Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy névváltoztatás kb. hány...

Egy névváltoztatás kb. hány hónapos procedura? ( nem esküvői hanem csak ugy spontán)

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

1 hét?

Nekem a névváltoztatás amit szerettem volna, vezetéknék váltás két perc volt. Helyben és gyorsan megcsinálták.

2009. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az a fajta névváltozás amikor valaki válás után visszaveszi a születési nevét pl. az tényleg pár perc alatt meg van. Ha Nagy helyett Kiss akarsz lenni, vagy Zsuzsa helyett Kati ahhoz a fenti link szerint miniszteri engedély kell, aminek biztos van valamennyi átfutási ideje.

2009. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kiskorú vagyok és születési vezetéknevet szeretnék változtatni holnap megyünk a hivatalba szerintetek kb. mennyi idő amig a minisztérium küldi az uj anyakönyvit?
2009. jún. 14. 21:20
 4/8 anonim válasza:
Azt tudod, ugy, ha kiskorú vagy, akkor mindkét szülő beleegyezése szükségeltetik?
2009. jún. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
(ugy=ugye) És ha meg van a beleegyezés, akkor a Minisztériumnak 30 napja van, hogy reagáljon a kérelmedre. Muszáj változtatnod?
2009. jún. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2009. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában 1, maximum 2 hónap.
2009. okt. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En ugyan nagykoru vagyok, de nekem addig tartott a nevvaltoztatas, amig kiallitottak egy uj anyakonyvit, azaz par percig. Keresztnevet valtoztattam. Semmilyen miniszteri engedely nem volt benne. A pontos szuletesi helyem anyakonyvi hivatalaban csinaltattak, azaz Pesten az adott keruletben.
2009. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!