Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltok arra -családo...

Hogyan reagáltok arra -családon belül - ha valaki azt mondja hogy megtesz valamit valamikorra / = megígéri / és nem tartja be? Vagy direkt nem tartja magát ahhoz?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint, hogy este majd le viszi a szemetet, de még rá 2 napra is ott díszeleg a sarokban, és elvárja hogy Te vidd le, holott azt mondta, hogy ő megcsinálja.


Vagy azt mondja, hogy megcsinál egy műszaki cuccot szerdára, és csütörtökön rákérdeznél, hogy legalább megnézte-e, mire azt válaszolja, hogy nem mondott ilyet. Pedig igen.


Amikor ilyen kijelentéseket tesz mindig -sokszor - meg szoktam köszönni és hálálkodni, hogy vegye észre, hogy mennyire fontos (ő), és hogy milyen jó hogy van és megnézi/ elintézi / megcsinálja. Ezért nem is értem a dolgot, mert a hálálkodást azt elvárja de nem csinál semmit sem érte. Mindig azzal jön elő, hogy ezt nem ígérte meg. Pedig úgy gondolom, ha valaki azt mondja hogy megnézi/elintézi pl. keddre/vagy még aznap kettőre, akkor az már ígéret, nemde?


Már sok mindent kipróbáltam, hogy nem köszönöm meg azonnal, majd csak ha kész lesz, erre meg előáll azzal,hogy az úgysem fontos nekem, mert nem köszönöm meg 1000x és ezt érezteti is velem. Ideje lenne rá, mert nyugdíjas - semmit sem csinál, csak szgépezik egész nap (amúgy ez nem is érdekel mert azt csinál amit akar), és fizikailag sincs semmi problémája. Nem szokta megindokolni, hogy miért nem csinálta meg, csak rándít egyet a vállán, és ezzel le is tudta. Ha ő kér valamit, akkor bezzeg ugorjak neki rögtön... "kicsit" elegem lett a viselkedéséből...


Mit kezdenétek az illetővel, ha az illető az apátok lenne?


Amúgy ha másról lenne szó, sz@rnék a magasból. De úgy érzem, hogy egyre jobban eltávolodunk egymástól, mert mindenbe beleköt, nem tartja meg a szavát és már -már közös témánk sincsen. Gáz, de a kollégáimat közelebb érzem magamhoz, mint őt.


Valami ötlet vagy tanács?


28N


2010. júl. 16. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ő figyelmen kívül hagyná az én kéréseimet, én is figyelmen kívül hagynám az övéit. Pl hogy már megint nincs tiszta ing, tiszta gatya, melegítsél ebédet, hozz egy pohár vizet stb. A nő nem cseléd a családban, a férfi meg nem kiszolgálni való basa.


Valaminta helyedben nem hálálkodnék ezerszer. Egyszer köszönném meg, azt is akkor, ha már el van végezve. Nem olyan fantasztikusan hatalmas tett, ha egy férfi magától megtalálja a szemetest vagy a szennyesládát, hogy piros betűvel kellene felvezetni a naptárba.

2010. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megváltoztatni egy embert-erre már én is rájöttem. Ilyenkor tehát marad a többszöri figyelmeztetés, plusz ami nem sürgős, azt addig hagyom amíg elvégzi, mert előbb utóbb neki is szüksége lesz rá.
2010. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"nagyon csalódott vagyok, mert számítottam rá, hogy megcsinálod, megbeszéltük és bíztam benne, de most úgy érzem, hogy teljesen felesleges az egész, mintha mindent nekem kellene csinálnom, és hiába kérnék egy kis segítséget."


Fejezd ki neki, hogy TE mit érzel, mikor szarik arra, amit megígérd. Ne mondd neki, hogy sose csinálod meg, leszarod mit ígértlél stb. mert még ő lesz felháborodva. Azt mondd meg neki, hogy benned milyen érzéseket kelt, hogy le vagy szarva. Ha egy kicsikét is fontos vagy neki, akkor megpróbál változtatni a viselkedésén, hogy ne okozzon kellemetlen érzéseket neked. Lehet nem elsőre.

2010. júl. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasva a soraidat, még mielőtt az apa részhez értem volna, pont az jutott eszembe, hogy mintha a saját apámról beszélnél. Tiszta ugyan ez.

Elvárja a dicséretet, abból táplálkozik, elvárja, hogy azonnal ugorjak neki, ha éppen nem tudok, mert nem vagyok a közelben, akkor azt kapom, hogy be ne tegyem a lábam többet a házba. Ha elintézem neki azonnal, amit kér, akkor odapöttyent egy morcos, nagyon halk "kössz"-t, mintha szégyellné, hogy meg kell köszönnie.

Ha ő megígér valamit, akkor nem tartja be. Könyörögni kell neki mindenért, és mindig azt mondja, hogy ne sürgessem. A szobámat egy évig festette, még jó, hogy nem lakok otthon. Irigy is sajnos, van egy csomó műszaki cikke, két fényképezőgép, ha kölcsönkérem az egyiket, nem adja oda, azt mondja, hogy: vegyél magadnak.

Átérzem a helyzeted, de sajnos ezen nem fogsz tudni változtatni, ilyen a természete. Apám is egy önző ember, aki csak magát nézi, csak azt, hogy neki jó legyen. A szeretetet csak hírből ismeri, vagy ha érez is egy szikrányit, azt kimutatni nem képes. Én már megtanultam elfogadni, nem várok tőle semmi szeretetet, megbecsülést, elfogadtam, hogy ilyen az apám, akitől semmi jót nem kaptam, az életemen kívül.

2010. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanuld meg, mennyit ér az ígérete, és inkább magaddal törődj.
2010. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!