Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Küldjem el vagy tűrjek még?

Küldjem el vagy tűrjek még?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,nem a legjobb,de nagyon jó,többször is segített engem anyagi téren kölcsönökkel(nem sokkal),de segített mindig. Ez a a barátság lassan 6éve tart. Viszont neki is,nekem is született babánk,azóta kevesebbet is találkozunk,csak ő hivogat engem. én azért nem,mert nekem nincs időm arra a délelőtt kellős közepén,takarításfőzés közben,hogy bájcsevegjek arról,hogy neki milyen nagyon tökéletes a gyereke,mennyi lovájuk van,ide mennek,oda mennek,pedig tudja jól nekünk mennyire nem fussa semmire,direkt hangoztatja,dicsekszik!! Plusz az utolsó találkozásunknál közölte velem,hogy az én gyerekem egy beszari,mert szegénykém fél az ő cserfes,hajtépős gyerekétől(folyamatosan mindent kiveszi a fiam kezéből,lökdösi). Azóta egyre rosszabb a kapcsolatunk,ma már fel sem vettem neki a telefont,képes egy órán kersztül arról beszélni,hogy ők a tökélyek!


Én ebből nem kérek! De viszont ott van,hogy mindig mellettem állt,segített,pénzzel is...most meg hagyjam ott a fenébe?

esküszöm nem tudom mitévő legyek???


2010. júl. 18. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ott kell hagyni miaz hogy beszari?? Én ugy megmondanám neki hogy hol a helye!! :(
2010. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez az ember, akármit is csinált érted a múltban, elkezdett veled versengeni, valósággal a józan eszét vesztette a hajtásban. Nem, nem kell tűrnöd, csupán hálából ne hagyd magad megszégyeníteni, lekezelni és a gyerekedet is ledegradálni. Ha a barátod lenne, a gyerekedre egy rossz szó sem hagyná el a száját. Szakíts meg vele minden kapcsolatot, mondd neki azt, ha hív, hogy nincs időd beszélni, ha találkozni akar, akkor pedig arra nincs időd, találj ki indokot (kis gyerek mellett az mindig van). Majd rájön, mi a helyzet, és keres mást, akit nyaggathat, meg akivel versenyezhet, meg akit kicsúfolhat. Ne csinálj magadból azért hülyét, mert anno adott kölcsön.
2010. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia :) elöször is gratulálok a gyerköchöz :)

szerintem ha megint elkezd dicsekedni mond enki hogy hát kiváncsi avgy az én napomra?föztem mosstam takaritottam és nekem is jól esne egy kis elmenettel de nicns pénz és mond el enki hogy en fájditsa a szivvedet. muszáj ebszélnetek élehet hogy ő észre se veszi hogy állandoan dicsekszik.am szokott rólad kérdezni avyg csak mindig ő a téma? mert nekem van egy barátnömmel ugyan ez a ehlyzet hog én emg kérdezem mit csinált meg mindig emg dicsérem el mond mindent de rólam sosem kérdez semmit enm dicsér meg semmti stb... (én oylan általános családi körülméynek között ö luxusba él):s

szoval ha nem érdez felöled ne hagyd magad szolj enki hogy te si avgy és jole sne neked ha rólad is elnne szó.

2010. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem igazatok van,de annyira nehéz...még így is...
2010. júl. 18. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Beszelj vele ezekrol a dolgokrol komolyan - aztan max megsertodik, es vege lesz a dolognak. De lehet, radobben, hogy nem oke amit csinal.

Mit veszthetsz?

2010. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Beszélni nem hiszem, hogy lehet vele érdemben. Az ilyen embernek a világ legtermészetesebb dolga, hogy őróla van szó, mert ő a világ közepe. Ő a téma, mert gondjai és örömei csak neki vannak. Ez egy típusú ember. Ezzel nem tudod megbeszélni, amit itt fentebb tanácsolnak, hogy "néha szeretnéd, ha rólad is szó lenne". Ezt nem tudja felfogni, egyszerűen nincs olyan, hogy nem róla van szó. ha mégis átveszed a szót, ha levegőt veszel, visszaveszi :) Tapasztalat, méghozzá sokéves.

Az ilyen emberrel eleve nem is lehet összebarátkozni. Ha önmagánál gyengébb felet kap (aki hallgatja), akkor azt elnyomja, a fejére nő, és az lesz belőle, amit a kérdező felvázolt: már mocskolja a gyerket, fényezi a sajátját, és általában baromi lekezelő.

Ha önmagával egy szinten lévő felet kap (aki szintén mondja a magáét), akkor pedig versengés és veszekedés, akár életre szóló örök-haragig fajuló vita meg utálkozás tör ki, mert az egójukat nem tudják visszafogni.

Ezzel a fazonnal kár az időd pocsékolni, ő ilyen, és még ha régen adott is kölcsön, az nem kötelez téged arra, hogy mostantól életed végéig sz.opjál vele. Mikor a gyerekedet elhordta "beszari"nak, akkor kellett volna, hogy ez tisztává váljon. Ő nem a barátod! Ráadásul rosszindulató megmozdulásai vannak! Hagyd ott!

2010. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!