Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne hatni egy nagyon...

Hogy lehetne hatni egy nagyon lusta emberre?

Figyelt kérdés

Párom rettenetesen lusta. (Van egy 2 éves gyerekünk, aki imád szétpakolni ezzel nincs is semmi gond.) Egyszerűen semmire nem lehet rávenni. Jó ha naponta 10 percet foglalkozik a 2 éves gyerekünkel is. Oké, napi 8 órát dolgozik, hétköznap nem is szoktam 'zaklatni', hogy legalább fürdesse meg a gyereket, mert ennyit nem lehet tőle kérni. Legalább hétvégén segithetne, de akkor sem hajlandó, kimászik az ágyból délben, vagy 13 órakkor, hogy kész-e már az ebéd...:( A porszivóval és a mosogatószivaccsal még köszönő viszonyban sincs, pedig szerintem ez nem megalázó házimunka még egy férfinak sem. Na jó hazudok, talán egy évben 2x elmosogat. Képes hazajönni munkából leülni a tv elé és ruhástól elaludni a szőnyegen...Az, hogy esetleg felfúrjon egy polcot, vagy bármi hasonló dolgot csináljon az egyszerűen kizárt! Állandóan csak a haverok, csavargás meg a mama...

Kicsit irigykedve hallgatom azokat a barátnőimet, akiknek mondjuk már két gyerekük is van és mondjuk az asszony, néha hétvégente akár bulizhat is, ülhet a kádban akár egy órát is és cseverészhet telefonon, miközben a férj a gyerekekkel járszik, etetni őket...stb. Jesszus, nekem meg tusolni is 5 perc alatt kell, mert ha nem összedől a világ.

Mit lehetne tenni? Már próbáltam erről vele beszélni többször is. Mondjuk megbeszéltük pénteken, hogy hogy legyen a hétvége, délelőtt főzés, takaritás, gyerek és délután ha elalszik a pici, meg tudunk nézni egy filmet v bármi. Erre mi van? Délután kelés...stb. Annyira elegem van. És ez csak egy töredéke a történetnek.

Ha valaki hasonló helyzetben volt, hogy lehet ezt megoldani?

Köszi a segitséget.


2011. jan. 28. 15:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
az ilyen férfiaknak (gyerekek) a szülői házban sose volt semmire gondjuk egy cérna szálat nem tettek odébb sose...
2011. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Míg én gyesen voltam, nálunk sem volt ez másképp. Ez nem is zavart, hiszen otthon voltam, bőven meg tudtam csinálni mindent. Akkor lett nehezebb, mikor nekem is el kellett menni dolgozni. Attól fogva csak azt csináltam meg, amire jutott időm. Azt hiszem a gyerekek itták meg inkább ennek a levét, mert bizony a velük való foglalkozást hagytam sokszor utoljára. Sajnos az apjuk az ő nevelésükből sem vette ki nagyon a részét.

Azt hiszem csak úgy tudnád rávenni hogy segítsen, ha el-el hagynál néhány háztartási munkát, ami őt is zavarná, kicsit kényelmetlenebbé tenné az életét, pl nem lenne időd a ruháját rendbe tenni, vasalni, kaját csomagolni - de ezt te jobban tudod, mi lehetne ez. Talán akkor észbe kap, hogy egyedül neked nem megy minden. A lényeg, hogy a gyerekkel való foglalkozást részesítsd mindig előnyben, mert ha az ő neveléséből kihagyod az éppen aktuális fontos dolgokat, azt visszacsinálni már nem tudod.

2011. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Igor26 ***** válasza:
74%
Volt, hogy nekem sokáig nem volt barátnőm, miközben a nők meg ILYENEKKEL élnek együtt...a többes számot azért, mert a válaszok között is volt ILYEN. Ha ezt ti párkapcsolatnak nevezitek, vagy házasságnak, akkor nagyon el vagytok tévedve. Vagy meg vagytok tévesztve? Nem hogy a szerelem, de a szeretet hol van?! Ha ezt hívják családnak, nekem sose legyen ilyen! A kérdésre válaszolva...biztos vagy benne, hogy a lustaság a probléma? Szerintem nem.
2011. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval! Ha a gyerekkel nem foglalkozik, minden a te nyakadba szakad, akkor ti mikor vagytok együtt? Nincsenek közös programok, ha kettesben nem is nagyon tudjátok megoldani, legalább hármasban? Még javában örülnie kellene a gyereknek, hiszen még csak 2 éves, mi lesz később? Szerintem minél előbb kompromisszumok elé kellene állítanod a férjed, különben teljesen ki fogsz merülni és mellette még el is távolodtok egymástól. Sok ember örülne, ha csak napi 8 órát kellene dolgoznia, elhiszem, hogy elfárad, de hogy ennyire használhatatlanná váljon valaki, több mint furcsa. Egyébként a szüleitek nem tudnak néha egy kicsit besegíteni?
2011. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok.

