Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne hatni egy nagyon...

Hogy lehetne hatni egy nagyon lusta emberre?

Figyelt kérdés

Párom rettenetesen lusta. (Van egy 2 éves gyerekünk, aki imád szétpakolni ezzel nincs is semmi gond.) Egyszerűen semmire nem lehet rávenni. Jó ha naponta 10 percet foglalkozik a 2 éves gyerekünkel is. Oké, napi 8 órát dolgozik, hétköznap nem is szoktam 'zaklatni', hogy legalább fürdesse meg a gyereket, mert ennyit nem lehet tőle kérni. Legalább hétvégén segithetne, de akkor sem hajlandó, kimászik az ágyból délben, vagy 13 órakkor, hogy kész-e már az ebéd...:( A porszivóval és a mosogatószivaccsal még köszönő viszonyban sincs, pedig szerintem ez nem megalázó házimunka még egy férfinak sem. Na jó hazudok, talán egy évben 2x elmosogat. Képes hazajönni munkából leülni a tv elé és ruhástól elaludni a szőnyegen...Az, hogy esetleg felfúrjon egy polcot, vagy bármi hasonló dolgot csináljon az egyszerűen kizárt! Állandóan csak a haverok, csavargás meg a mama...

Kicsit irigykedve hallgatom azokat a barátnőimet, akiknek mondjuk már két gyerekük is van és mondjuk az asszony, néha hétvégente akár bulizhat is, ülhet a kádban akár egy órát is és cseverészhet telefonon, miközben a férj a gyerekekkel járszik, etetni őket...stb. Jesszus, nekem meg tusolni is 5 perc alatt kell, mert ha nem összedől a világ.

Mit lehetne tenni? Már próbáltam erről vele beszélni többször is. Mondjuk megbeszéltük pénteken, hogy hogy legyen a hétvége, délelőtt főzés, takaritás, gyerek és délután ha elalszik a pici, meg tudunk nézni egy filmet v bármi. Erre mi van? Délután kelés...stb. Annyira elegem van. És ez csak egy töredéke a történetnek.

Ha valaki hasonló helyzetben volt, hogy lehet ezt megoldani?

Köszi a segitséget.


2011. jan. 28. 15:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jah, még mielőtt bárki is a fejemhez vágná, hogy elvárom, hogy helyettem takaritson? NEM. Csak annyit kérek, hogy mig Én takaritok és elmegyek fürdeni, hajatmosni...stb. legalább addig vigyázzon a gyerekre...
2011. jan. 28. 15:06
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, az én férjem is ilyen. Éppen a múlt hónapban telt be a pohár, és mondtam neki, hogy nyugodtan elmehet, ha nem képes felnőttként viselkedni és a családjával törődni. Elmondtam neki, hogy mit hiányolok, hogy mit várok el tőle. Ő napi 12-13 órát dolgozik és nekünk is egy majdnem két éves gyermekünk van. Elmondtam, hogy nem az van, mint amikor otthon anyukája kinyalta a s...t, hanem felelős férj, és családapa akinek nem a punnyadás, a haverozás kell legyen a fő gondja. Hát úgy tűnik elért az agyáig, de azért még nem vennék rá mérget! Szóval valami ultimátumot muszály adnod neki, mert soha nem fogja felfogni és megérezni, hogy mi is a problémád. Sok sikert!
2011. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ja, és még amit én tettem: nem mostam ki a holmiját, nem kapott kaját, nem volt otthon takarítva, elmentem a gyerekkel játszótérre vagy bárhová amíg ő otthon punnyadt, nem vasaltam az ingeit amiben hétvégente szórakozni ment, hétvégén reggel odavittem a gyereket az ágyba hogy keltse, szó nélkül a gyereket ráhagyva elmentem otthonról, stb...- és nem tetszett neki!!!
2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15:11 - mintha rendőrségen dolgoznál :)
2011. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
:) Csak szeretnék!!!
2011. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is lusta vagyok - de csak addig, amíg van aki megcsinálja helyettem a tennivalókat.

Egyszerűen nem kell megcsinálni helyette, vagy kedvesen, de határozottan mondani, hogy most legyen szíves felporszívózni - és a kezébe nyomni a porszívót.

Ha látja, hogy te úgyis megcsinálod helyette, maximum "elégedetlenkedsz", akkor levonja a következtetést, hogy úgyse kell megcsinálni, nincs következménye.

2011. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ahjaj:S

Nem lett volna szabad hagynod, hogy kihasználjon:S

Nem vagy a cselédje. Van neked munkád? Ha nincs akkor az ő szemszögéből jogosnak tűnhet az, hogy kiszolgáld őt, hisz ő dolgozik te meg csak a popsidat pihenteted otthon. Persze ez egyáltalán nincs így, a gyermeknevelés és a háztartás vezetése is kemény és megerőltető munka, ráadásul neked nem jár le a műszakod 4kor. Ezt viszont ő nem látja. Ha szeretnél tőle némi tiszteletet és segítséget, menj el valahogy dolgozni. De ha nem változnak meg utána sem a dolgok, akkor vagy otthagyod vagy életed végéig egy cseléd leszel, akinek még szexuális szolgáltatásokat is nyújtania kell.

