Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a "dolgom"?

Szerintetek mi a "dolgom"?

Figyelt kérdés

A férjem dolgozik, én a háztartást vezetem. Nem arról van szó, hogy nem csinálok meg valamit, vagy bajom lenne a házimunkával, de néha kicsit felháborítóan követelőzik. Pl lefekszünk az ágyba, kell neki valami, és oda kell, hogy vigyem, vagy felháborodik, hogy nekem ez a dolgom... Ha hazajön, ledobja a cuccait a kanapéra, a szennyest sem viszi ki... Ha kell neki valami, nem megkér, legalább kedves hangon, hanem már-már parancsolóan: "kérek ezt meg azt..." Néha ez a szitu jut eszembe: [link]

Szerintetek hol a határ? Vagy csak eltúlzom, és tényleg a háztartásbeli asszonyokkal így kell bánni? Ha rámordulok, hogy lehetne kedvesebben, még neki áll feljebb... :-(


2010. júl. 13. 21:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
A szemében te nem a felesége, hanem a háztartási alkalmazottja vagy. Próbálj meg állást keresni és gondolkodj el rajta, tényleg ezzel a pasival akarsz élni a továbbiakban?
2010. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
39%
Régen a háztartásbeli nökel akik nem dolgoztak csak otthon ugy bántak hogy még egy asztalnál sem ehetek a dolgozo férfiakal (küszöbön kellet enniük ) a XX. Században már odáig jutott az egyenlöség mint amit te mondtál. Ezzel szerintem nincs semmi baj hiszen hogyha az aszony nem dolgozik akkor otthon legalább dolgozon és segitse a férjét hiszen ha ezt sem csinálja meg akkor mire jo ? Ha dolgozol mellete akkor meg hivd fel rá a figyelmét hogy te is pénzt keresel és nem vagy ráutalva ugyhogy kéred az egyenlö bánásmodott. Amenyiben nem vagy képes dolgozni és pénzt keresni és ö tart el akkor addig tessék kiszolgálni hiszen ö az urad.
2010. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Egy kicsit elbizonytalanodtam... Eddig nem ilyen volt. Ha felhozom, egyből letámad. Ja, azt kifelejtettem, hogy ordítozik velem, ha felb*sszák a munkahelyén... :-(
2010. júl. 13. 21:51
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem arról beszélek, mondom, mindent megcsinálok, csak parancsol, nem kér... És tényleg már nem feleségnek érzem magam.
2010. júl. 13. 21:52
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

És miért nem mész el dolgozni?

Ez változik szerintem benne, kezd rád úgy tekinteni, mint egy bármikor pótolható háztartási alkalmazottra, és nem NŐKÉNT lát téged, nem vagy ÉRTÉKES, mivel nem teremtesz értéket. Talán ilyesmi változik egyre jobban a kis agyában. De ezt te tudod.

2010. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi a dolgod???

Semmiképpen nem az, hogy a szolgálója, cselédje legyél!

Feleség vagy kiszolgáló személyzet kell neki? Ha meg még kedvesen sem tud kérni, hát tudod ki szolgálná ki... Menjen magának a kajáért, ha enni akar.

Elhiszem, hogy fáradt, ha ő tartja el egyedül a családot, és sokat dolgozik értetek, és ezért úgy érzi, hogy jár neki egy kis kényeztetés, ezzel nincs is semmi baj. De ha ugráltat, és a hangnem is ilyen tré mindehhez, én elgondolkodnék, hogy hiányzik-e nekem ez az életemből.

2010. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
57%
Szolgáld ki alássan meghajolva vagy menj el pénztkeresni és járulj hozzá mindenhez... Csak ekkor fog változni a dolog.
2010. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elbeszélgetek vele nyugodtabb pillanatában.

Egyébként mindenkit pontoztam! :-)

2010. júl. 13. 21:58
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Látod ezért kell elmenni dolgozni, és a házimunkát megosztani. Gondolom a férjednek néha tele a hócipője a melóval, nyilván van olyan felb....szák ott. Aztán meg rajtad vezeti le. Ha otthon vagy ,akkor az a dolgod, hogy legalább kiszolgáld, hiszen te a nyugodt körülmények között vezeted a háztartást , ő meg az egész napos stressznek van kitéve. Nyilván hagy kívánnivalót maga után a hangnem, de hát neki is lehetnek rossz napjai.
2010. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
90%

Az rendben van,hogy ha nem dolgozol akkor elvárja hogy rendben tartsd a lakást.Viszont nem vagy a cselédje.Te is hasonló mennyiséget dolgozol otthon és a lakással való intézni valókkal mint ő a munkahelyén.

Tehát nem csak hogy nem kell a helyébe vinned mindent,és elpakolnod utána,hanem alkalmanként még ő is kényeztethetne igazán.

2010. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!