Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az önző, ki az érzéketlen?

Ki az önző, ki az érzéketlen?

Figyelt kérdés

3 tagú család, a kislány másfél éves, várt baba. 6 éves a kapcsolat, 2 éves a házasság.


Anyuka abszolút nem az a tipikus született anya típus. Mostanra nagyon megviselte a hosszú otthon töltött időszak, nagyszülők nincsenek, a barátok felszívódtak. Saját vállalkozást csinál, ami nem ismeri a szülési szabadság fogalmát, szóval a kicsi néhány hónapos kora óta próbál dolgozni amikor csak tud.


Apuka szintén vállalkozó, ha éppen van munka akkor csak aludni jár haza. A munkája kifejezetten szórakoztató, imádja. Ezen kívül van egy gyerekkora óta tartó szerelem hobbija (sport), amiből edzéseket tart heti 2 alkalommaly Olyankor még később ér haza. A feleség úgy ismerte meg, hogy tudta, hogy ez neki fontos és megígérte, hogy támogatni fogja.


Az édesanya kezd összeomlani, egyre durvább kiborulásai vannak, részben amiatt mert nem képes azzal zöld ágra vergődni, hogy míg ő szopórolleren van (a szavaival élve) másfél éve, addig a férj kiegyensúlyozott, jól érzi magát, sokat tud felnőtt társaságban lenni ed kreatív, szórakoztató munkát végezni. Anyuka jár pszichológushoz és mindketten coach-hoz is, de nem igazán segít.


Múlt éjjel annyira elszakad a cérna, hogy az édesanya kocsiba ült és hajnalj 2-kor elment egy hotelba aludni, délelőtt jött haza, ránézésre nagyon rossz állapotban, kisírt szemekkel. A férj próbálja biztosítani, hogy mellette van és segít amiben csak tud, próbál kedves lenni és közeledni hozzá.


Aznap amikor ez történik (anyuka hazajön a hotelban töltött éjszaka után) apuka elmegy dolgozni 4-5 órára, aztán ahelyett, hogy hazajönne segíteni, elmegy késő estig megtartani az edzését.


Érzéketlen a férj, hogy nem mondja le az edzést és megy haza segíteni?


Önző a feleség, ha ezt várná el?


Köszönöm, ha elolvastad és jóindulatú kritikával válaszolsz.


2019. nov. 21. 16:41
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

9-és köszönjük az okoskodó értelmetlen válaszodat. 1) Utólag mi is tudunk okosak lenni 2) járunk pszichológushoz ami semmit nem segített eddig 3) járunk párterápiára is.


Köszi, hogy leereszkedtél a tökéletes életedből és megmondtad a frankót, sok hasznos gondolattal gazdagodtunk.

2019. nov. 21. 17:17
 12/56 A kérdező kommentje:
Azt most hagyjuk is, hogy a kérdésre konkrétan nem sikerült válaszolni, csak ideböffentetted a felsőbbrendűségedet. Remélem jól esett.
2019. nov. 21. 17:19
 13/56 anonim ***** válasza:
81%
Apukának kellene többet feláldoznia, hogy anyuka terhe csökkenjen. Hasonlóan kimerült állapotomban a férjem szó nélkül hagyta ott a hobbit és tette a dolgát a család mellett, főzött vagy legozott a kicsivel. Anyuka mentálisan kikészül a 4 fal között, kell neki is az a fajta szabadság, ami apukának adott. Ez csak úgy lehetséges, ha apuka lejjebb ad és "odaadja a saját idejét". Anyukának per pill ez nulla, apukának meg csak kevesebb lesz. Szenvedni fog, de ez el sem éri azt a szintet, amiben a felesége él jelenleg.
2019. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is az jutott eszembe, amit valaki már írt: a gyerekvállallással járó változások csak az anya vállát nyomják. Apuka úgy él, mintha facér lenne: késő este ér haza. Attól, hogy a feleség "megígérte", hogy folytathatja a hobbiját, meg támogatja, nem jelenti azt, hogy az élet nem hoz olyan dolgokat, ami rákényszerít minket, hogy felülvizsgáljuk, mi az ami fontos, és mi a legfontosabb. A közös teherviselés nem azt jelenti, hogy akkor szívjon a másik is, hanem együtt, csapatként kell megoldani a problémákat. Nem azért, hogy apukának nehezebb legyen, hanem hogy anyukának könnyebb. Apuka is jobban örülni, gondolom, egy kiegyensúlyozott feleségnek.
2019. nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
94%
Még valami, a nyugodt gyerek és az állandó dícsérgetés sem pótolja azt az agyilag, fizikailag és idegileg ellazult állapotot, amikor csak magadra kell figyelned és nem kell minden pillanatban ugrásra készen állni a kicsi mellett.
2019. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nagyon nehezen fog anyuka kimászni ebből, még ha apuka le is mond szabadidős tevékenységekről a családért. Életvitelbeli változás kell, nem az hogy egyszer-kétszer apuka vigyáz a gyerekre.

