Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szerintetek bukóság vagy...

Ez szerintetek bukóság vagy meg lehet érteni?

Figyelt kérdés

Ha egyetemen vizsgaidőszak van és az ünnepekkor is készülök a vizsgákra és esetleg vendégek jönnek, akkor szerintetek bunkóság nem egész idő alatt a vendégekkel foglalkozni, míg ott vannak hanem egy idő után elvonulni tanulni?

Most például arra gondolok, hogy ha esetleg jönnek karácsony egyik napján és mondjuk én is részt veszek a közös ebéden meg beszélgetek velük valamennyit de ha mondjuk órákon át maradnak, akkor egy idő után elvonulok tanulni? Vagy fordítva: később megyek ki hozzájuk, nem rögtön amikor jönnek hanem miután megtanultam az "aznapi adagot".


Különben a szüleim jobban el tudják velük tölteni az időt, olyan értelemben, hogy ha én nem is ülnék ott velük végig, nem lennének akkor sem egyedül.


Ma is van vendég, tegnap is volt vendég de eddig úgy alakult, hogy meg tudtam tanulni amit kellett, mire jöttek, illetve alapból rugalmasak voltak, hogy mikor jöjjenek vagy amúgy is csak egy ebéd volt és ennyi, az meg nem sok idő.

Azért gondolkodtam ezen, mert például estére mostanába nem akarom ott hagyni a tanulást, mert nap közbe sokkal jobban felfogom meg elegem is van már abból, hogy az estém menjen rá, mikor pihenhetnék.

Azért tanulok karácsonykor is, mert január elejére vettem fel 2 vizsgát és párhuzamosan tanulok kettőre. Későbbi időpontok is voltak de én nem akarom nagyon elhúzni a vizsgaidőszakot, mert jó lenne pár hét pihenés is a végén.


2019. dec. 25. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az bunkóság, hogyha megy hozzátok valaki, akkor nem mész egyből köszönni. Na az ordas nagy égés.

De ha már eltöltöttél velük egy kis időt, megvacsoráztatok, stb, és elköszönsz, hogy tanulnod kell, az nem gáz.

2019. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem az.

"Most például arra gondolok, hogy ha esetleg jönnek karácsony egyik napján és mondjuk én is részt veszek a közös ebéden meg beszélgetek velük valamennyit de ha mondjuk órákon át maradnak, akkor egy idő után elvonulok tanulni?" - Ez jó megoldás.

2019. dec. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
99%
Fogad őket, tölts el velük egy időt majd kerj elnezest, hogy nem maradhatsz tovabb mivel tanulnod kell.
2019. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Meg lehet érteni, Együtt töltesz velük valamennyi időt, aztán elmondod, mi van, elnézést kérsz, és elvonulsz.
2019. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Meg lehet érteni.

Ha az jobb, azt is lehet, hogy kimész köszönni, és szólsz, hogy később csatlakozol.

2019. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bubkosag. Ahogy az elottem levoek is irtak, kis idot eltoltesz veluk aztan elkoszonsz h tanulnod kell.
2019. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor is elvonultam, amikor mi mentünk vendégségbe. Odaértünk, kis beszélgetés, ebéd, majd utána átmentem egy másik szobába. Senki nem szólt érte.
2019. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" szerintetek bunkóság nem egész idő alatt a vendégekkel foglalkozni, míg ott vannak hanem egy idő után elvonulni tanulni?"


Abszolut nem bunkóság, én minden vizsgaidőszakban ezt csináltam, mármint karácsonykor. Másképp nem ment volna (közgáz egyetem, minden téli vizsgaidőszakom szétb@aszta a karácsonyomat.)

2019. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki maga is járt főiskolára vagy egyetemre, az pontosan tudja, milyen élethelyzet ez, és megérti.

Aki nem járt, abban is jó esetben van annyi empátia, hogy megérti.

Ha mégsem, akkor nemcsak az IQ-nak, de az EQ-nak is híjával van.

2019. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!