Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy hazug dög! Mit...

Anyám egy hazug dög! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A szüleim 10 éve váltak el.Apám nem fizetett gyerektartást,és nem is látogatott. Anyámtól soha nem kaptam semmi extrát,mint pl. új ruha,vagy cipő. Mindig azt mondta ha apám fizetné a gyerektartást telne rá. Mikor elmentem diákként dolgozni akkor is elkérte az én pénzemet amit kerestem mondván számlára kell. Mindig ez volt,dolgoztam és anyám elkérte,mert erre meg arra kell. (ami sokszor hazugság volt,mert van/volt neki egy fiatalabb pasija és sokszor azt pénzeli)

Ha nekem kellett vmi akkor persze nem kaptam.És a válasz mindig az volt h apám nem fizet gyerektartást,őt kérjem számon. Jah,csak mióta elváltak én nem is láttam őt.


A minap takarítottam a padláson és találtam papírokat a válásukról. Meg egy levelet apámtól,amit nekem irt. anyámnak oda kellett volna adnia mikor úgy érzi megértem rá h el tudjam olvasni. A levélben meg a válási papírokban az volt h apám nem fizet gyerektartást,cserébe lemond a a 20 milliós lakásról. A levélbe meg apám megirta h minden hónapban utal egy az én nevemen levő számlára 25.000 Ft-t(ennyit engedhet magának),és azt majd 18 éves koromban felvehetem. Azt is irja h szeret,és ha bármikor szeretnék vele találkozni akkor kérjem el anyámtól a címét,és keressem fel. Az uj feleségének si sokat mesél rólam.


Én soha nem kértem anyámat h adja meg apám címét,mert egész eddig azt halottam h apám lelépett az uj nőjével,és h még gyerektartást se fizet nem kiváncsi rám. Ugy voltam vele,ha őt nem érdeklem akkor én miért akarnám keresni.


Anyámat számon kértem,h mi ez h egész életemben apámat szidta,és h miért nem mondta egy szóval se h apám pénzt tesz nekeme gy számlára. Erre azt a választ kaptam h mivel egész végig ő nevelt engem,nekem kötelességem oda adni azt a pénzt.És ha nem adom magamtól,akkor jogi útra fog lépni,mert a barátja (aki ügyvéd) mondta h egy jól felállított tervvel elveheti tőlem a pénzt.

És apám címét se adta oda,azt mondta h ő nem őrizgette a cetlit.És nem tud senkit aki tudná h hol bujkál.


jah,és 3 hónap leszek 18 éves.


2010. júl. 17. 14:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Döbbenetes!!! Önkormányzatnál van ingyenes jogi tanácsadás, "nép ügyvédjének" is nevezik, érdeklődd meg, hogy mikor van a fogadóórája, és menj oda. Ugyanott hátha segítenek apádat is felkutatni, érdeklődj. Apád szülei, rokonai, barátai nem elérhetők valahol?


Az lehetett, hogy anyukád csalódott apukádban, és ezt nem tudta feldolgozni, hogy elhagyta (ami tényleg nem lehetett szép dolog, de Téged ebből ki kellett volna hagyni...) Így összetársított vele, és Rád is neheztel, és mivel apádon nem tud bosszút állni, rajtad áll bosszút. Gyerektartás nélkül tudom, hogy nehéz egyedül nevelni egy gyereket, de az én anyukám a büdös életben nem kért tőlem pénzt... Pont hogy azért dolgoztam 16 éves koromtól nyaranta, hogy ami "luxus cikk" azaz az ő fizetéséből nem telik (ruha, könyv, bakancs, koncert-fesztivál belépő) azt abból megvehessem.

Nem értem anyukád mentalitását - ennyire kivetíti rád az apádat? (anyukámnál ez max. ott jön ki, hogy ha nem tetszik neki a viselkedésem, ahhoz az utolsó senkihez hasonlít.)

A fiatalabb pasija meg ha ügyvéd, akkor minek szorul anyagi segélyre a barátnője részéről? (Nem szégyelli magát, amúgy is?) Lehet, hogy nem olyan jó ügyvéd ám, ha nincs pénze!!! Ne ijedj meg tőlük!

2010. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Hello. 2000 Ft-ért igényelheted az anyakönyvi hivatalnál a születési anyakönyvi kivonatod másolatát. Azon rajta van apád neve. Anyakönyvi hivatal az okmányirodákban van, de a magyarorszag.hu-n fenn van, hogy melyik a lakóhelyedhez legközelebb eső. Azon a településen kell igényelni, ahol születtél. Anyád tényleg egy gyökér. Keresd meg apádat, és kérd a segítségét, hogy anyád ne lophassa el a pénzed. Az én páromat is meglopta a saját anyja több millió forinttal, ráadásul az ő kereste nehéz fizikai munkával külföldön, nem is kapta, hanem dolgozott érte. Fujj, milyen emberek vannak, aztán mindig ezeknek van a legnagyobb pofájuk, hogy ők milyen jó emberek és milyen jó anyák. Hányinger.


