Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az önző, ki az érzéketlen?

Ki az önző, ki az érzéketlen?

Figyelt kérdés

3 tagú család, a kislány másfél éves, várt baba. 6 éves a kapcsolat, 2 éves a házasság.


Anyuka abszolút nem az a tipikus született anya típus. Mostanra nagyon megviselte a hosszú otthon töltött időszak, nagyszülők nincsenek, a barátok felszívódtak. Saját vállalkozást csinál, ami nem ismeri a szülési szabadság fogalmát, szóval a kicsi néhány hónapos kora óta próbál dolgozni amikor csak tud.


Apuka szintén vállalkozó, ha éppen van munka akkor csak aludni jár haza. A munkája kifejezetten szórakoztató, imádja. Ezen kívül van egy gyerekkora óta tartó szerelem hobbija (sport), amiből edzéseket tart heti 2 alkalommaly Olyankor még később ér haza. A feleség úgy ismerte meg, hogy tudta, hogy ez neki fontos és megígérte, hogy támogatni fogja.


Az édesanya kezd összeomlani, egyre durvább kiborulásai vannak, részben amiatt mert nem képes azzal zöld ágra vergődni, hogy míg ő szopórolleren van (a szavaival élve) másfél éve, addig a férj kiegyensúlyozott, jól érzi magát, sokat tud felnőtt társaságban lenni ed kreatív, szórakoztató munkát végezni. Anyuka jár pszichológushoz és mindketten coach-hoz is, de nem igazán segít.


Múlt éjjel annyira elszakad a cérna, hogy az édesanya kocsiba ült és hajnalj 2-kor elment egy hotelba aludni, délelőtt jött haza, ránézésre nagyon rossz állapotban, kisírt szemekkel. A férj próbálja biztosítani, hogy mellette van és segít amiben csak tud, próbál kedves lenni és közeledni hozzá.


Aznap amikor ez történik (anyuka hazajön a hotelban töltött éjszaka után) apuka elmegy dolgozni 4-5 órára, aztán ahelyett, hogy hazajönne segíteni, elmegy késő estig megtartani az edzését.


Érzéketlen a férj, hogy nem mondja le az edzést és megy haza segíteni?


Önző a feleség, ha ezt várná el?


Köszönöm, ha elolvastad és jóindulatú kritikával válaszolsz.


2019. nov. 21. 16:41
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
84%

19-es, vállalkozóknak szart se fizet az állam, a GYED 65ezer forint,


Aha, ha nem hasznalod a fejed és gyerekvállalás előtt katázol.

Ne rinyálj, mert ez csak rajtatok múlt, nem az államon. Én max gyedet kaptam ev-ként.

2019. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom feltetted a kérdést a pszichológusodnak is. Ő mit mondott? Ugye nem azt, amire számítottál, ezért fordultál a néphez, hogy végre sajnáljon és megszánjon valaki.

Nem baj, ez is csak az énvédő mechanizmus következménye.

Menjen gyesre a férjed, aztán nyugodt szívvel hordhatod a falloszt a lábad között, amit amúgy is teszel.

Kellett nektek az egyenjogúság, itt van e! Most igyátok szépen a levét!

2019. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
65%
30-aska, nálam is alap, hogy nem kefélünk félre, épp ezért nem értem, miért dicsőítesz emiatt valakit. Versenyszerűen valóban nem sportolok, de ha te képes vagy leírni ilyet, hogy egy vállalkozást félbe lehet hagyni, akkor nekem is elnézheted, ha én meg azt nem tudom, hogy a profi sportot abba lehet-e. Fogyókúrára meg köszi, nincs szükségem, van, aki genetikailag vékony, akkor is, ha ez egyeseknek fáj.
2019. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
28%
Egy jól szervezett, jól működő vállalkozás nem megy tönkre azért, mert valaki szül.
2019. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
81%

41-es!


A 19-es vagyok. NEM a fizetésről beszéltem, hanem a J Á R U L É K O K R Ó L! Nem mindegy!!!

Ezalatt azt értettem, hogy ha nem is csinál semmit, akkor sincs KIADÁSA (legalábbis vállalkozóként)

29 évesen lettem kismama, a terhességig havi 120ezer járulékot fizettem (kb 800 ezer kiadásom volt), aztán a 3 év végéig 3.200.000 ft-ot kaptam vissza az állam bácsitól. 3.200.000-800.000= 2.400.000 ft maradt a zsebemben tisztán.

Nem értem, más miért nem él ezzel a lehetőséggel, és akkor nem kellene sírni a havi 60 pár ezer forint miatt...

2019. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
33%

43-“aska” :D


Tudod, mindenki magából indul ki, tettem ezt én is: saját boltom van, a terhességem ideje alatt, mindent leszerveztem (ki lesz a gyed alatt a boltvezető, aki intéz mindent és beszámol mindenről, ki rendeli az árut stb stb), nekem meg volt időm a gyerkőcre fókuszálni és csak felügyelni a bolt működését.

Én ebben gondolkodtam, ezért nem értettem, miért ragaszkodik annyira a vállalkozásához. Azóta tudjuk, h a kérdezőnek teljesen más piaca van, ráadásul olyan, amihez Ő kell személyesen.

Bár, a fodrászomhoz is és a kozmetikusomhoz is visszatértem, amint vállaltak munkát a gyerek után!

Ha jól csinálja, nem mennek el tőle a vendégek, csak egy kis időre....

2019. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

39-es, a férjem átlag havi keresete havi 2 millió forint. Most, amikor pörög az üzlet. Szerintem megengedhetjük magunknak a gyerekvállalást... A kulcsfogalom a dologban a "most amikor pörög az üzlet".


Illetve ne haragudj, de a mai világban az a hülye aki abban bízik, hogy a férje ott van neki. Szerintem meg nő ne szüljön úgy gyereket, hogy egymaga nem tudja eltartani.


De tényleg nem erről a témáról kértem véleményeket.

2019. nov. 21. 20:26
 48/56 A kérdező kommentje:
41 ebben amúgy igazad van, azóta is verem a fejem a falba miatta. Mentségemre szóljon, könyvelővel beszéltem meg a dolgot és megengedtem magamnak a luxust, hogy bízzak benne. Nem kellett volna :/
2019. nov. 21. 20:28
 49/56 A kérdező kommentje:
44: dehogynem, az egyéni vállalkozás tönkremegy.
2019. nov. 21. 20:29
 50/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz itt semmi baj, keress bölcsődét, ha kell fizetőset, minden gond megoldódik!
2019. nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!