Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert csak azt tartja a...

Miert csak azt tartja a legtobb ember jo hazassagnak, amiben a felek nyaljak-faljak egymast es folyton egyutt vannak?

Figyelt kérdés
A hazassagom nagyon jo, mind a ferjem, mind en nagyon boldogok vagyunk. Van egy gyerekunk is, de van par ember, aki ugy gondolja, hogy a mi hazassagunk furcsa es nem ertik, hogy hogy birjuk. A ferjem sokat dolgozik tolunk tavol es sokszor honapokig nincs velunk es akkor jonnek a kerdesek, hogyha valakit szeretunk, akkor ezt hogy lehet birni stb. Mikor meg az ember parja nincs ott, epp, hogy ezek a buta beszolasok nem hianyoznak. Persze, hogy gondolok ra, de nem ertem, hogy miert kellene ebbe belehalnom, ha egyszer epp az a cel, hogy kibirjuk? Sosem voltunk sulve-fove egyutt olyan ertelemben, hogy nem tudtunk volna onalloan letezni es szenvedelyes szerelem nincs annyira testi ertelemben. Lelkileg nagyon is, gondolom, hogy jobban, mint a hazassagok nagy reszeben, mert nagyon ossze illunk. Nekunk ez igy jo, nem veszekszunk, minden fo dologban egyetertunk a hasonlosagunk miatt es 100%-ig boldogok vagyunk, mikor egyutt vagyunk es kulon is tudunk letezni, ha muszaj. Ez talan nem eleg jo? Miert kell leszolni? Azert mert nem nyaljuk-faljuk es hivogatjuk egymast a nap szinte minden orajaban, meg szerethetjuk egymast, nem? Nem minden szerelem, hazassag ugyanolyan, vagy ez lenne az elvaras? Szoval szerintetek mi jatszodik le az olyan emberekben, akik leszolnak engem, hogy hogy jol birom, hogy egyedul nevelem a gyerekemet, amig a ferjem nincs itthon honapokig?
2010. júl. 13. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ez engem is dűhít már napok óta.Egyáltalán nem értem,hogy minek kell az ilyenekért leszólni az embereket.Ti nagyon is jól csináljátok!Én az olyanokat nem bírom nagyon,akik nyalják-falják egymást és sülve-főve együtt vannak,de a gyereket nem tudják nevelni(mivel csak egymásra van idejük),és mindig küldözgetik egymásnak az sms-eket,meg hivogatják egymást,meg msnen beszélgetnek(ha a férfi épp külföldön tartózkodik).Arról meg ne is beszéljünk,hogy amikor vendégek nálunk(a két jó madár,meg a kiscsaj-de amúgy bírom őket,ha külön-külön vannak),akkor a feleség meg a férj állandóan "tapizzák" egymást.Tök gusztustalan.Én sem értem,hogy miért olyan nagy baj ez,meg kibirhatatlan..én simán kibírnám..persze gondolnék rá én is,de akkor is..ki lehet ezt bírni:D és lehet ettől boldognak lenni:)
2010. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Én pl azért nem nézem jó szemmel az ilyet mert elitélem azokat akik szerelem nélkül vannak együtt (elég az pár tíz év múlva). Vagy azt hiszik testiség nélkül is tökéletes lehet. Abban sem bíznék hogy egyesek hónapokig kibírják egymás nélkül "úgy".... És te is eléggé lenézed azokat akik nyalják-falják egymást, ez érződik rajtad. Akkor meg mit vársz?
2010. júl. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Én pl azért nem nézem jó szemmel az ilyet mert elitélem azokat akik szerelem nélkül vannak együtt (elég az pár tíz év múlva). "


Epp ez a lenyege a mondanivalomnak, amit az emberek felreertenek, ahogy te is tetted. Az nem szerelem, ha valaki meg tud lenni a masik nelkul 24 oranal tovabb? En nem nezem le azt, aki maskepp tesz, csak osszehasonlitaskent muszaj voltam felvazolni a masik oldalt is, akik tamadnak. Nem szolom meg oket, de ok

nyilvanosan leszolnak, ami szerintem elegge mutatja, hogy ki szol meg kit es ki nem...

2010. júl. 14. 00:10
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki másképpen éli meg az érzelmeit, csak van, aki ezt nem tudja felfogni, és emiatt b@asztat másokat.
2010. júl. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is ez van: nem tudják elképzelni, hogy lehet ez, mert ők máshogy vannak ezzel, ezért csodálkoznak. Nincs emögött rosszindulat szerintem.
2010. júl. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is rácsodálkoztam arra, amit írtál, noha egyáltalán nem vagyok előítéletes, vagy olyan ember, aki bármilyen ítéltete alkotna mások magánéletéről.

Számomra is furcsa az a helyzet, amiben élsz, ismeretlen tőlem az az érzelem, amit megélsz. Nálasm a szerelem azt jelenti, hogy majd minden pillanatban a páromra gondolok, és természetesen kibírnám, ha sokáig távol lenne, de lelkileg nagyon megviselne, és én így nem szeretnék élni.

