fele. Most lehet találgatni, hogy ki a másik. De ezt nem fogjuk tudni, mi, arctalan és névtelen ismeretlenek itt megoldani.

2010. júl. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki tudja, hogy az alkoholizmus betegség.Amit az alkoholista súlyos pénzekért MAGÁNAK vásárol meg.

Ezért az alkoholizmus "gyógyítgatása" helyett börtönnel büntetném, mint a többi kábítószerrel visszaélőt.

Ugyanolyan kábítószer, ugyanolyan, vagy súlyosabb társadalmi hatásokkal, mivel elterjedtebb.

Elég baj az alkoholisták családjának, hogy bocsánatos bűnnek számít, mint a társ és a gyerekek bántalmazása részegen.

Te "gyógyult" alkoholista!Ha valaki hülyére issza magát, és csontját töri a vele egy fedél alatt élőnek, az ne tartson előadást a gyerekének arról, hogy milyen lenne a helyes viselkedés. Arról meg, hogy veled elhitette egy pszihomókus, hogy nem is te voltál az alkoholizmusod oka, hanem egy másik entitás, megvan a véleményem.A cél nála szentesíti az eszközt.

AZ ALKOHOLIZMUSODÉRT TE VOLTÁL/VAGY A FELELŐS.

Kérdező, apád nem igazságos, hanem egy szánalomra sem méltó, elivott agyvelejű véglény.Nem tartozol neki engedelmességgel, hálával, még egy gondolattal sem.

Nem, nem cseszeget jogosan. Megfigyeltem, hogy azok az emberek szeretnek másoknak parancsolgatni, akik MAGUKNAK nem tudnak.

2010. júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. :))
2010. júl. 24. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!