Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy megy ez a névváltási...

Hogy megy ez a névváltási procedúra?

Figyelt kérdés

Szeretném leadni apám nevét. Nyomós okom van rá. Gyerekkoromban gyakran mikor részeg volt vert. Most pedig már egy éve nem láttam(nem is akarom többé).

anyám nevét akarom felvenni(bár azt sem anyám miatt,hanem mamám és nagyapóm miatt.Én mindig is az ő gyerekük leszek,akármi lesz,hisz gyakorlatilag lélekben ők neveltek :)

Ezt egyben akarom majd elintézni az asszonynevemmel kb másfél év múlva.

Hogy működik? Mik a feltételei? Mi az anyagi vonzata(ha egyben van az asszonynévvel?) a születési névenk hol marad nyoma?


Mamámék egyébként örülnek neki :)


2010. júl. 13. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok hogy bizti oda lessz irva hogy mi volt az előző neved.
2010. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a keresztnevemet változtattam meg és sehol nem szerepel az eredeti, régi keresztnevem, mert új anyakönyvi kivonatot kaptam, tehát, mintha mindig is így hívtak volna. Az állami nyilvántartásban persze biztos, hogy ennek van vhol nyoma, de azt mi nem látjuk és nem is akarjuk.
2010. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy százötven ilyen kérdés volt már, szerintem érdemes lenne visszakeresned.
2010. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19:12 vagyok megint. Ez kb. 5 éve volt és akkor ha jól emlékszem 10e Ft volt. Meg persze minden okmányomat ki kellett cserélni. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy rémlik, hogy anyakönyvi hivatalban kellett intézni, legalábbis az anyakönyvi kivonatot. Ja, az kell hozzá mindenképp, az eredeti.
2010. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hívd fel a területi anyakönyvvezetőt (polgármesteri hivatalban megtalálod), ő mindent el fog mondani.
2010. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sehol nem fog szerepelni a régi neved, nyugi!

És egyébként jó csinálod, hogy egy időre teszed a két dolgot. Miért fizetnél 2X

Kapsz egy teljesen új anyakönyvi kivonatot, és egy levelet a Magyar Köztársaságtól, hogy bla bla bla bla tisztelt Újvezetékneved Keresztneved.

Ennyi!

2010. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!