Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám igazságos szerintetek?

Apám igazságos szerintetek?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja részegen ellökte anyukám ami miatt korházba került mert eltőrt a csípője. Nemrég haza került, de apum folyamatosan engem cseszeget. Bemegyek a fürdőbe anyum zuhanyzik [mert már ráálhat némileg a lábára.]erre apum elkezd ordibálni, hogy mértnem viszem ki a szemetem meg nem szellőztetem ki az ágyam.. Meg se szólalok de ordít, káronkodik..és aztmondja, hogy segíthetnék anyumnak nemcsak egésznap gépeznem..1. Nem egésznap gépezem.. csak mostanában kicsit többet, mivel nemmegyek sehova a barátnőimmel. Segítek anyunak ha kéri..Nemtudom mibaja van.. Azt mondja, hogy kib**sz a házból éshogy ne kérjem soha semmire meg őt.. Nem hoz nekem kaját.. Könyörgöm! Ki kéri erre? Szerintem nekem sokkal több jogom van itt lakni mint neki.. Anyummal mindig összevesznek.. de rengeteget. Kisebb koromban elis törte anyukám középső ujját, ami még ma is ferde neki. Apum, amíg anya nemvolt itthon rengetegszer jött részegen haza és eléggé későn szokszor..Szerintem anyut is csalja.. Jogosan cseszeget engem?
2010. júl. 21. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2010. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem! És tudom ajánlani a családsegítőt, keresd meg őket!
2010. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
te jó ég, mekkora paraszt! neki kéne anyukádnak segítenie. persze attól még vehetne egy ásót és eláshatná magát szégyenében.
2010. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon bunkó.. Annyira azt hiszi, hogy neki mindent szabad szerintem.. Persze mikor anyum ellökte másnap másnaposan fetrengett mi meg hívtuk a mentőket a keretszüleimmel.. Annyira se vette a fáratságot, hogy felkeljen és segítsen valamit..
2010. júl. 21. 19:55
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem, és ha adsz fegyvert, akkor szivesen fejbelövöm.
2010. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Úristen, apádnak közel sincs igaza. Én anyukád helyébe rég elhagytam volna. Te szegény. Szomorú, hogy ilyen emberek is vannak. :(
2010. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Anyum ráadásul az ő pártját fogja mindenben.. Ezt nem tudom megérteni. MIÉRT? -.-' annyira idegesítő ez már! Mondtam anyumnak, hogy ha tovább vele marad akkor mégis milesz? Először ez az ujjtörés.. Sok pofont is adott már neki.. utána meg a csípőtörés.. Mi lesz ezután?? Megöli? De nem akar elválni mert ' szereti ' és mindig őt védi..:((
2010. júl. 21. 20:01
 8/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul.. most mondta, hogy azért lökte fel mert nemvolt " KORREKT " mégis mit ért ezalatt? Semmi sem csinált.. És aztmondja.. engem is felfog lökni véssem a tudatomba! MILYEN APA EZ?? KÖNYÖRGÖM..
2010. júl. 21. 20:05
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
:( jeszusomm.. dehogy van
2010. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy hallgattassék meg az ellenkező fél is. Kíváncsi lennék ez esetben az apád véleményére is, mert így nem kerek a sztori. Különben is, az egészet ketté kell választani.


1) Az egy dolog, hogy apád egy alkoholista, és részegen hogy randalírozik és hogy bánik édesanyáddal. Csúnyán, ez nem képezi vita tárgyát.


2) Az egy másik dolog, hogy teveled hogy viselkedik, és ez a viselkedés jogos-e, vagy sem? Te magad állítod, hogy _többet gépezel_ mint szoktál, annak ellenére, hogy édesanyád akadályoztatva van, így ráférne a segítség, és te is kicsit többet segédkezhetnél a házimunkában. Legalább amíg meg nem gyógyul. Erre fel leordítja apád a fejedet, és ebben az esetben szvsz teljesen jogosan teszi. Az, hogy ezt milyen hangnemben teszi, az már a harmadik része lenne a dolgoknak. Nem szép dolog káromkodni, de akitől csak ennyi telik... plusz vannak esetek, amikor a szép szó már nem használ, főleg tinédzseréknél.


Szóval kíváncsi lennék apád véleményére is. Ez így egyoldalú ítélet. A többiek részéről is. Ilyen nincs világban sem. Nem az érzelmekből kell kiindulni.

2010. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!