Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy hazug dög! Mit...

Anyám egy hazug dög! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A szüleim 10 éve váltak el.Apám nem fizetett gyerektartást,és nem is látogatott. Anyámtól soha nem kaptam semmi extrát,mint pl. új ruha,vagy cipő. Mindig azt mondta ha apám fizetné a gyerektartást telne rá. Mikor elmentem diákként dolgozni akkor is elkérte az én pénzemet amit kerestem mondván számlára kell. Mindig ez volt,dolgoztam és anyám elkérte,mert erre meg arra kell. (ami sokszor hazugság volt,mert van/volt neki egy fiatalabb pasija és sokszor azt pénzeli)

Ha nekem kellett vmi akkor persze nem kaptam.És a válasz mindig az volt h apám nem fizet gyerektartást,őt kérjem számon. Jah,csak mióta elváltak én nem is láttam őt.


A minap takarítottam a padláson és találtam papírokat a válásukról. Meg egy levelet apámtól,amit nekem irt. anyámnak oda kellett volna adnia mikor úgy érzi megértem rá h el tudjam olvasni. A levélben meg a válási papírokban az volt h apám nem fizet gyerektartást,cserébe lemond a a 20 milliós lakásról. A levélbe meg apám megirta h minden hónapban utal egy az én nevemen levő számlára 25.000 Ft-t(ennyit engedhet magának),és azt majd 18 éves koromban felvehetem. Azt is irja h szeret,és ha bármikor szeretnék vele találkozni akkor kérjem el anyámtól a címét,és keressem fel. Az uj feleségének si sokat mesél rólam.


Én soha nem kértem anyámat h adja meg apám címét,mert egész eddig azt halottam h apám lelépett az uj nőjével,és h még gyerektartást se fizet nem kiváncsi rám. Ugy voltam vele,ha őt nem érdeklem akkor én miért akarnám keresni.


Anyámat számon kértem,h mi ez h egész életemben apámat szidta,és h miért nem mondta egy szóval se h apám pénzt tesz nekeme gy számlára. Erre azt a választ kaptam h mivel egész végig ő nevelt engem,nekem kötelességem oda adni azt a pénzt.És ha nem adom magamtól,akkor jogi útra fog lépni,mert a barátja (aki ügyvéd) mondta h egy jól felállított tervvel elveheti tőlem a pénzt.

És apám címét se adta oda,azt mondta h ő nem őrizgette a cetlit.És nem tud senkit aki tudná h hol bujkál.


jah,és 3 hónap leszek 18 éves.


2010. júl. 17. 14:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Atya-gatya!


Szerintem lélekben készülj fel arra, hogy ha betöltöd a 18-at akkor legyen valahová elhúznod, ez nem sejtet jó dolgokat! Nem feltétlen külföldre gondoltam, hanem valami ismerős, barátnő, vagy ha van keresztszülő...esetleg ha tovább akarsz tanulni, akkor kollégium, ha dolgoznál, akkor albérlet (vannak fősulisok is oda is betársulhatsz úgy olcsóbb kb. 20e-45e Ft attól függ hogy merre laksz). Különben sajnállak, de ha ott maradsz akkor állandóan b@sztatni fognak a pénzért, ami nem is az övéké.


Ja és anyád hapsijának meg nyugodtan mondd meg, hogy vigyázzon a kijelentéseivel mert már az is büntetőjogi kategória ha jogilag megpróbál megtéveszteni, és nem tudhatja, hogy mikor veszed fel "prédikációit". Amúgyis mi a f@sz köze van hozzád? Semmi! Nem az ő lánya vagy! Nyugodtan nézd levegőnek, vagy mikor belekezd a mondókájába, akkor nevess a képébe, hidd el ennél idegesítőbb dolog nincsen, vagy vágd rá az ajtót, vagy ha bemegy a szobádba, akkor állj fel és menj el sétálni egyet. :)


Apukád megkeresésére nekem még lenne egy ötletem:

Apud bankja megegyezik a te bankoddal? (= Pl.: Te is OTP-s vagy és ő is az? , ha nem akkor írattasd fel a számlaszámot, és kérdezz rá hogy melyik bank az (ők általában tudják) és oda menj be:


