Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Főzés. Miért csinálja ezt? Mi...

Főzés. Miért csinálja ezt? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Remélem jó a témakör.

Lassan 1 éve költözött hozzánk a párom s elég jól megvagyunk. Nem vagyok valami jó főzésben de mióta itt van, mindenféle házi "fortélyt" igyekszem eltanulni anyutól s bárkit kérdezek finom a végkifejlet. Mindig megkérdezem mit szeretne enni, mit csináljak s felvázolok több lehetőséget.Kiválasztja, én megcsinálom de mire odajutunk, hogy mlyen, nem eszik belőle. Evett elötte szendvicset, most nem éhes, majd késöbb stb. Már úgy unom. Mikor kérem kostólja meg eszik belőle de mindig csak féltányéral s dicsér milyen finom, ügyes vagyok, hű de tele van. Másodjára azonban sose eszik belőle.

Most is csináltam paprikás sirkemellet nokedlivel tegnap s ma este kérdeztemkóstolta-e. Nem még nem, kértem szépen egyen belőle, erre lemegy eszik kb 2villával majd felhozza a többit mert ő vajas kenyerezett. :S

Szerintem ő máshoz szokott ez egyértelmű, mindig házikészítésű tészták, sütemények, pirinyóra kockázott krumpli a krumplistésztában. :S Nekem erre nincs annyi időm mint náluk ahol a nagyija, anyuja s nővére is főzöcskézik.:((((

Ha kérdem persze jó lessz, utánna dicsér de enni nem akar.:( Rossz mert úgy veszem a hozzávalókat (azért nem mindegy, hogy negyedkiló vagy egy fél, egész kiló pulykamell) s rossz, hogy így kamuzk mint egy nagygyerek.


2010. júl. 17. 20:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Uhhh basszus,ez nagyon rosszul eshet neked!Szerintem abszolút nem szereti a főztöd...:(Pedig,ha tudná mit kell megteni a kajcsiért:SSzerencsére az én párom imádja a főztem,mindig 2xszed,jó púpozott tányérral!AÉn a helyedben nem főznék rá,egyen amit talál,ha meg kritizálna,hogy mit egyen,megmondanám neki,hogy te nem eszed meg a főztöm....
2010. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Fagyassz le két adag kaját abból, amit már megkóstolt és ízlett neki. És onnantól csak magadra főzz. Ha hiányolja, mondd meg, hogy mivel mindig pocsékba megy az étel, ezért nem főzöl neki, ha főttre vágyik, ott van a fagyasztóban, melegítse meg, fogyassza el azt. Idővel meg fogja unni :)

Vagy állítsd be őt főzni, lássa, mennyi munka van benne :)

2010. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá!! Lehet nem izlik neki és,nem akar megbántani,jobb mintha azt mondaná"fúj de szar"
2010. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kérj anyukájától receptet. vagy dugd el a kenyeret, hogy ne tudja arra fogni , hogy nem eszik belőle.
2010. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

hát ameddig őszintén nem mondja meg, hogy mi a gond, addig ez nem oldódik meg.

én csak azt nem értem, hogy miért nem mondja azt, hogy Drágám, légyszi, legközelebb több paprikát tegyél a pörköltbe,, mert én úgy szeretem....

és akkor nem lenne gond....

ülj le vele, és beszéljétek meg, akármit mond, ne sértődj meg rajta.

de ezt meg kell beszélni, máshogy beleőrülsz....

2010. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Éheztesd egy pár napig..majd akkor ne félj,keresi a kaját!Én megmondanám neki amblokk,hogy:"Ez van,edd!Ha nem eszel,akkor ne egyél..vagy egyél azt,amit akarsz,engem nem érdekel!"...^^
2010. júl. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem jar haza kajalni??
2010. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Édekes neki a gyomra elöbb felébred szinte mint ő, volt,hogy reggel kinyitotta a szemét s semmi jóreggelt hanem: Éhes vagyok. ez persze nagyon aranyos volt de elöbb eszi fel az összes kenyeret mint a kaját. Az még hihetetlenebb, hogy mikor csibefasirtot kér még abból is hagyni szokott párat. Pedig azt szereti s elég nehéz elrontani. :(
2010. júl. 17. 20:36
 9/28 anonim ***** válasza:
98%

nem főznék rá. jóéjszakát. ha a lelkedet is kiteszed és ez a válasz, akkor hagyd a fenébe. majd ha hiányzik neki úgyis szól. vagy ha kedvesebb akarsz lenni kérdezd már meg mi a baja.

szerencsére én nem tudok annyit és olyat főzni, amit a párom ne enne meg.

2010. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
36%

Ha csirkemellből főzted a paprikást combja helyett,akkor ne csodálkozz,hogy nem ízlik neki. Mellből nem lehet jóízű pörköltet főzni.

Lehet,hogy este nem szeret főtt ételt enni. Ne főzz,csak hétvégén délben,akkor valószínűleg nem fog előtte vajaskenyeret enni,

2010. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!