Ezért furcsa számomra (meg gondolom mások számára is), hogy ti így boldogok vagytok. Pláne, hogy ha hónapokig nem találkoztok, a gyermekedet tulajdonképp egyedül neveled hónapokig - más ezt nembírná. Szerintem aki csak kérdezi, hogy te ezt hogy bírod, arra ne haragudj. Nem hinném, hogy rossz szándékból kérdezik, egyszerűen csak ismeretlen nekik egy ilyen fajta kapcsolat, mint a tiétek, és ezért kíváncsiak.

Egyébként az ellenkező oldal sem jó szerintem, a sülve-főve együtt, nyilvánosan taperolni a másikat (elvégre ez magánügy, nem másra tartzik)


De akik leszólnak, azok saját "intelligenciájukról" tesznek tanúságot. Nem is érdemes velük foglalkozni. Nem értem, miért ütik bele az emebrek más dolgába az orrukat.

2010. júl. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, boldog házasságban élünk a férjemmel. Pár éve mondta Anyám, hogy sokan irigyelnek minket azért ami köztünk van. Ami teljesen magától értetődő számunkra és mások csak vágynak rá. De nem foglalkozom semmivel és senkivel ilyen szinten.

Megértem, hogy kiakadtál, hiszen miért is firtatja bárki is azt, hogy neked mi a jó különösen ha te nem mászol bele az illető életébe.

Sajnos vannak akik el sem hiszik, hogy bárki lehet önmaga is amikor úgy jó és a másik fele a párjának amikor meg úgy jó. Van aki szerint szex nélkül nem lehet élni és van aki ki tudja várni mire a társa hazaér...

Szerintem ha ennyire bánt ha valaki hasonlót kérdez mégegyszer, rövidre zárd azzal, hogy, téged sem érdekel igazából az, hogy miért nem hiányzik az illetőnek a saját élettere...Te és a férjed így vagytok jól és ez magánügy.


u.i. az emberek sötétek. Szerintük csak az, jó, amit a kis agyukban elképzelnek és nem létezik más...az én férjemmel pl. több nő is kikezdett mert azt gondolták az én életem nekik tökéletes lenne...a probléma csak az, hogy mindenki egyénisége más...a másik ami ugyancsak nem jut az eszükbe, hogy nem minden férfit csóvála farka ha tudja hova tartozik és ott megkap mindent amire igénye van.

2010. júl. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi tudtuk, hogy sokat leszunk egymastol tavol, mert a ferjemnek ilyen a munkaja. Persze, hogy nehez, de ha ezt nem fogadtam volna el, akkor nem is lennek a felesege (szerintem aki ugy megy hozza ilyen emberhez, hogy ezt nem veszi szamitasba, ott tuti, valassal vegzodik a tortenet). Mindemellett annyi pluszt kapok tole, mikor velem van, hogy nem tudnek massal lenni. Nem tudnek mast ugy szeretni, mint ot soha. O is igy van ezzel. Ezt szoktam mondani azoknak, akik ilyen megallapitasokat inteznek felem eloben. Es akkor huzzak a szajukat, pedig en csak az igazat mondom. Nem tudom, hogy miert faj ez masnak. Ha nekunk igy jo, nem kell beleszolni. Bar biztos, hogy kivetelesnek tartanak minket, hogy meg ilyen korulmenyek kozott is ilyen peldasan jo a hazassagunk. Lehet, hogy igy ertik, nem tudom, de nekem inkabb negativ kicsengese szokott lenni a mondandojuknak.
2010. júl. 14. 03:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem leszólás, ha valaki megkérdezi, hogy hogy bírod ezt. Mellesleg itt csak a 2végletről olvasok és azt "szóljátok" meg. A ti kapcsolatotok nem átlagos, én nem kérnék az ilyenből, de attól még elhiszem, hogy így is lehet boldog valaki, hiszen nem vagyunk egyformák. A nyilvános helyen nyalakodós, taperolós embereket én is ízléstelennek tartom, de azért szerintem nem csak ez a 2 véglet van, hanem a sok időt együtt töltő, de nem egymás agyára menő párok vannak legtöbben.

És szerintem mindenki válassza a neki megfelelő kapcsolatot, mert az a lényeg, hogy ő boldog legyen és nem az hogy mit szólnak mások.

2010. júl. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sem hiszek abban, hogy az az igazi szerelem, amikor óránként hivogatják egymást, repkednek az sms-ek és még társaságban is folyamatosan csókolgatják, taperolják egymást. Ettől függetlenül nem bántom az ilyen embereket, bár úgy gondolom, ezzel szinte megfojtják, gúzsba kötik a párjukat.

Az én férjem nincs ilyen hosszú ideig távol, mint a tiéd, de gyakran előfordul, hogy 1-2 napra el kell utaznia. Ha egynapos az út, nem is beszélünk estig (hacsak éppen nincs valami sürgős közlendőnk), többnapos úton esténként megeresztünk egy max.5 perces telefonbeszélgetést. Mindketten tudjuk, hogy a másik szeret, bízhatunk benne, vigyáz magára, helytáll a mindennapi feladatokban, számunkra felesleges ezt óránként megerősíteni.

Te se törődj a titeket bírálókkal. A ti életetek, ti házasságotok. Amíg mindkettőtök maradéktalanul boldog, addig - csupán mások kritikái miatt - semmin se változtassatok!

2010. júl. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!