Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetek? :/

Mit tehetek? :/

Figyelt kérdés
Az apukámat lassan már utálom..Nyáron kezdte el a munkáját és hétfőtől szombatig fél 6tól délután 6-ig dolgozik.Ez nem lenne akkora problémám már kezdem megszokni,hogy egyedül vagyok..De lassan már minden nap el megy piálni, tegnap is azt mondta,hogy el megy a boltba nem sokára jön..és mivel szombat volt 18:00-ig volt nyitva az a bolt ahova jár és pontosan 17:45-kor indult el. A telefonját itthon hagyta és az eleve rossz.. A lényeg,hogy hajnali 3kor jött haza full bepiálva..Na és lassan ez már minden napos és olyan is van,hogy megver.. 2 emeletes házban lakunk(alattunk lakik a nagymamám) és mellettünk van egy kisebb ház az a miénk és ott albérlők laknak.Anyukám az egyik testvéremmel lakik egy nagyon nagyon kicsike házban anyával tökre megvagyunk..De abba a házba ahol ő lakik én nem költözhetek annyira kicsi,hogy anya sem szeretné,hogy ott lakjak így mert nem tudnék hol tanulni mert szoba sincs benne és már meleg víz sincs.A lényeg az lenne az egészben ,hogy a nagymamám már 1x-2x felajánlotta,hogy az albérlőket elküldi és akkor költözzünk oda..De szerintem ez így elég nagy hülyeség mert,hogy anyával költözzünk megint egy kicsi házba és apa maradjon fenn a nagyban?Szerintem logikusabb,ha apa megy egyedül le mi meg fel..De a mamám tegnap meggondolta magát és mondta,hogy el-se küldi őket mert fontos a pénz..Én meg nem akartam folytatni a vitát és a mamám már 83 éves nem akartam fel idegesíteni..De most akkor mit csináljak?Apából már 3 éve elegem van több éve alkoholista de anyához meg nem tudom menni..és ötletem sincs hogy oldjuk meg..Kérlek ha tudtok valamit akkor írjátok le. 14/l
2015. okt. 4. 09:32
 1/3 Great Saiyagirl válasza:

Te egyedül nem sokat tudsz tenni. Kérned kellene anyukád segítségét, hogy vagy beszéljen apuddal, hogy békés módon cseréljenek lakást, vagy jogi úton lehet visszaszerezni a nagy házatokat anyudnak és a gyerekeknek. Ha apukád nevén van a nagy ház, akkor nincs mit tenni.


Ha ez nem megoldható, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy apukáddal meg próbálsz beszélni és együtt keresni megoldást a problémára.

Nem vagyok pszichológus, de így látatlanban azt mondanám, hogy apud túlstresszelt és depressziós, ezért a piába menekült annó, amire rászokott. Az érzelmileg labilis emberek az alkoholba menekülnek, mert "részegen nincs gondjuk semmire".

Ha igazam van, akkor nem lesz könnyű menet változásra bírni, ha nincs igazam, akkor nincs igazam.


Ha nincs semmi kiút, és úgy érzed tényleg nem bírod tovább, keresd meg a gyámügyet.

2015. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

most együtt lakotok vagy nem a vége kusza lett

1 amúgy nem vagy egyedül ott a nagyi az apád az albérlök

2 anyukád rengeteget dolgozik nem csoda hogy az alkoholban keres támaszt

3 14 évesen barátokat kel keresni nem anyádon loggni

4 az albérleti díj fontos a te kedvedért nem lehet róla lemondani pláne ha anyud ennyit dolgozik

nem szép az alkoholizmus de fel kel nönöd a helyzethez

2015. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi,nem írtam le valami érthetően..De amikor arról beszélek,hogy alkoholista és reggel el megy este jön az az apukám:)..És épp ez a bajom,hogy nem tehetek semmit.:(
2015. okt. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!