Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha valakit igazán...

Igaz, hogy ha valakit igazán szeretsz, mindent megbocsájtasz neki?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen! Ha ő is szeret, nem tesz ilyet. De ha ő nem szeret engem akkor én minek szeretném? Vagyis szeret engem egy ebmer, én is szeretem őt, ha ő tényleg szeret akkor nem csinál olyasmit amit ne tudnék neki megbocsájtani.
2010. júl. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem. Nem lehet mindent megbocsátani.
2010. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez pont fordítva van.

Ha szeretek egy férfit, és pl. megcsal, képtelen vagyok neki megbocsátani-vagy megbocsátok ugyan-de szakítok vele. Pont az óriási csalódás fájdalma miatt. Azért mert megbíztam benne!


De... ha van egy pasi aki gazdag és el lát mindennel és nem szeretem szerelemből, csak érdekből-és rajtakapom hogy megcsal- akkor megbocsátom neki-mert csak érdekből szeretem, és azt amit nyújtani tud. Tehát így nem is bánt igazán. Inkább attól félnék, hogy nehogy elhagyjon:)


Az apróbb dolgokban, bakikban mindenki megbocsát!


De ha igazán szeretsz valakit, akkor a súlyos hibát képtelen vagy feldolgozni!!! Túl nagy a pofáraesés ahhoz, hogy túltedd magadat rajta. Igazából nem is menne.


26.L

2010. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért az a mindent erős túlzás. Vannak dolgok, amiket soha senkinek nem tudnék megbocsájtani, ez alól nem kivételek a családtagjaim sem, pedig őket imádom.
2010. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem elméletileg.

A gyakorlatban azonban igen, aminek az oka legtöbbször a másiktól függés, anyagi összefonódás, gyerekek érdekei.

A tüske ez utóbbi esetben megmarad.

2010. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Engem csak a családom és a barátnőim tudnak igazán megbántani(meg egypár ismerősöm,akik nem rokonok és nem is családtagok)...de nekik sem bocsájtanék meg dolgokat..hiába szeretem/imádom őket..:S
2010. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, igaz, csak nem olyan értelemben, ahogy te gondolod.

Vegyünk példának egy megcsalást. Megbocsátom egyszer, kétszer, harmincszor - úgyis megbocsátom, ha szeretem és nem vakít el a bosszú meg a gyűlölet, mert látom benne a jót, és épp ezért nem tudok rá haragudni.

De ez nem azt jelenti, hogy esélyt kap tőlem. Az leső és talán a második után még igen, de többé nem. És hiába érzem úgy, hogy ő az életem, el kell küldenem magamtól, miattam és miatta is.

Miattam azért, mert megérdemlek egy normális életet, ahol megbecsülnek és tisztelnek, nincs szükségem felesleges szenvedésre; inkább fájjon egyszer nagyon, mint örökké megszokottan.

Miatta pedig épp azért, mert szeretem, és nem akarok benne csalódni, és azt sem akarom, hogy olyanná váljon, aki agyba-főbe csal egy másik nőt; nem akarom, hogy rossz ember legyen.


Megbocsátok neki, de mindkettőnk érdekében határokat állítok föl.

2010. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem emlékeztek a Bibliában arra a példabeszédre, hogy hányszor kell megbocsátani? Nem is hétszer, nem is 77-szer, hanem hétszázhetvenhétszer... (valahogy így van.) De mi is az a megbocsátás? Az, hogy lenyeled a békát, és nem szólsz semmit? Vagy az, hogy gyűjtöd magadbana alenyelt békákat, és már majdnem hánysz miattuk? Azt hiszem, nem ez a helyes válasz. Nem lenyelni kell, hanem felülemelkedni. Próbáld beleélni magadat az ő godnolkozásába. Ezt hívják empátiának. Gondold ki, miért teszi ezt? Mit tennél te az ő helyében? Mit tehetnél te, hogy neki más válaszai legyenek. Itt találsz konkrét példákat: [link]
2010. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!