Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főzés. Miért csinálja ezt? Mi...

Főzés. Miért csinálja ezt? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Remélem jó a témakör.

Lassan 1 éve költözött hozzánk a párom s elég jól megvagyunk. Nem vagyok valami jó főzésben de mióta itt van, mindenféle házi "fortélyt" igyekszem eltanulni anyutól s bárkit kérdezek finom a végkifejlet. Mindig megkérdezem mit szeretne enni, mit csináljak s felvázolok több lehetőséget.Kiválasztja, én megcsinálom de mire odajutunk, hogy mlyen, nem eszik belőle. Evett elötte szendvicset, most nem éhes, majd késöbb stb. Már úgy unom. Mikor kérem kostólja meg eszik belőle de mindig csak féltányéral s dicsér milyen finom, ügyes vagyok, hű de tele van. Másodjára azonban sose eszik belőle.

Most is csináltam paprikás sirkemellet nokedlivel tegnap s ma este kérdeztemkóstolta-e. Nem még nem, kértem szépen egyen belőle, erre lemegy eszik kb 2villával majd felhozza a többit mert ő vajas kenyerezett. :S

Szerintem ő máshoz szokott ez egyértelmű, mindig házikészítésű tészták, sütemények, pirinyóra kockázott krumpli a krumplistésztában. :S Nekem erre nincs annyi időm mint náluk ahol a nagyija, anyuja s nővére is főzöcskézik.:((((

Ha kérdem persze jó lessz, utánna dicsér de enni nem akar.:( Rossz mert úgy veszem a hozzávalókat (azért nem mindegy, hogy negyedkiló vagy egy fél, egész kiló pulykamell) s rossz, hogy így kamuzk mint egy nagygyerek.


2010. júl. 17. 20:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg hazajar enni.
2010. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért csinálja ezt? Megszokta, hogy körbeugrálod, és mindig az van, amit ő akar. Tudja, hogy bármit megengedhet magának.


Megoldás: közlöd vele, hogy attól, hogy te nőnek születtél, ő meg férfinak, nem vagy a cselédje. Ezek után egyik nap ő főz, másik nap te. Nálunk is ez van, meg a fiatal baráti pároknál is, a férfi ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából és a főzésből. Ez így és csak így igazságos. Ezenkívül szerintem próbálj meg önbecsülésre gyúrni kicsit, mert ha ilyen maradsz, mindenki ki fog használni. Soha ne légy senki cselédje. Normális párkapcsolatban a felek megosztják a házimunkát, nem az van, hogy a nő ott rohad egész este a konyhában, a nagyságos úr meg csak fintorog, miután kipihente magát a tévé vagy a számítógép előtt. Nem a középkorban élünk, a nők ma már egyenrangúak (állítólag).

2010. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
20.54 folyt.: amúgy ne haragudj, de egy percig se tudnék együtt lenni egy olyannal, aki ennyire nem becsül meg. Ha 1 év után ennyire semmibe veszi az érte végzett munkádat, mi lesz, ha 50 évesek lesztek? Én hazaküldeném az anyjához, ott fintorogjon, felnőtt nőként nem foglalkoznék óvodásokkal.
2010. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Hát most megkérdeztem. Azt mondta szégyelli de hízott 8-10 kgot s nem ment rá a farmerja. (kb 1-2hónapja mikor még nem volt kánikula). Mondtam neki, hogy akkor együtt fogyózunk s több salátát, grillhúst, s grillezett zöldségeket csinálok. Kiváncsi vagyok. Talán reménykedhetem???
2010. júl. 17. 21:04
 15/28 anonim ***** válasza:
71%
Készíts könnyű zöldséges kajákat, annyi recept van! Látod, csak meg kellett kérdezni és egy ilyen egyszerű probléma volt az egész baj forrása!
2010. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez is hülye kifogás, már ne haragudj. A vajas kenyér hamarabb hizlal, mint egy tányér leves. A fogyózóknak is azt mondják, hogy kenyeret ne egyél, hanem sült vagy párolt húst...stb.
2010. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

tényleg elég hülyén hangzik, hogy kenyeret eszik mindig (ezt mondtad), a főtt ételt, amit direkt az ő kérésére csinálsz, azt meg nem eszi meg...

nem lehet, hogy csak kifogás, mert nem akarta azt mondani, hogy nem ízlik neki a főztöd? ami nem jelenti azt, hogy rosszul főzöl, csak más ízekhez szokott...

2010. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Ennyi vajaskenyértől nem is csoda hogy hízik! :D
2010. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ennyi vajaskenyértől tényleg nem csoda, ha hízik. Egyébként, én is házi tésztához, házi alapanyagokhoz, bő fűszerezéshez, apró kockázáshoz stb. szoktam. Nekem szerencsém van, mert megcsinálom, de a férjem főztjéből nem szívesen eszek. A családjáéból sem. 20éven át nap mint nap teljesen más ételeket ettem. Nekem az ő főztjük igénytelen ( hatalmas darabokban benne minden) jellegtelen (két féle fűszer) az állaga se stimmel, (leves szerű főzelékek, hihetetlen száraz második félék) nem jó, na, gyakran küldenek kaját, de én soha nem eszem meg, mert nem szeretem. Van vagy két féle, ami jó. A férjem meg oda van, hogy milyen finom meg jó. Igaz, mióta én főzök neki egyre több dolgot nem eszik meg a családjáéból sem, pedig én soha nem mondtam semmit, de múltkor is nagy kedvvel neki fogott az anyukája barackbefőttjének, evett belőle kettőt és kiborította, mert tök tartósítószer és tömény cukor ízű volt, vastag volt a barack héja, és tiszta löttyedt a barack. Azt mondta, hogy úgy megszokta az enyémet, hogy nem is érti, hogy bírta azt a fajtát megenni. Hát van ilyen. Ha nem ízlik neki nem tehet róla, nem járja le, eszik mást és kész, örülj neki, olyan is van, aki folyton kirizál, meg pattog. Ő meg csak csendben eszik mást, ami jó neki és kész. Nem lehet senkire sem rákényszeríteni, hogy egye meg, ha egyszer nem szeret valamit. Paprikás csirke nokedlival mellből, hát nem csodálom én sem, hogy nem kért. A mell száraz az ilyenhez!
2010. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ne szoldgáld ki nem kisgyerek akinek könyörögni kell hogy egye meg a borsót.

Fözzön ő is egyik nap te másik nap ő. Ne kérdezgesd mit akkar fözz egy adagot eszi nem eszi nincs más.

2010. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!