Jó hogyha járnak "coach"-hoz de ezek szerint nem használ. Talán másikat kellene keresni. Szerintem itt gyökeresen kell átbeszélni a kapcsolatukat és az életüket a másikra való tekintettel alakítani.

Egyébként ha ezt intelligensen meg tudják oldani, akkor minde elismerésem, mert erre nem sokam képesek, hogy a másik oldal érveit is figyelembe vegyék.

2019. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem érzéketlen a férj, és nem önző a feleség.

A férjnek kicsit többet kellene tennie azért, hogy a feleség is jól érezze magát, viszont a feleségnek nem kéne azt elvárnia, hogy ha neki sz**, akkor a férjének is legyen sz**.

A férj részéről szerintem elég lenne annyit változtatni, hogy többet legyen otthon. Ha saját vállalkozása van, akkor igenis ossza be úgy az idejét, hogy ne csak aludni járjon haza.

Mert ha ez tényleg így van, az azt jelenti, hogy ő tudatosan menekül otthonról.

A feleségnek pedig össze kellene kapni magát, új emberekkel ismerkedni, akár online is, ma már korlátlanok a lehetőségek.

Plusz minden rosszindulat nélkül, ha mind a két szülőnek éjt nappallá téve dolgozni kell a vállalkozásában, hogy az úgy-ahogy menjen, ezek szerint erősen a gyereknevelés rovására, akkor ott el kéne gondolkodni, hogy biztos megéri e azt a vállalkozást csinálni...

2019. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
84%

Többiek jól leírták, nem akarok ismételni.

Külső, fizikai segítség? Bölcsi, bébiszitter? Ha már az apuka nem teszi oda magát.

2019. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
30%

Pffú ez elég gáz, de a sztoriban nagyon tetszik és példaértékűnek tartom, h apu mellette van és maximálisan támogatja az anyukát, és nem egyből k*rvák után rohangál -bár simán lehet, csak nem osztotta meg velünk-, hanem mindent megtesz annak érdekében, h megoldódjanak a problémák.


Hogy önző-e apu? Sztem nem, mert a sport már a gyerek előtt is fontos szerepet játszott az életében, úgyhogy anyu pontosan tudta, a gyerek után sem fog felhagyni vele, sőt még “támogatja” is, bár ezt nem nevezhetjük annak....


Mi a megoldás? Passz! Ha a trénerek és a pszichomókus sem tudja, akkor nem hinném, h majd mi itt a gyakorin fogjuk tudni, de!

De az én tippem a kövi:

- több szabadidő anyunak! Csajos progik, welness, feltöltődés, kirándulás tudom is én mit szeret, vmi olyan tevékenység ami leköti, kikapcsolja, feltölti! Akár egy új hobbi, vagy sport!!! Bármi, amihez kedve van!


Amúgy minek ragaszkodik a vállalkozásához? Úgyis gyesen, gyeden vagy tudom is én min van, szóval most az állam szépen fizeti a járulékokat, a gyerek 3 éves koráig, szóval kiadása úgysincs emiatt (igaz nem tudom mivel foglalkozik pontosan)

Akkor minek erőlteti??? Nem éltek meg a te fizudból?? Ez sok(k) neki, valamiből vissza kellene vennie (szerintem a munkából) és több szabadideje maradna, kvázi lenne ideje élni a gyerek mellett!


Nem is értem hogy gondolja/ta, vállalkozás, gyerek, háztartás stb... Ez rengeteg, nem is csodálom, h kibukott...


Kitartást apu, ahogy nő a gyerek, úgy lesz minden egyre könnyebb! Szorítok nektek!!!


33/N



Ui.: kistesót nem akartok? :D Ez csak vicc volt, bocsi!

2019. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
93%

#11 9-es vagyok, és nem akarok okoskodni, igenis van akinek nem való gyerek; legalábbis, ha egyedül kell ellátni, mert így nincs időd magadra. A férjed megfeszülhet, de te akkor is rosszul fogod érezni magad otthon, önmegvalósítani akarsz és nem találod a helyed.

Ja és hozzátenném, hogy nő vagyok, mielőtt felmerülne, hogy én nem tudhatom..

2019. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!