0. Amit előttem írtak, a 100Ft visszautalása nem is olyan rossz ötlet.


1. Ha bankba bemész, röviden elmondod, az ügyintézőnek, hogy szüleid elváltak, anyukádnál maradtál, apukádat fikázta, holott apukád x összeget utalt a számládra, tehát nem is bunkó, és anyud nem akarja elmondani, hogy hol lakik. Szeretnéd megkeresni, de nem tudod hogy merre van és hogy merre indulj el. Kérd meg az ügyintézőt, ha már nem is mondhatja meg a pontos címet, akkor legalább a várost mondja meg, amin elindulhatsz, és akkor majd bemész az ottani önkormányzathoz vagy gyermekvédelmisekhez, akik akkor már többet tudnak ők is segíteni. Mert így olyan mint tű a szénakazalba.


2. Ha az ügyintéző azt mondja, hogy még ezt sem áll módjába kiadni, akkor kérd, hogy szeretnél beszélni a bankfiókvezetővel (fontos hogy pont ezzel a személlyel beszélj, más megint nem tud majd segíteni). Mondd el neki, amit az ügyintézőnek, lehet megesik rajtad a szíve.


3. Ha azt mondja hogy nem, semmi baj írj meg még otthon egy levelet, pár mondat legyen (pl: kérlek keress fel, fontos, a lányod) és a tel számodat, és mondd a fiókvezetőnek: Oké, vettem, hogy nem adhatja ki a címét, és tudom, hogy önök nem egy postahivatal, de ha szépen megkérném Önt akkor ezt betenné egy borítékba, és feladná arra címére, így legalább nem vonhatóak önök sem felelőségre, hogy kiadták volna a személyes adatokat de egyúttal nekem is segítettek. (nagy kutyus szemek bevetése)


4. Ha megvan az a város ahol él, akkor bemehetsz az ottani Önkormányzathoz is, elmeséled röviden és megkérdezed hogy tudnak-e segíteni? Vagy a gyámügyisekhez. Vagy esetleg az APEH-hoz. Náluk is általában megvan a pontos cím...


5.Vagy telefonkönyv akár a neten is, mindhárom szolgáltatónál


Na egy időre kifogytam az ötletekből.

2010. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet hogy ezt már írták a többiek, nem olvastam el a válaszokat.

Szerintem keresd meg apádat valami iwiwen vagy facebookon, remélhetőleg van neki. Írd meg neki amit szeretnél beszéljetek meg találkozókat és hátha hozzá költözhetsz..

Remélem megoldódik ez az egész!

2010. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Szia!


Mizújs?

Sikerült megtalálni apukádat?

Történt már azóta valami?

2010. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
a lakás is a te neveden van, nem? hiszen apukád lemondott róla, de a te nevedre nem? (így szokták az elvált férfiak, ezt mindenképpen tudakold meg) mert ha igen, akkor szerintem amint betöltöd a 18-at kiteheted anyádat a házból, a pénzből meg egy vasat se adj neki.
2010. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
a lakás úgy tudom anyám nevén van. Apámról még mindig nem tudok semmit
2010. júl. 26. 10:23
 36/43 anonim ***** válasza:

ennek utána kéne járni, hogy kinek a nevén van


küldtél pénzt apádnak?

2010. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Mi a baj? :(

Nem tudtál utalni a számlára? Vagy még nem jelentkezett?

2010. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

07-18 08:38

jó ötletek.kipróbáltad valamelyiket?

2010. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
nem küldhetek pénzt,és nem is vehetek fel amig be nem töltöm a 18-at. Azt is csak onann tudom h melyik bankban a pénz h láttam a papírt
2010. júl. 26. 13:02
 40/43 anonim ***** válasza:

Keresd meg a telefonkönyvbe. Ha olyan neve van, ami egyáltalán nem ritka, sőt gyakran előfordul [pl Nagy András], akkor hívd fel az összes olyat, tudod, próba szerencs :P

Vagy apukád szüleit kérdezd meg, régi munkatársait, barátait...

2010. júl. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!