Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy hazug dög! Mit...

Anyám egy hazug dög! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A szüleim 10 éve váltak el.Apám nem fizetett gyerektartást,és nem is látogatott. Anyámtól soha nem kaptam semmi extrát,mint pl. új ruha,vagy cipő. Mindig azt mondta ha apám fizetné a gyerektartást telne rá. Mikor elmentem diákként dolgozni akkor is elkérte az én pénzemet amit kerestem mondván számlára kell. Mindig ez volt,dolgoztam és anyám elkérte,mert erre meg arra kell. (ami sokszor hazugság volt,mert van/volt neki egy fiatalabb pasija és sokszor azt pénzeli)

Ha nekem kellett vmi akkor persze nem kaptam.És a válasz mindig az volt h apám nem fizet gyerektartást,őt kérjem számon. Jah,csak mióta elváltak én nem is láttam őt.


A minap takarítottam a padláson és találtam papírokat a válásukról. Meg egy levelet apámtól,amit nekem irt. anyámnak oda kellett volna adnia mikor úgy érzi megértem rá h el tudjam olvasni. A levélben meg a válási papírokban az volt h apám nem fizet gyerektartást,cserébe lemond a a 20 milliós lakásról. A levélbe meg apám megirta h minden hónapban utal egy az én nevemen levő számlára 25.000 Ft-t(ennyit engedhet magának),és azt majd 18 éves koromban felvehetem. Azt is irja h szeret,és ha bármikor szeretnék vele találkozni akkor kérjem el anyámtól a címét,és keressem fel. Az uj feleségének si sokat mesél rólam.


Én soha nem kértem anyámat h adja meg apám címét,mert egész eddig azt halottam h apám lelépett az uj nőjével,és h még gyerektartást se fizet nem kiváncsi rám. Ugy voltam vele,ha őt nem érdeklem akkor én miért akarnám keresni.


Anyámat számon kértem,h mi ez h egész életemben apámat szidta,és h miért nem mondta egy szóval se h apám pénzt tesz nekeme gy számlára. Erre azt a választ kaptam h mivel egész végig ő nevelt engem,nekem kötelességem oda adni azt a pénzt.És ha nem adom magamtól,akkor jogi útra fog lépni,mert a barátja (aki ügyvéd) mondta h egy jól felállított tervvel elveheti tőlem a pénzt.

És apám címét se adta oda,azt mondta h ő nem őrizgette a cetlit.És nem tud senkit aki tudná h hol bujkál.


jah,és 3 hónap leszek 18 éves.


2010. júl. 17. 14:33
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy találd meg apukádat...Szomszédok esetleg?

Gáz egy ilyen anya, a sz.métség mintaképe.Tökmindegy mi miatt ment a balhé és (ha egyátalán apád miatt váltak el), de jogod lett volna tudni az egészről. Hogy miért nem fizet gyerektartást stb? amit meg neked fizet külön számlára pénzt, az a Tiéd! Nem anyádé, meg a fiatal fiukájáé!!

2010. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg dúrva, fogadd meg valahogy a többiek tanácsát, én nem tudok mit mondani. Őszintén sajnállak! Mond a szemébe azt ami téged nyom (minden) Most komolyan: Ő nem normális ,,anya" ez nem is anya, hanem egy olyan nőszemély, aki megfosztja a saját gyerekét! F vagy lány vagy? Jobban érdekli őt a pasija mint te. Hát én a helyedben, fognám a cuccomat, és szépen mennék a híd alá, még mindig jobb! Ja és ha nem érdekled őt, akkor magasról leszarnám hog érdekli hogy elmegyek e vagy sem. Amúgy meg, ha a PASIJA ÜGYVÉD, AKKOR MINEK NEKI A PÉNZ???
2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
az a legidegesítőbb h évekig gyűlöltem apámat mert miatta nincs semmi normélis ruhám,miatta nem lehet menni nyaralni,holott anyámn egyezett bele h ne fizessen gyerektartást,m,ert lemond a lakásról
2010. júl. 17. 14:52
 14/43 anonim ***** válasza:
4%
Aztakrva!!!!Én a helyedben feldarabolnám az anyádat és kitépném a szivét! Ekkora szemetet!Amúgy meg telefonkönyvben megkeresheted és felhivhatod ha nem olyan gyakori a név.Simán ne add oda neki a pénzt és menj el apukádhoz ha megtalálod segitségért.
2010. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Mond hogy nyomja fel a seggébe a fotelt dolgozzon ő ha kell neki pénzt,amiért te szenvedsz ahhoz semmi köze főleg ezek után hogy ilyen ribanc.Ha meg pofázik rugd fejbe!
2010. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

2 hete megszöktem egy barátnőmnél dfekkoltam de anyáma rendőrökkel hazahozatott.