29/n

2010. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Hát ez döbbenet, h mire/mikre képes anyád. Sztem menj el a gyámügyi hivatalba és próbálj meg ott segítséget kérni.Keresd meg apukádat valahogy. Pl: rendőrség, ha tudod a nevét akkor ott a tudakozó is kérd le a telefonszámát és hívd fel, mon el neki, h mi a helyzet kérj tőle segítséget.


Remélem rendeződik a helyzeted.

2010. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Ne add fel. A Levél meg van?

A válási papirokat ki tuod kérni a bíróságról. S ténlyeg keress egy ügyvédet ajkár a családsegítő vagy gyámhatóság segítségével és ne engedd,hogy megfosszanak attól a vagyontól amit neked szántak, még ha olyan kevés is az.

Nem ismered az apai nagyaszüleid? Ők lethet tudnak segíteni...

Illetve a biórásgon is lehet,ogy emg van valami cím.. ügyvéd talán a banktól is kérheti. hosszú és nehéz lesz de tedd meg. Illetve egy jó tanács legközelebb bármi ilyesmit találsz máosld le mielőtt emgmutatod sőt ha lesz ügyvéded heylezd nála letétbe ott nem férhet hozzá anyás és a pasija

2010. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Azért nem kis összegről van szó: 25.000Ft X 10év X 12 hónap, az 3 millió Ft. Kisebb településen ennyiért egy kertes családi házat lehet venni...
2010. júl. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
98%

elkezdtem írni valamit, de egy sokkal jobb ötlet jutott eszembe.


tudod, hogy milyen számláról küldenek pénzt ugyebár. menj be a bankba és utalj neki mittomén 100 Ft-ot arra a számlára. ahonnan kapod, valszeg apád vagy apádhoz közeli számlára.


utalásnál van egy közlemény ahova bármilyen kommentet beírhatsz. írd bele a telefonszámodat és, hogy "hívj fel, a lányod" valami ilyesmit, de rövidet.


hm?

2010. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

vedd fel telefonra,diktafonra titokban amit anyukad beszel, legyen benne minden,ami ellene szolhat.mentsd el emailben aminek senki nem tudja a jelszavat,legyen tobb peldanyod.


menj be a bankba,ha addig nem tudsz,akkor a 18.sznapodon reggel, nyiss szamlat, tedd ra azosszes penzt stb. kodkat eldugni.


amikor nincsenek otthon keresd a papirokat,keszits masolatot,fenykepezd le.


amugy szerintem egy ilyen perhez apukad is kell majd..meg akarnak felemliteni hogy onkent lemondj ,ala ne irj nekik semmit!!!!!


probalt apukadat megkeresni ilyen nyilvantarto helyeken,sanos ne tudom hol kell :-(


drukkolok es irj!!

2010. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 BlackSword ***** válasza:
100%

Szervusz!

Először is nyugodj meg... Annyira nem vészes a helyzet... A pénz mindenféleképpen a tiéd... Senki, semmijen jogi úton, jogi csavarral nem veheti el tőled... Nálad van az adu... Emberi jogok, és az alkotmány ide vágó paragrafusai... többek között a magántulajdonhoz való jog...

Az, sokat lendítene az ügyön, ha apukád előkerülne... Neki biztosan van egy példánya a válási papírokról, és a bankszámla adatairól... Bár ahhoz jelenleg senki nem férhet hozzá, csak Te... De most még Te sem... Tehát az biztonságban van...

A válási okmányok meglehetnek még a bíróságt irattárába, vagy esetleg a gyámhatóságnál is... És az utóbbi a Te hivatalod, amely csak a Te érdekeidet védi... Nem az anyáét, nem a családét, a tiedet... Nem tudom, hogy nekik van-e esetleg rólad valami iratuk... De mindenféleképpen mennj be hozzájuk az ügyfélfogadáson...

2010. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

ÚRISTEN... ez még roszabb mint az én anyám.

érdemi tanácsot nem nagyon tudok adni,mert a többiek már leírták. de nyugodj meg,nincs olyan jogi út amin keresztül elvehetnék! megfélemlítésből mondta anyád,ezt úgy hívják : BLÖFF.

Sok sikert!

2010. júl. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim válasza:
67%
Nálunk is nagynagy baj van... nem lépünk le együtt külföldre valahova? Elszökünk, aztán feltaláljuk magunkat odakint. ELEGEM VAN
2010. júl. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!