Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon egy babának kell "beille...

Vajon egy babának kell "beilleszkednie" a családba, vagy a családnak kell őhozzá alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mivel a baba mondjuk 2-3 óránta eszik ezért ennyi időn belül haza kell érni hozz bármit is csinálsz mert enni kell. Ha cumis akkor könyebb a dolog.
2010. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

El kell látni, mivel ő még nem tudja magát, és ezzel már alkalmazkodtál is az igényeihez.


Ő is alkalmazkodik hozzád, mivel a család meglátogatja, addig ébren kell lennie vagy elmentek a tengerpartra, és ha akar, ha nem veletek tart.


Ha van kutyád megtanulja milyen a közelsége egy állatnak, és alkalmazkodik hozzá.


Szerintem belenő a házaspár napi rutinjába és hasonul.

2010. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
is-is.először mindenképpen a család alkalmazkodik,de ahogy nő a baba,egyértelmű is lesz,hogy beleszokik a család ritmusába.ezért van az,hogy a focirajongó apa fia is szeretni de legalábbis ismerni fogja a focit
2010. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Igen, probaltam pletyizni. A fiam most 17 honapos. Az elso 3-4 honapban siman ment. Ha ehes vagy szomjas volt megszoptattam, ha kellett, kicsereltem a pelust. Ha nem aludt, jol elnezelodott, ha nyugos volt kivettem a babakocsibol.Mindezt pletykalas kozben. Nem azt mondom, hogy napi rutin volt, de hetente egyszer siman belefert. Azert, mert szulo lesz valaki, nem kell eltemetni magat, csak atszervezni az eletet ugy, hogy az a gyermeknek is jo legyen. Most mar nehezebb a pletykalas, mert nagyjabol azt csak futva tudom megtenni. :o)
2010. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem helyes, ha nem adják fel a szülők a teljes előző életüket, és nem egy 24 órás kiszolgálógéppé válnak a kis trónörökös körül. Igen is, a gyerek érdeke az is, hogy teljes értékű szülei legyenek, hogy tudjanak feltöltődni is.

Egy gyerek vállalásával fel kell készülni a változásokra, de nem kell mindenről lemondani. A pletyizés meg azért is jó, mert a gyerek hamar megtanulja, hogy egy közösségbe született és apán meg anyán (meg az esetleges testvéren, aki egy betolakodó vetélytárs a szülői szeretetért) kívül még mások is vannak a világon.

2010. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Egyértelműen a gyereknek kell a családhoz alkalmazkodni mert ez a természetes. A családban többen vannak és régebb óta mint a gyerek. A gyerek sosem hiheti azt hogy körülötte forog a világ, mert így lesz természetes a fejődése. Persze ma már ezt senki nem tartja be, mert az új divatos nevelés hogy áldozzuk fel magunkat és minden áron csak a gyereknek legyen jó, aztán jön a csodálkozás hogy jé mindjárt elájulok, beteg vagyok, kövér vagyok, férjem elhagyott, az egész világ szemét mert nem fogadják el hogy már csak a gyerek létezik... Sokkal jobban érzik magukat akik belátják hogy ez nem így működik. És most pontozzatok le hogy milyen kőszívű vagyok. :)
2010. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja és az alkalmazkodásban nem olyan piti dolgokra gondoltam mint hajvágás, hanem a család életére. Alapjaiban nem változzon meg a csalát élete, mentalitása a gyerek miatt mert az senkinek sem jó.
2010. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Babás újságokban sokszor olvasni erről. :)

AZ egyértelmű, hogy ha megszületik egy pici baba és ő még hihetetlenül kiszolgáltott az ember nem teheti meg, hogy csak úgy elszalad pl műkörmös, mert "jaj már 2 hete nem voltam!" Amíg nagyon pici figyelni kell a babára és ki kell elégíteni az igényeit, mondhatjuk úgy is, hogy a szülő alkalmazkodik, de szerintem ez nem jó kifejezés.

Azt viszont szokták íni, hogy a babának be kell illeszkednie. Ez nem azt jelenti, hogy babóca tudomásul veszi, hogy teszem azt 5 naposan már bébiszitter vigyáz rá, mert anyuci szőke és nem nőhet le a haja csak azért, mert gyereke lett. Ez alatt arra kell gondolni, hogy minden családnak van ritmusa, szokásai. Vannak,akiknél mindig nagy a jövés-menés, ezt a baba kell, hogy megszokja. Nyilván ha alszik a felnőttek nem zajonganak, de nem kell évekre lemondani a társaságról. Vagy ha a szülők állandóan mennek valahova, akkor nem az van, hogy onnantól, hogy gyerekük lesz egész nap otthon ülnek, hanem a babóca is megy velük és megszokja, hohy autóznak. Persze közben végig szem előtt tartják a gyerek szükségleteit.

Nem tudom érthető-e, amit írtam?

Röviden talán úgy foglalhatnám össze, hogy a gyerekeknek meg kell szokniuk, hogy a szüleiknek van egy életstílusuk, habitusuk, de természetesen közben a szülők is elfogadják, hogy a gyereküket el kell látni, érzelmi és fizikai szükségleteit ki kell elégíteni. A lényeg, hogy a szülő se érezze magát rabszolgának és a gyerek se érezze magát elhanyagoltnak. Mint mindenben itt is a középút helyes.

2010. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!