Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon egy babának kell "beille...

Vajon egy babának kell "beilleszkednie" a családba, vagy a családnak kell őhozzá alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen nektek kell eleinte alkalmazkodni hozzá..amúgy egyáltalán arra gondolsz, hogy megszülsz és a baba alkalmazkodjon vagy mi???Nem értem mire gondolsz..
2010. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen...pl. van egy kis családnak egy napi ritmusa. Akkor a babát kell abba "belehelyezni"? pl. anyuci megy 3 naponta kozmetikushoz, 2 hetente fodrászhoz, manikűröshöz, apuci 4 naponta jár mittudomén darts-ozni. És ezt nem "adják fel" a piciért. Vagy ez a helyes?
2010. júl. 13. 11:00
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

A gyerek az első, az önös érdekek várhatnak.

A fent említett dolgok úgysem tarthatók fenn, egy baba teljes embert kíván apától és anyától is. Ha pedig valaki erre nem képes, az ne vállaljon gyereket.

2010. júl. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
vagy ha nem nagyon extrém példát hozok, anyu szeret vásárolgatni, barátnőkkel pletyizni, apu meg barátokkal lógni néha. Akkor ez már keserves lemondás a részükről, hogy nem lehet?
2010. júl. 13. 11:04
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Persze, a gyerek majd hallgatja a rádiót a kocsiban, amíg anyunak kiszedik a szemöldökét és aztán ceruzával visszarajzolják... Aki nem képes változtatni az életén és feladni dolgokat, az ne vállaljon babát. Egy újszülött alkalmazkodjon? Egy kisbaba életét nem lehet a megszokott, kialakított napirendbe beleszuszakolni.
2010. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Pletyizni, vasarolgatni egy pici babaval is lehet. Viszont ahogy no, ugy lesz nehezkesebb a dolog. De szerintem termeszetes anyai oszton, hogy a pletykazas, a vasarolgatas varhat, es a gyermekem erdekeit helyezem elonybe.
2010. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

pletyizni pici babával?:)

Próbáltad már?;)

2010. júl. 13. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Ég óvja az ilyen babát a betegségtől! Ha hosszabb ideig kellene ápolni, ki látná el? Gyereket nevelni 24 órás szolgálat. Az jó, ha van segítség a rokonok részéről, de a szülőt aligha pótolhatja nehéz helyzetekben bárki...
2010. júl. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Első vagyok..minden meg fog változni, semmi nem lesz olyan mint azelőtt..eleinte nem,hogy fodrászhoz, kozmetikushoz nem jutottam el..de örültem ,hogy alhatok amikor a kicsi is aludt..elmaradtak a haverok, barátok..mindent meg kell szervezni, akár egy bevásárlást is időhöz kell kötni mert etetésre otthon kell lenni, állandó aggódás, hogy most miért sír..stb..nagy felelősség és sok lemondással jár..első pár hónap kb ennyi..aztán be lehet illeszteni már több mindent is pár hónap múlva a napirendbe...babával bevásárlás ..séták..közben új ismik szerzése:) én megfogtam és beraktam a babakocsiba és irány a fodrász..ekkor pár hónapos volt már..próbáltam magam kicsit összevakarni..de a fodrászt idegesítette, hogy sír a baba, nem fogadott jó szívvel, sebaj kerestem mást..Mindent meg lehet oldani..de amíg pici csak ti tudtok alkalmazkodni hozzá..és nem ő hozzátok..
2010. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Hosszabb távon is-is. Amíg nagyon pici,akkor a babához kell alkalmazkodni. Pár hónap után kikell alakítani a baba napirendjét. Ekkor lehet a szülőknek is visszahozni valamit a régi szokásaikból. Ha egészséges,és nincs elkényeztetve,akkor 2-3 hónaposan már rá lehet bízni apoára,vagy a mamára,amig az anyuka a kozmetikushoz megy.

De a gyerek előtt életet majd csak 14-15 év múlva folytathatják.

2010. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!