Olyanokat mond anyám h nem akarja ám az egész pénzt elkérni csak valaemnnyit belőle,mondjuk a felét. meg h értsem meg őt is,ő tök egyedül felnevelt,stb...

fizetett volna apám gyerektartást,de akkor el kellett volna adnia házat h kifizessék egymást. Apám meg így lemondott róla teljesen és azért nem fizetett gyerektartást.

2010. júl. 17. 14:55
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartásként fizetendő pénz nem anyukádé, hanem a tied. Egy szülő, ha gyerektartást kap azt nem azért kapja, hogy másra vagy magára költse. Ha a apád lemondott a házról a gyerektartás nem fizetése fejében, akkor egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy azt az anyukád javára tette meg. Ha ezen felül még fizet valami számlára pénz, főleg ha az a számla a te neveden van, az egyértelműen a tied. Azt a pénzt jogi úton nem lehet elvenni tőled. Tudod, hogy hol van vezetve a számlád? Még 18 éves korod előtt szerezz be minél több válási papírt, ügyszámot stb. a padlásról, meg ahonnan csak tudod. Apukád régi lakcímét tudod? Egész biztos, hogy meg lehet találni valahogy. Írj egy privit, ha nem találsz segítőkész ügyvédet.
2010. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld valahogy felkeresni apukád és mondd el ezt neki.18 éves leszel,megteheted majd,hogy akár elköltözöl apudhoz anyukádtól,ha apukád is akarja.
2010. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Anyád semmilyen módon nem veheti el a pénzedet. Nagyon aljas módon viselkedett veled, nem is értem, hogy nevelheti valaki ennyire az apja ellen a gyerekét. Egyértelmű, hogy miért nem fizetett gyerektartást, nem az egyetlen, ahol a közös ingatlan feléről lemond az egyik szülő a másik javára, a gyerektartás fejében. Nagyon alaposan mérlegeli a bíróság az ingatlan értékét, a gyerektartás lehetséges összegét, és tuti, hogy az anyád járt jobban, mert a bíróságon a gyerek érdeke az első. Elvileg anyád nem tudja a számlád számát, hozzá nem férhet, viszont apukád baromi rendes. Még az is megfordul a fejemben, hogy mindezt azért tette így, hogy anyád ne herdálja el a te pénzedet. Nem bízott abban, hogy a gyeretartást rád költötte volna, viszont a jövődet meg akarta alapozni. Le a kalappal előtte.

Van 3 hónapod, hogy megtaláld az apukádat. Kérheted a családsegítőt, vöröskeresztet, felhasználhatod az internet adta lehetőségeket, hogy megtaláld. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön! Én hozzá költöznék, már a születésnapomon, ha lehet. Szegény apukád, most abban a tudatban él, hogy te nem vagy kíváncsi rá, pedig ő szeret téged, de nem tudhatja, miért nem kerested eddig.

Boldog családegyesítést kívánok! Ne add fel, meg fogod találni!!!

2010. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te nevedre van befizetve a pénz, akkor ahhoz anyádnak semmi köze, ha már nagykorú vagy - az elött elvileg ö is beleszólhat, hogy mennyit veszel ki TE.

Ha a pénzt apukád utaltatja, akkor próbáld meg, hogy te utaltatsz vissza rá valamennyi pénzt és a felhasználás céljához irasd oda a mobilszámodat. Igy ö meg tud direkt téged keresni, és esetleg segiteni is tud abban, hogy a neked átutalt pénzt ne anyád próbálja meg elvenni.

A biróságon meg van panasznap, ott tudnak neked is felvilágositást adni arról, hogy mik a jogaid.

2010. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!