Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Mi lesz a...

Hogyan tovább? Mi lesz a házasságunkkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjemmel 10 éve vagyunk együtt, én úgy gondoltam, hogy a gondok és problémák ellenére szép és jó a házasságunk. Hozzáteszem neki is és nekem is elég nehéz természetünk van, veszekedéseinkkor általában ő kezdeményezte a békülést, mert én képes vagyok napokig duzzogni, de alig vártam, hogy béküljünk. Januárban valami megváltozott, kérdeztem mi, mindig kitért a választ elől, fenyegetőztem, gyanúsítottam, hisztiztem. Semmi! Csak azt hallgattam meg, hogy neki sehol sincs nyugalma. Felajánlottam a válást, hátha ettől meghőköl. De semmi sem változott. Elolvastam az összes létező szakirodalmat a neten, könyvekben, mind a beszélgetéssel kezdődik. De nem hajlandó erről beszélni, a „szeretsz engem” sms-emre, a válasz „megint kezded? Nekem erre nincs időm, dolgozom.” Aztán én próbáltam beszélni vele erről (lehet hogy túl gyakran), ő tiltakozott, így egyre rosszabb minden. Egyik kiabálása alkalmával azt mondta „elmúlt”, de mire rákérdeztem, nem válaszolt, mi múlt el. Aztán gondoltam, békén hagyom, úgy teszek mintha minden rendben lenne, kajával vártam, beszélgettünk (másról, arra azért hajlandó), aztán reggel minden ugyan olyan mint előtte, morcos és azt mondja furcsa vagyok. Korábban kipróbáltam, hogy nem főzök, nem mosok, nem vasalok, nehogy cselédnek nézzen, úgy is jó volt. Már mindenért haragszik rám, nem ad a számra puszit (7 hónapja nem szeretkeztünk), esetleg az arcomra. Azt gondolom, hogy ha szeretek valakit, megragadok minden eszközt, hogy tudassam vele, ha meg már nem (vagy van valaki más, bár ezt tagadja) akkor, nem akarok már vele élni, és lezárom a kapcsolatot. Sajnos úgy érzem, hogy a házunk, a hitelünk miatt nem mondja ki, hogy váljunk. Tisztességes ez? Én 32 éves vagyok, még nincs gyerekem, azzal, hogy elválunk, ennek a lehetőségét is elvesztem, mert kifutok az időből. Én szeretem őt, álmaim pasija, el nem tudom képzelni, hogy mást is szerethetek így, s nem tudnám elviselni, hogy ő mással van esetleg. Nem tudok enni, aludni, a munkámat sem tudom már úgy ellátni. Ő ezt mindet látja, meg el is mondtam neki, kértem, hogy foglaljon állást ez ügyben, hajlandó-e újra felépíteni a kapcsolatunkat, esetleg párterápián részt venni. Ennek eredménye egy újabb veszekedés, hogy nincs nyugalma, meg hogy a munkahelyén is csesztetik. Mi a következő lépés, miért nem hajlandó erről beszélni? Előre is köszi!


2010. júl. 21. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A jelekből egyértelmű, hogy sajnos már nem szeret téged. Ne áltasd magad, mert tényleg kifutsz az időből. Ez esetben még szerencséd is, hogy nincs gyerek. Olyannak szülj, aki TÉGED is megbecsül, és így szeret, ahogy vagy.


Pont én beszélek: a 2 gyerekes elvált (megcsalt, elhagyott 40-es nő) Ne csatlakozz a klubhoz! Lépj most!


Ugyanezeken mentem át, amin most te, és sajna a gyerekek isszák meg a levét, mert nem léptem időben.

2010. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A választ te magad is tudod, csak tőlünk vársz megerősítést.Ez a kapcsolat meghalt, gondolod, hogy ő sem szeretkezett 7 hónapja?Add Be a válókeresetet, és tessék az új életedet mihamarabb felépíteni, így még az időben is bőven benne leszel.
2010. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!