Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hatni egy 18...

Hogyan lehetne hatni egy 18 éves emberre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a bátyám 18 . Szakmunkásba iratkozott, de sosem járt be. Volt, hogy anyum fogta a kezét (17 évesen!) és bekísérte az iskolába, de kiszökött.

Eldöntötte, hogy iskolába nem fog járni (és ugye most már nem tanköteles), majd elmegy katonának. Hülyeség. Mindenki próbált beszélni vele de nemsok sikerrel. Még a verés se segített.


Anyám azt mondta, ha nem megy el dolgozni akkor akár el is költözhet, mert ő nem fogja eltartani, vagy tanul, vagy dolgozik, de olyan nincs, hogy otthon lebzsel, gépezik, alszik.


Ráadásul az igénytelenség megtestesítője. Nem fürdik, nem mos hajat. Kezet akkor mos, ha mondjuk neki (pl. wc után), hogy "kezet moshatnál!" A fürdéssel ugyan ez. Nem szokott nagyon sehova menni, itthon ül. A munka büdös neki, mert maximum közmunkásnak vennék fel (se végzettség, se semmi), és hát nem egy nagydarab srác.

Néha agresszív, ha valami nem úgy van hogy ő akarja.


Mit lehetne vele kezdeni ?


2010. júl. 13. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Dobjátok ki otthonról...

A nevelését anyukád egészen kiskorában rontotta el, most már csak saját elhatározásból tudna változtatni.

2010. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én kidobnám otthonról.2 hét múlva visszafogadnám és ha ezek után sem változik akkor véglegesen kidobnám.
2010. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen az lehet, hogy el lett rontva ez az egész. De ez annak tudható be, hogy a szüleim elváltak 10en éve, és anyumnak nem volt könnyű egyedül megteremteni amink most van (de ebbe ne menjünk bele)
2010. júl. 13. 20:34
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, csak ha kidobnánk, akkor én félnék tőle. Meg talán anyum is.
2010. júl. 13. 20:35
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát tényleg az lenne a legjobb ha elmenne katonának,mert akkor még megis edződne egy kicsit,jobban adna magára,stb..De ilyen korban már nem lehet megnevelni,már nem kiskorú.

Hidd el,nem rossz szándékból mondom,de komoylan így van. esetleg anyuddal és apuddal beszéljétek meg ezt mikor a tesód nem hallja,mennyen el katonának,akkor majd megtanul értékelni pár dolgot.

Amúgy az unokatesóm ismerősével is ez volt:A tesója igénytelen volt,őis katona akart lenni,elment,és mikor visszajött,akkor rendszerető lett,stb..

2010. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20:36-os vagyok:Bocsi,nem láttam hogy a szüleid elváltak. Akkor csak anyuddal beszéld meg:)
2010. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Örülnénk neki, ha elmenne, csak sajnos ennek az esélye egyenlő a nullával. Nem bírná. Higgyétek el. Semmi akaraterő, semmi kitartás.
2010. júl. 13. 20:39
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg elmenne katonának, akkor ott már nincs olyan, hogy "Nem bírná. Higgyétek el. Semmi akaraterő, semmi kitartás." - megtanulna kitartó lenni és megnevelödne.
2010. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy ott hagyna cakkot-pakkot, és hazajönne.
2010. júl. 13. 20:54
 10/17 anonim ***** válasza:
Próbálja meg. Ha nem sikerül, abból is tanulhat.
2010. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!