Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tehetek a lányért valamit?

Tehetek a lányért valamit?

Figyelt kérdés

Egy ötszintes panelházban lakunk a párommal és a fiammal. Már vagy 2-3 hete halljuk, hogy a fölöttünk lakó szomszédok (egy elvált, negyvenes anya és a 15 éves lánya) napi egyszer minimum veszekednek. De nagyon.

Egyrészt az a baj, hogy az 5 éves kisfiam kérdezgeti, hogy "Anyuci, mi a baj a Rékával?" (Réka a lány neve, ismerjük őket elég jól), én meg mindig ugyanazt mondom, a fiam meg egy idő után már nem hitte/hiszi el. Másrészt nem tudunk nyugodtan ÉLNI; múltkor este hét után mesét olvastam a kisfiamnak, erre rákezdtek ordibálni, a fiam meg kiakadt, hogy nem hallja a mesét.

Nem merek szólni, mert az anya nagyon erőszakos.

Szeretnék tenni valamit a lányért. Hívjam a gyámügyet? Lehetnék névtelen?


2012. okt. 3. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen a kamaszkor.. Majd ha a te gyermeked is eléri ezt a kort, valószínűleg neked is lesz részed veszekedésekben. Csak emiatt nem hívnám a gyámügyet..
2012. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Min veszekednek? Ez azért nagyon nem mindegy.
2012. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Legtöbbször azt hallom, hogy pénzügyeken, meg hogy nem szeretne elmenni az apjához.

Bár lehet, hogy nem kéne beleszólnom.

A barátnőjével találkoztam egyszer, és ő azt mondta, hogy egyre rosszabbak a jegyei.

2012. okt. 3. 18:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd hozzá, lehet, hogy anyagi gondjaik vannak, vagy akármi.
2012. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak hát van szívem, kicsit sajnálom. :(

A fiam meg szerencsére még nem érti az ilyeneket. Akkor most tűrjük a napi hangzavart? (Elég vékonyak a falak.)

2012. okt. 3. 19:01
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
A hangzavar miatt szólnék neki. Az ő dolguk, hogy mit csinálnak, de ezt tegyék úgy, hogy ne zavarják a környezetüket. Mondd meg neki, hogy nem bírsz felolvasni egy mesét a kisfiadnak, mert akkor a hangzavar.
2012. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben, ha Te azt tanácsolod, megpróbálok kedvesen szólni.
2012. okt. 3. 19:09
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam 15, de azért nem ordibáltam minden nap az anyámmal. Ha össze futsz a lánnyal szerintem kérdezz rá, hogy minden rendben van-e, mert áthallatszik a veszekedésük. Figyeld meg a reakcióját, lehet hogy segítséget kér, de az is lehet, hogy elutasít. Igazából nektek is kellemetlen ez az egész, valahogy meg kell oldani a helyzetet.
2012. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha pénzügyi gondjaik vannak, vegyél neki valamit. Ha meg nem tudsz, ne vájkálj az életükben, maximum azért szólhatsz, hogy este 10 után ne hangoskodjanak.
2012. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Reggel legtöbbször összefutunk, mert én is 7:30-kor indulok, mint ő.

2012. okt. 3. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!