Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben szokatlanul tűnnek el dolgok otthonról és amikor egy megkerül egy totál lehetetlen helyen, egy másik hirtelen eltűnik. Fontos dolgok, mint az iratok és olyanok is, amik kevésbé fontosak, pl. egy öreg pléd vagy egy vacak lábos. Senkinek sincs kulcsa a lakásunkhoz és szinte mindig van otthon valaki, ezért az idegenkezűséget kizárnám, szerintem ezekért valaki a családból felelős, pontosabban a bátyámra gondolok.

Nem arról szeretnék fecsegni, hogy “milyen szar bátyj” is ő, mivel alapjáraton nagyon is jó a kapcsolatunk, hanem ténylegesen a véleményetekre lennék kíváncsi, mert szerintem beteg és segítség kéne neki, de édesanyámmal nem tudjuk, hogy hogyan is hozhatnánk ezt szóba, mert már történt olyan a múltban, hogy agresszívan viselkedett... Féltem a bátyámat és valamilyen szinten félek tőle, ezek a dolgok amik történnek hátborzongatóak.

Az egyik sztorit leírom: tavaly egy házi buliban voltunk, a mai napig emlékszem, hogy a kanapén hagytam a mobilom, ami persze visszatérésemkor nem volt ott. Nem nagy buli volt, csak a bátyám és a közeli barátaink. A héten előkerült ez a régi telefonom a zoknis fiókomból, amit minden nap használok. Ott volt a legtetején… Általában inkább olyan dolgok tűnnek el, amik lelkileg jelentenek sok mindent, nem pénzben.

Milyen betegség lehet ez egyáltalán?


2019. dec. 1. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Iszik? Drogozik? Gyogyszert szed?

Oreg pled, vacak labos...kit erdekel. Iratok, mobil az fontosabb mar.

A mobilodat peldaul hasznalta miutan eltunt abban a buliban a kanaperol? Prpbald kideriteni, ha igen akkor "ertelmes" az eltunes. Ha nem hasznalta, nem leskelodott benne (ezt nem tudod kideriteni, d elehet ok az eltunesre), akkor viszont ertelme sincs az egesznek.


Ha idos a batyjad ugy 60 folott, akkor persze mar lehet a szellemi leepules jele. Ha fiatal, akkor valamiert nem csip teged es szivat.

Ha meg drogos akkor normalis hogy eltuntet cuccokat otthonrol es utana azt se tuda hova lette (nem emlekszik arra, amit drog hatasa, alkohol hatasa alatt csinalt pl a vacak labossal mi lett)

Azert ha konkretan egy dolog eltunik miert nem egybol kerdezed meg? Nem hiszem hogy olyankor aggressziv lenne.

2019. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Meg valami. Parom egeszseges nem hasznal semmilyen tudatmodositot megis eltesz edenyeket, egyeb targyakat olyan helyekre ahol elotte nem voltak es ahova nem is valok es nem emlekszik ra. Sajnos arra se hova kellett volna tennie. Hiaba mindig ugynaonnan veszi elo. Ez valami ferfi "baj".
2019. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Kleptomania?
2019. dec. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én 16 vagyok, bátyám 18, most fog érettségizni. Egy suliba járunk, mivel ugyan az a haveri társaságunk bulizni is együtt szoktunk, ugye együtt is lakunk és most átgondoltam jó alaposan és nem hiszem hogy drogozna...
2019. dec. 2. 00:02
 5/13 A kérdező kommentje:
A múlt héten kölcsön akartam kérni a külső aksiját, de nem volt itthon, szóval gondoltam kihozom a szobájából. Az éjjeliszekrényén találtam meg és pont akkor jött meg, amikor mentem ki. Nagyon kiborult, kiabált is velem, hogy mit képzelek magamról, hogy a szobájába csak úgy bemegyek. Erre rá pár napra ott volt a szobámba a telefon... ami mellesleg csontra le volt merülve, amiből arra következtetek, hogy nem nagyon volt használva és le van kódolva és rajtam kívül más nem bírja feloldani.
2019. dec. 2. 00:09
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Azok a dolgok amik eltűntek , fontosak voltak valakinek?

Pl kedvenc pléd. Kedvenc lábas.

2019. dec. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
83%
Igen, azt fontos lenne tudni, hogy kihez köthető tárgyak tűnnek el, ill kinek okoz a hiányuk kellemetlenséget. Az eddigiekből az jön le, hogy a hozzád köthető dolgok tünedeznek el és kerülnek elő hirtelen. Át kellene gondolnod, hogy akarva, vagy akaratlanul nem okozol e neki kellemetlenséget mert lehet, hogy ezekre reagál így veszekedés, v szóvá tétel helyett. Mondjuk a legsúlyosabb probléma az, hogy félsz tőle ez nem normális testvérkapcsolat, pláne ha okkal teszed, mondjuk az sem sokkal jobb ha nincs rá okod de mégis félsz. Sürgősen le kellene ülnötök és tövéről hegyéig át kellene beszélni mindenki problémáját. Remélem, hogy csak egymás bosszantásáról van szó és megtudjátok beszélni jó testvérekként.
2019. dec. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem biztos, hogy egy személyhez köthetők.

Arra gondoltam, hogy ez apró bosszuállas.


Pl anyud megkérte,, hogy menjen le a boltba, ő látszólag szívesen le is ment.

De igazság szerint nagyon nem volt kedve, mert éppen gepezni akart, ezért bosszúból eltüntette a nagy fazekat, mert előtte mondta anyud, hogy jövő héten töltött káposzta lesz,amit abba szokott csinálni.


A családban van ilyen. Nálunk.

2019. dec. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem csak az én dolgaim tűntek el, anyum igazolványa 2 hónapig nem volt meg és az íróasztala fiókjában találta meg. Nem volt hátracsúszva, szintén az elejében volt és lehetetlen, hogy annyi keresgélés után ne találta volna pont ott meg, hisz tanár létére minden nap használja az íróasztalát.

Nem tudom mennyire “bosszú” ez, hisz mondjuk a telóm egy veszekedés után kaptam vissza.

2019. dec. 2. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A bratyódnak van valamilyen fel nem tárt mentális betegsége, vagy qrva rendetlenek vagytok mindnyájan.

Más opció nincs, nyilván nem szellemek garázdálkodnak nálatok.

2019. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!