Már Én is gondolkodtam a napokban hasonló módszereken, mint a nem főzök és takaritok, ez csak azért nem tartom megoldásnak, mert rühellem a rendetlenséget a gyerek miatt meg muszály főzni. Amúgy mindannyian irtatok igazságot és köszönöm a jótanácsokat.

Kedves utolsó válaszoló!

Lehet, hogy igazad van és nem feltétlenül ez a probléma kettőnk között, inkább a kettesben töltött idő hiánya okozhatja a bennem felgyülemlett feszültséget, ettől depressziós vagyok és mindenen kiakadok. Ez IS lehet a probléma.

Köszönöm mindenkinek!

2011. jan. 28. 17:46
 16/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó gondolat a 16:24-es hozzászólónak ment.

Hát az a helyzet, hogy a párom szülei külföldön élnek, tehát csak ritkán találkozunk. Az Én anyukám, bár nem lakik messze tőlünk, alkoholista és megmondom őszintén nem szivesen bizom rá még akkor sem, ha boltba kell mennem és cipekedek.

Köszönöm.

2011. jan. 28. 17:52
 17/19 Igor26 ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy te vagy a hibás. Az nyilvánvaló, hogy hiányzik valami a kapcsolatodból, de most ne a következményt nézd, mert az csak a tünet. Az ok jelenleg sokkal érdekesebb. Teljesen természetes, hogy ilyen hiányállapotban depressziós és feszült vagy, meg mindenen kiakadsz. Nem te vagy érzékeny, hanem valami gond van. Annak pedig van oka. Én azt az időt, amit a párommal töltök el, azt mindig igyekszem tartalmasan tölteni. Plusz nálunk van olyan, hogy "párommal töltött idő", amikor csak egymásra figyelünk. Teljesen mindegy mit csinálunk, mozi, közös lustálkodás, séta, néha berúgunk, főzünk, nekiállunk valami értelmetlen dolognak, de az az idő csak a miénk. Emellett nem vagyok egy papucs, "barátnők kedvence", mer' ha nem tetszik valami, indul a balhé! Húzom a haját és a ház körül kergetem...:D Kell a játék a kapcsolatba, anélkül nem megy! Szóval, nevetni fontos! Ha végigrobotoljátok az életet és felnő a gyerek, egymásra néztek majd és fogalmatok se lesz, hogy a másik hogy került oda. Ezt most kell rendeznetek. Most kell egymásra találnotok, mert a megszokás csuda dolgokat tud alkotni. Ne hagyjátok, hogy így legyen!

Ja igen, még valami. Olyan is kell, hogy "párotok nélkül töltött idő". Én sörözök a haverokkal, meg néha focizunk. Barátokat nem elhanyagolni! Olyan nincs, hogy sok a munka és nem érek rá, vagyis van, de az óra attól még ketyeg...

2011. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normális párkapcsolatban nem szabad senkit kiszolgálni. Ha maga is össze tud türögetni két ruhát, akkor természetesen ő tűri össze. Ha csak ő evett, ő mosogatja el a saját tányérját stb. A saját dolgainkat mi magunk csináljuk meg (kivétel ha beteg az ember vagy tényleg olyan napja volt, hogy mozdulni is alig bír). A közöseket, főzés, mosás, polcjavítás, kilincsjavítás, takarítás, ezeket vagy közösen vagy szépen megosztozva.
2011. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Lehet, hogy egyesek szerint ez ideál világ, de a nem ilyen lesz a házasságom, akkor nem akarok olyan családot, ahol férfi is jelen van:S
2011. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!