Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az ellen hogy ne...

Mit tegyek az ellen hogy ne legyek másokra irigy?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, és sajnos se egy jó munkám, se kapcsolatom nincs. Már elég öregnek érzem magam, és szerintem az emberek le is néznek, mert nincs senkim. Én világ életemben csak egyedül voltam. Hiába volt legutóbb is az is csak 3 hónapig tartott. Más már ennyi évesen előrébb tart az életben, férje, gyereke van, nekem meg senkim nincs. Ezért irigykedek rájuk. Mert nyilván akit elvesznek azt szeretik is. Engem meg már a kapcsolat elején hitegettek hogy olyan csodálatos köztünk minden, hogy ebből később házasság lesz, tehát nem én beszéltem ezeket a dolgokat, aztán mégis dobtak. Ha másokhoz hasonlítom magam, én mindig alulmaradok.
2019. aug. 20. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az, ne másokhoz hasonlítgasd magad, mert akkor sose leszel boldog, mivel minden ember különböző, egyedi, ezért a saját család is mindenkinél máskor alakul ki.
2019. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nekem sose lesz saját családom, mert senkinek se vagyok elég jó. Meg se kellett volna születnem sem, akkor jó lennék.
2019. aug. 20. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

" akkor jó lennék." - Sokan vagyunk így a világon, jelenleg ~7 és fél milliárdan. De megszülettünk, gyarló embereknek és sok szenvedésnek kitéve. Senki sem "tökéletes" semmi sem "jó" - csak kívülről, felszínesen látszik annak, és mindenkivel történhet egyik napról a másikra tragédia is. Ezért nehéz embernek lenni.

Ezt az illuzórikus "másnak jó, jobb" el kell engedni, a hasonlítgatás káros.

2019. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy irigykedsz másokra, hogy bárcsak neked is olyan jó lenne, mint nekik, az teljesen természetes reakció és semmi baj nincs vele, sőt, motiváló is tud lenni, hogy tegyél érte, hogy neked is tényleg olyan jó legyen.

De ha úgy irigykedsz, hogy bárcsak nekik is olyan sz@r lenne, mint neked, az nem egészséges és nem normális.

2019. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked elsosorban az onbizalmadat kellene helyreallitani. Nem artana valami drasztikusabb valtozas az eletedben. Pl. koltozes, kulfoldi munka, ilyesmi. Nem biztos, hogy mashol is szerencsetlennek es maganyosnak erezned magad.

Van egy par ismerosom, akik kimentek kulfoldre es szinte egybol talaltak part maguknak.

2019. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!