Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukám alkoholoista, és ma betelt a pohár, és elbeszélgettem vele, hogy ez így nem jó, segítek neki stb. Jó, nem is ez a lényeg. Bement inni a konyhába (alkoholot) es fogtam, kiöntöttem ag egészet, és nem tudom, hogy, de közölte, hogy apám adja neki a piát, ő látja el piával, eddig azt hittem, hogy apám segíteni akar neki, de úgy látszik rohadtul nem így van. Utána mondtam neki, hogy kiskoromban apa megfojtogatott, és kérdeztem, hogy veled is ezt csinálja-e (előtte kérdeztem, hogy még csinál-e apa vele valamit, de azt mondta, hogy nem mondhatja el.) és az volt a válasza, hogy áttétesen, de igen, ezt csinálja vele az apám, "hozzá járul, hogy rossz úton haladjak" ezt mondta.

Nos. Anya tele van kék-lila foltokkal, de azt mondja, hogy csak azért, mert verhigítót szed (szívinfarktusa volt 2×), ami amúgy elképzelhető, tehát nem 100%-osan állítom, hogy apám veri, csak felmerűlt bennem ez is. Ma is pl véres volt a ruhája, és egy vágas volt a karján.

Beszélni szeretnék apammal, de félek, hogy anya szívná meg. Ha engem megüt, nem igazán zavar, de azt nem akarom, hogy anyát bántsa.

Keresztanyumnák elakarom, majd mondani, de ritkán vagyunk négy szem közt, de megoldom majd, ez a legkisebb probléma.

Foggalmam sincs mit csináljak, tudom, hogy apám tud erőszakos lenni, de nem hittem volna ezt róla, alapjáraton nagyon kedves, jó ember. Nem mellesleg nagy neve van, sokan ismerik. (Nem közszereplő, semmi ilyen, professzor).

Szerintetek mit csináljak?


2019. aug. 23. 22:54
 1/2 A kérdező kommentje:
Upsz, bocsánat, hogy néhol elírtam
2019. aug. 23. 22:56
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Az alkoholizmus családi betegség. elmennék a háziorvoshoz is, addiktológushoz is, családsegítőbe is, 12 lépéses csoportba is, mert ők értenek hozzá, hogy mit tudnál tenni. Amit laikusként gondolnánk jónak, az a legártalmasabb.
2019. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!