Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a "dolgom"?

Szerintetek mi a "dolgom"?

Figyelt kérdés

A férjem dolgozik, én a háztartást vezetem. Nem arról van szó, hogy nem csinálok meg valamit, vagy bajom lenne a házimunkával, de néha kicsit felháborítóan követelőzik. Pl lefekszünk az ágyba, kell neki valami, és oda kell, hogy vigyem, vagy felháborodik, hogy nekem ez a dolgom... Ha hazajön, ledobja a cuccait a kanapéra, a szennyest sem viszi ki... Ha kell neki valami, nem megkér, legalább kedves hangon, hanem már-már parancsolóan: "kérek ezt meg azt..." Néha ez a szitu jut eszembe: [link]

Szerintetek hol a határ? Vagy csak eltúlzom, és tényleg a háztartásbeli asszonyokkal így kell bánni? Ha rámordulok, hogy lehetne kedvesebben, még neki áll feljebb... :-(


2010. júl. 13. 21:42
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Ha elege van belőlem, akkor mondja meg, mi a baja! Mondom, nem a kajáról van szó... Mindegy.
2010. júl. 14. 10:42
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én már nem lennék otthon,mire hazaér.Nem abban állapodtatok meg,hogy "boxzsák leszel" ha csak lelki értelemben is.
2010. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
megbeszélem vele, ha hazajön. Kíváncsi leszek, hogy állít be.
2010. júl. 14. 12:15
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Majd megírnád h miben állapodtatok meg?Szerintem is el kéne menned dolgozni..Sajnálom h ilyen az életed.Nem lehet 1xű.Én már elmentem volna rég.Én nem tűröm az ordítozást sem.ha valami baja van azt szépen és kedvesen is el lehet intézni nem kell a másiknak esni.De ez csak az én véleményem.
2010. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Majd megírom, ha lesz valami, de ez nem feltétlenül egyik napról a másikra fog történni. A mai eseményt leírom, hogy miképp állított be, és az én reakciómat is (a sajátomat sem tudom, adott szitu adja). Mindenesetre köszönöm a bátorító, segítő gondolatokat! :-)
2010. júl. 14. 14:10
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

nekem a volt anyósjelöltem is azzal jött hogy egy nőnek az a dolga, hogy kiszolgálja a férfit...na gondolhatod hogy megmondtam neki a véleményemet :D ezért mondtam hogy csak "volt" anyósjelölt

mondjuk ő ilyen tipikus régimódi falusi asszony,egész életében mást se csinált mint háztartásbeli volt. Én meg nem tetszettem neki mint "városi modern csaj" :) hát igen,mások vagyunk,senkit sem lehet megváltoztatni. A pasid sem fog változni.

én a helyedben lelépnék ilyen pasi mellöl...pláne nem tűrném hogy orditozzanak velem.

2010. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagy paraszt a csávó...Én már régen nem lennék vele.Van barátom jó ideje,szeretem őt "kiszolgálni",bár nem ez a legjobb szó rá,inkább kedveskedni,terhet levenni a válláról a legjobb kifejezés.Ő dolgozik,nekem szünetem van(tanuló vagyok),úgyhogy mondhatni én vagyok a háztartásbeli.Reggel bevetem az ágyat,elpakolok,ha végzett a munkával kaját teszek elé,ha szomjas,én ugrok még ha közben eszek is,elpakolok utána...és élvezem.Persze csak azért,mert tudom,nem elvárja,soha nem kéri és ő is sokszor kényeztet engem ilyen-olyan dolgokkal.Úgyhogy itt kizárólag a hangnemmel van a baj,meg a viselkedéssel.Jól mondták már sokan előttem,a felesége vagy,nem a cselédje.

20L

2010. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23 órási!


"ha végzett a munkával kaját teszek elé,ha szomjas,én ugrok még ha közben eszek is,elpakolok utána...és élvezem.Persze csak azért,mert tudom,nem elvárja,"


Nem kötekedni akarok, de egyszer azért kipróbálhatnád, hogy egy hétig nem végzed el ezeket a dolgokat, hogy akkor pampogni fog-e vagy sem! Ha nem akkor a kalapom megemelem a pasid és előtted! De a fejemet rá, hogy valamilyen szinten elvárja, ha nem mondja, akkor meg úgy viselkedik, hogy te gondold azt, hogy neked azt "illik" megcsinálni és ráadásul "élvezettel".


Tényleg nem kötekedésképpen írom, csak nehogy akkor legyen nagyon csúnya pofira esés, mikor már Te is dolgozol és ahogy hazaér, azt kérdi majd, hogy hol a kaja? Meg hogy azt már megszokta, hogy Te főzöl neki. Holott Te is hulla leszel meló után... De tudod mit? Ne legyen igazam és kívánom hogy pár év múlva írhass arról, hogy nem így történtek a dolgok! És szívből kívánok minden jót!


28N

2010. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!Jogos a feltevésed,de azthiszem írtam,hogy ő is ugyanúgy kényeztet,vagyis "kiszolgál",elmosogat:)Amúgy meg nem hiszem,hogy ő éreztetné velem úgy,hogy azt érezzem,nekem ezt illik csinálnom,de ez majd kiderül ugye idővel.Én úgy érzem,ennyit megtehetek neki,mert szeretem és ha egy hétig nem csinálnám ezeket,úgy érezném haszontalan vagyok.Nem neki,magamnak.

Egyébként meg még nagyon a kapcsolat elején vagyunk,fél éve vagyunk együtt,amikor szerintem még természetes a nő részéről ez a fajta lelkes kiszolgálás:D De én is remélem,hogy nem lesz ez másképp és nem lesz követelőző(mellesleg,azért a párom elég értelmes,meg lehet vele beszélni a dolgokat,van önkritikája szerencsére és nem az a fajta pasi,aki azon a véleményen van,hogy "asszonynak kuss a neve").

Én is merem remélni,hogy pár év múlva nem fogok én is ilyen kérdést feltenni a páromról!:)

2010. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Tegnap megbeszéltem vele a dolgot, ma már kedves volt velem. :-) Meglátjuk. :-)
2010. júl. 16. 02:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!