Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják a szüleim,...

Miért nem hagyják a szüleim, hogy önmagamat adjam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,és most már igazán szeretném élni a saját világomat, de a szüleim mindentől elrántanak! Mindig le vagyok szúrva, ha valamit mondjuk ki szeretnék próbálni, vagy ha esetleg meg szeretnék valósítani egy célt! Abszolút nem engedik, hogy kibontakozhasson a személyiségem. Szinte azt akarják hogy ne úgy viselkedjek ahogy az nekem jól esik, hanem úgy ahogy azt a mai világ elvárja! Ez nekem nagyon rossz, mert teljesen meg van gyilkolva a személyiségem...
2010. júl. 18. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Bővebben? Otthon laksz? Suli? Dolgozol?
2010. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon egyszerű. Ha a szüleid tartanak el, miközben próbálgatod önmagad, akkor kénytelen vagy betartani a szabályaikat. Ha viszont a saját lábadra állsz és elköltözöl, attól kezdve úgy éled az életed, ahogy neked tetszik, többé nem tudnak beleszólni.
2010. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Én 21éves lány vagyok. Engem ilyen téren sosem korlátoztak. Persze nem kaptam meg mindent, és nem próbálhattam ki mindent amit csak akartam(új hobbi, sport). De most hogy elkezdtem dolgozni tudok gyűjteni olyan dolgokra, amiket ki akartam próbálni de a pénzügyi helyzet miatt nem lehetett. Mivel tényleg nem rég kezdtem a munkát ezért a szüleim hagyják hogy a pénzem nagy részét arra költsem hogy olyan dolgokat próbáljak ki, amiket eddig nem lehetett. Persze tudom lassan itt az idő megkomolyodni, és gyűjtögetni fontosabb dolgokra, többet beleadni a közösbe...de szerintem még elég fiatal vagyok ahhoz hogy egy kicsit próbálgassam a dolgokat. Lehet ha te is a saját pénzedet költenéd az új dolgokra akkor ők is elnézőbbek lennének. Bár azt nem értem hogy a személyiségedet miért akarják korlátozni.:S Ha ilyen zsarnokoskodó típusúak akkor igazán tényleg csak akkor leszel szabad, amikor elköltözöl. Ami a mai világban nem egyszerű, de remélem valahogy átvészeled személyiség sérülés nélkül a dolgot. Én szorítok neked.
2010. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
18:56: a lóf...t...a szülő kötelessége eltartani a gyereket, a gyerek kötelessége az hogy jól viselkedjen és tanuljon. ennyi. akit felnőttként is gyereknek kezelnek azokkal az emberekkel, a szülőkkel súlyos baj van.
2010. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

19:25

Igen, a szülőnek kötelessége eltartani a gyereket, de nem egy 20 éves felnőttet. Ez persze nem jelenti azt, hogy normális hozzáállású szülők nem finanszírozzák - már ha anyagilag megengedhetik maguknak - felnőttkorú gyermekeik szárnypróbálgatásait (az enyémek is simán eltartottak, mégsem szóltak bele semmibe), de kötelezni nem tudsz senkit erre. Ha egy szülő kitalálja, hogy csak akkor tartja el a 20 éves lányát, ha cserébe piros szalagos sapkácskában jár, akkor ott sok mindent nem tudsz tenni.

2010. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Miért hagyod magad?Állj a sarkdra nár nem vagy pisis.
2010. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!