Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hatni egy 18...

Hogyan lehetne hatni egy 18 éves emberre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a bátyám 18 . Szakmunkásba iratkozott, de sosem járt be. Volt, hogy anyum fogta a kezét (17 évesen!) és bekísérte az iskolába, de kiszökött.

Eldöntötte, hogy iskolába nem fog járni (és ugye most már nem tanköteles), majd elmegy katonának. Hülyeség. Mindenki próbált beszélni vele de nemsok sikerrel. Még a verés se segített.


Anyám azt mondta, ha nem megy el dolgozni akkor akár el is költözhet, mert ő nem fogja eltartani, vagy tanul, vagy dolgozik, de olyan nincs, hogy otthon lebzsel, gépezik, alszik.


Ráadásul az igénytelenség megtestesítője. Nem fürdik, nem mos hajat. Kezet akkor mos, ha mondjuk neki (pl. wc után), hogy "kezet moshatnál!" A fürdéssel ugyan ez. Nem szokott nagyon sehova menni, itthon ül. A munka büdös neki, mert maximum közmunkásnak vennék fel (se végzettség, se semmi), és hát nem egy nagydarab srác.

Néha agresszív, ha valami nem úgy van hogy ő akarja.


Mit lehetne vele kezdeni ?


2010. júl. 13. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne fogadjátok be. Megmondjátok, hogy most elmegy katonának, mert ezért nem járt iskolába, de nem fogjátok visszafogadni ha otthagyja.
2010. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A katonaságot NEM LEHET csak úgy otthagyni, mert akkor börtönbe kerül!!
2010. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
az a helyzet hogy bele sem fog kezdeni..
2010. júl. 13. 22:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Amint látom, te elöre megmagyarázod, (és tulajdonképpen elvárod), hogy minden maradjon változatlanul.

Ha tényleg akartok valamit TENNI a bátyádért, akkor küldje el anyukád, és akármennyire is sajnáltatja magát, ne engedje vissza. HA valaki nem akar semmit dolgozni, akkor ne akarjon enni sem, sem eltartatni magát másokkal.


MOST még van esély arra, hoyg észretér, ha következetesek lestek, 10 év múlva már semmi.

2010. júl. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is elváltak, az öcsém és én se kallódtunk úgy el,ahogy a testvéred. Egy válás befolyásolja a gyerekeket, ez tény, de nem lehet azzal burkolózni, hogy elváltak. Az én édesanyám a válás után is tartotta magát ahhoz, amit eddig csinált. /Munkájában is teljesített és itthon is a nevelésben./ Nem vagyunk húde gazdagok, de mégis meg tudta teremteni azokat a feltételeket, amik azelőtt voltak.

A tesódat szerintem is dobja ki, aztán esetleg ha változik, akkor lehet tárgyalni...

2010. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Amint látom, te elöre megmagyarázod, (és tulajdonképpen elvárod), hogy minden maradjon változatlanul. "


Ez nem így van. De én lakom vele egy fedél alatt, én látom mennyire léhűtő, semmirekellő. Sajnos ez van. És úgy gondolom, hogy ez a lakásból kirakós dolog sem tudom, hogy mennyire lenne hatásos, mert akkor meg lehet belekeveredne valami hülyeségbe.

2010. júl. 14. 11:06
 17/17 anonim ***** válasza:
Éppen erröl van szó, ideje lenne, hogy felelöséget vállajon a saját cselekedeteiért, elvégre már nagykorú, elvileg felnött. Amig rászóltok, hoyg WC után moss kezet, addig nem tekintitek felnöttnek, hanem kisgyereknek. NEKTEK is rá kellene jönni, hogy ha mindent elnéztek neki, akko sose lesz belöle semmi, ha egyedül kell boldogulnia, akkor kénytelen lesz rájönni, hogy az élet munkából áll és nem abból, hogy anyuka mindent megtesz neki, miközben ö CSAK szórakozik.
2010. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!