2011. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

15:28

Nagyon igazad lehet!

2011. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kisnita ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet... Mondjuk most javuló tendenciát mutat, de nem akarom elkiabálni. Eddig úgy volt, hogy reggel fél 8kor elment és este 5-6 körül hazaért, kitettem neki a vacsit, általában evett vele a gyerek is utána a párom elvonult szépen a szobájába és másnap estig nem láttuk. Ha nagy ritkán szólni mertem neki, hogy ugyan jöjjön már és segítsen megfürdetni a gyereket vagy kivinni a vizet -amikor még a szobában fürdettem- ő volt megsértődve, hogy egész nap dolgozik és ne b@szogassam. Lerázott ilyen szövegekkel, hogy megy a póker versenye meg stb. (ééééés? sz@rok rá!) A hétvége az kb úgy nézett ki, hogy ha szombaton nem dolgozott akkor kitört a háború ha 9-10 körül fel mertem ébreszteni. Reggelit csináltatott magának, evett, elvonult cigizni, gépezni. Nagyon néha elmosogatott vagy kiporszívózta a szobáját, de nem tud rendesen szóval mindig utána kell dolgozni... A gyerekkel max egy fél órát volt hétvégén is ami abból állt, hogy ő a gépet nyomta a gyerek meg kipakolt az összes szekrényből meg fiókból unalmában és nekem kellett összepakolni.

Kicsit untan már ezért bevágtam a durcit, felvettetem neki karácsony előtt, hogy ha nem változtat magán tavaszig akkor pakolok és megyek a gyerekkel. Hatásos volt mert megemberelte magát. Most ha hazajön hétköznap este 7-8-ig a gyerekkel van, igaz most ne nagyon foglalkozik vele csak egy szobában vannak, de legalább nekem van egy kis időm magamra meg az elmaradt házimunkára. Ha kérem akkor az esetek nagy %-ban segít, kitereget vagy porszívózik (de mondom elég furán, szóval inkább megcsinálom én csak legyen a gyerekkel)Hétvégén is kb ez van + többet van a gyerekkel ha nekem el kell mennem pl kutyát oltatni vagy kutyás rendezvény van a városban vagy ilyesmi akkor 2-3 órát rá szoktam hagyni a gyereket és ez nekem is kikapcsolódás. Ami még mindig zavar benne az az, hogy szana-szét hagyja a cókmókjait, a zokniját ha leveszi bent hagyja a fürdőben a radiátoron és árad a szag minden hová :S Meg egyszerre több réteg felsőt vesz le és úgy dobja le a polcra vagy a földre, természetesen mindegyik zsebe tele van szeméttel. A gépes asztala tele van szeméttel, poharakkal, tányérokkal, poros, kiönti a teát vagy kávét és abba beleragad a kosz meg ilyenek. :S A másik, hogy szeretném elérni, hogy ha a gyerekkel van akkor tényleg foglalkozzon is vele ne abból álljon, hogy tv-zik vagy gépezik a gyerek meg el van magának. Építőzzenek vagy mondókázzanak, valami mert ez egy dolog, hogy el van a gyerek, de szétpakolja a szobát Apuci meg b@szik rá. :S Úgyhogy lenne még min változtatni, de már haladunk azért. :) Ezektől eltekintve nagyon szeretem a párom a hibáival együtt szeretem, de azért jó lenne ha a kedvemért megerőltetné magát és aktívabb lenne.

Szerintem ezen csak úgy tudsz változtatni ha egy nyugisabb napon szépen leültök és megbeszélitek a pároddal, kompromisszumot köttök, akár le is írhatjátok egy papírra, hogy mi nem tetszik neked és min kéne változtatni vagy írhattok tervet is. Pl: D.U. 4-től 6-ig Apa van a gyerekkel. Vagy munkából hazafelé jövet bevásárolhatna helyetted és ezzel is levenne egy gondot a válladról, stb.

Drukkolok, hogy javuljon a helyzet nálatok is. :) Minden jót szia!

2011. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most ennek nem fogsz örülni, de szerintem nemigazán tudod megváltoztatni a hozzáállását, mert ha tüntetőleg nem főzöl, mosol, takarítasz rá, szerintem csak mérges lesz(a leírtak alapján éretlennek tűnik,anyuci kedvencének)Szerintem a legnagyobb gond nem is az, hogy lusta, rendetlen, hanem az , hogy nem foglalkozik a gyerekkel, nincs felelősségérzete.Az is sok segítség lenne, ha foglalkozna a lányotokkal és te addig rendet raksz, a babót elaltatja,és utána tudnátok kettesben lenni.Mindenesetre ülj le vele, komolyan megbeszélni a dolgot, mert te egyre mérgesebb leszel, ő pedig egyre jobban hozzá szokik a kényelemhez.
2011. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!