Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a "dolgom"?

Szerintetek mi a "dolgom"?

Figyelt kérdés

A férjem dolgozik, én a háztartást vezetem. Nem arról van szó, hogy nem csinálok meg valamit, vagy bajom lenne a házimunkával, de néha kicsit felháborítóan követelőzik. Pl lefekszünk az ágyba, kell neki valami, és oda kell, hogy vigyem, vagy felháborodik, hogy nekem ez a dolgom... Ha hazajön, ledobja a cuccait a kanapéra, a szennyest sem viszi ki... Ha kell neki valami, nem megkér, legalább kedves hangon, hanem már-már parancsolóan: "kérek ezt meg azt..." Néha ez a szitu jut eszembe: [link]

Szerintetek hol a határ? Vagy csak eltúlzom, és tényleg a háztartásbeli asszonyokkal így kell bánni? Ha rámordulok, hogy lehetne kedvesebben, még neki áll feljebb... :-(


2010. júl. 13. 21:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem normális dolog. Nem az alkalmazottja vagy, hanem a felesége.

Menj el dolgozni, hogy újra megbecsüljön és nőként tudjon rád tekinteni, aki önálló és egyben vonzó.

2010. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
60%
miért nem dolgozol? lehet hogy zavarja
2010. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
98%
A főzés-takarítás még hagyján, de a pincére nem vagy.
2010. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
60%

Aki szerint egy otthon levő asszony hasomnló mennyiséget dolgozik otthon,mint a férj a munkahelyen,az vagy nem dolgozott még soha munkahelyen,vagy nagyon kényelmes munkahelye volt.

Ma már a munkahelyek legtöbbje nagyon stresszes és fárasztó. Aki pedig csak otthon van,az ha jól osztja be az idejét,akkor már délután szabad az ideje. Joggal várja el a férje,hogy kiszolgálja. Igaz,hogy a hangnemet meg kellene válogatnia. Ezt megkellene beszélnetek egymással.

Mi 3 gyereket neveltünk,én is dolgoztam,és este láttam el a háztartást. A férjem a gyerekekkel foglalkozott. Nem volt még automata mosógépem,robotgépem,mikró,mégis eltudtam végezni mindent rendesen,és sokszor néztem a TV_t is. Igaz a mosás-vasalás,takarítás hétvégére maradt,de ha a párom nasgyon fáradt volt,bizony én is ágyba vittem neki a vacsorát.

Minden csak munkaszervezés kérdése.

2010. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni, de szerintem a férjed akkor is ilyen lesz. Ez típus kérdése. Én mindig dolgoztam, de a volt párom akkor is elvárta, hogy minden háztartási munkát én csináljak és még ki is szolgáljam, mondván ez a nő dolga. Ki is b.asztam a p.icsába!
2010. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
33%
Keres melót és ne türd el a rabszolga sorsot, de ehhez meló kell különbenne nyávogj.
2010. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg állj a sarkadra és merj nemet mondani.


-hozd be a kajámat

-nem. Menj ki érte! Majd a következő kérésed előtt gondolkozz el, hogy hogyan kérsz valamit Tőlem. És készülj fel ezért a beszólásért 2 hét szex szünet következik....


Ha pampog, pampogj vissza, ha ordítozik, ordítsd le a fejét te is. Ha befejezte még folytasd jó pár percig és közöld vele hogy haragszol rá, és ne is szóljon hozzád.


A felesége vagy és nem egy cseléd, na ne már, nem a középkorban élünk már, neki is van két keze két lába, agya.


És gondolkozz el, hogy le tudod-e (képes vagy e rá) ilyen körülmények között leélni az életed! Ha nem merj lépni, vagy ki lépni, vagy a sarkadra lépni és megmondani, hogy egy házi sárkány lett és hogy ez neked kevés amit ő tud neked nyújtani! (és olvasgasd Csernus Imre két utolsó kötetét!!!)


(lehet lepontozni, de már nekem is elegem van abból, hogy dolgozok 8 órát, és még otthon is én szolgáljam ki a pasimat. Én megmondtam neki hogy nálam ez nagyon nem jön be, és ha folytatja akkor lapát lesz a vége! Ő meg azzal jön hogy ezt az anyjától tanulta, mert látta, hogy az apja így bánik vele akkor jó, én meg erre azt vágom rá, hogy baromira nem érdekel, akkor vegye el az anyját)

2010. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szitu van nálunk is.Én itthon vagyok a babánkkal ő meg melózik.Avval nincs is gond h főzzek mossak(tárcsás mosógépünk van)takarítsak mert nem gond ha a pici alszik megcsinálom.De!!!Ne várja el tőlem senki h parancsolgatás mellett még jó képet is vágjak hozzá.És az én párom sem kér...Nálunk ilyen 1 kérés:Adjál mán 1 zoknit,Csináljál mán 1 kaját,Keresd már meg a telefon töltőmet...stb.És ha meg kérem h legalább tegye oda azt az 1 szót h lécci vagy valami akkor én nem az anyja vagyok h kioktassam.Hát én nekem meg nincs kedvem jó képet vágni ehhez.Már volt több vitánk ebből.Most 1 ideje kedves velem mert megfenyegettem h elhagyom a gyerekkel együtt.Most már szépen megkér ha kell neki valami és nem várja el hogy mindig ugráljak neki.Pedig volt olyan h holt fáradtan estem bele az ágyba és ezért meg azért felállított h csináljam meg.Ja és annak a kedves válaszolónak aki szerint nem volt munkahelyünk vagy kényelmes volt szeretném üzenni h mielőtt eljöttem a melóhelyemről 3 szakban 8 órában pakoltam a 10-15 kg-os turbókat kipufogócsonkokat és napi 1000x-1500x meg emeltem.És mégis nehezebb számomra a háztartás és a gyerek mint az volt.Mert ott letettem a műszakot pihentem ez pedig 24 órás meló!!!
2010. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Azért nem dolgozom, mert mikor összeköltöztünk, úgy állapodtunk meg, hogy ő dolgozik, én pedig a háztartást vezetem, nem szükséges mindkettőnknek dolgoznia. De szerintem sem abból áll ez a "munka", hogy így beszéljen velem... Ma is mi történt... Úgy keltett, hogy ordítozik velem, hogy nem talál valamit. Előtte mondta nekem, hogy oda teszem, ahova akarom, nem érdekli. Most meg felordít... Visszaordítottam, hogy miért ordít, mikor azt mondta, hogy oda pakolom, ahova akarom, miért ordítozik velem reggel... Csak annyit mondott, hogy megszokom. Utána neki állt feljebb, mikor elment, csak bevágta az ajtót, és annyit se mondott, hogy páá... Ezt nem fogom hagyni... Legközelebb behív, hogy töröljem már ki a fenekét?? A háztartás vezetése a főzés, mosás, takarítás, boltba menetel, stb... De nem az ő kiszolgálása... Persze olvastam a hozzászólásokat, hogy jajj, néha neki is lehet rossz napja... De itt minden nap ilyen... Már hozzá sem merek szólni, mert ordít! Nem tudom, mi van vele... :-( Keresek munkát, ha utána is így viselkedik, akkor ez így nem fog működni.
2010. júl. 14. 08:40
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

Ja,ha így állapodtatok meg...azért mert eltart,igenis kijár neki,hogyha hazamegy ki legyen szolgálva.

Azért egy kétszemélyes háztartást vezetni nem olyan fárasztó,hogy este ne bírd elé rakni a vacsorát...

(bár szerintem csak szimplán elege van belőled,azáért viselkedik így)

2010. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!